Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov liekov na spanie

10 závažných vedľajších účinkov liekov na spanie

Máte vo zvyku brať prášky na spanie? Ste pod dojmom, že to, čo robíte, je úplne v poriadku? Ak tomu tak je, zastaviť práve tam.

Tým, že prášky na spanie, sa poškodením zdravia takým spôsobom, mohol ste nikdy predstaviť. Prášky na spanie majú rad vedľajších effets. Tento post hovorí o niektorých z najnebezpečnejších z nich.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Ísť dopredu a čítať!

Pred odchodom do vedľajšie účinky prášky na spanie, poďme sa najprv pochopiť, že nespavosť (ďalej len dôvodom ľudí užívajúcich lieky na spanie) môže byť spôsobené viacerými faktormi. Tieto faktory sú:

load...
 • Vezmeme-stimulanty ako je kofeín pred zasiahnutím posteľ
 • Stres
 • Nadmerný príjem nikotínu
 • Tlak zamestnania a neistota
 • Problémy vo vzťahoch
 • SSV pracovných miest, ktoré interferujú s prirodzenou spanie cyklu

K navodeniu spánku existuje veľa možností, ale mnoho ľudí sa rozhodnú pre rýchle riešenie fix, ktorý sa berie prášky na spanie. Klinicky sa im hovorí sedatívne hypnotiká a príklady zahŕňajú barbituráty a benzodiazepíny.

Prášky na spanie sa zdá byť najjednoduchší spôsob, ako zdriemnuť, ale môže tiež spôsobiť vážne problémy v dlhodobom horizonte. Rovnako ako mnoho iných liekov, tieto lieky môžu ukázať ako škodlivé pre vaše zdravie. Riziká a nežiaduce účinky môžu byť závažné, keď ich budete používať nesprávne a v dlhodobom horizonte. Avšak, závažnosť nežiaducich účinkov sa môže líšiť od jednej osoby na druhú, a sú závislé od počtu piluliek bola prijatá, zlúčeniny použité v pilulky a zdravie užívateľa, atď predpis a OTC spanie môžu mať rôzne účinky na užívateľa, ako to bolo vidieť, (1).

Nižšie uvedené sú niektoré z najviac nebezpečných prášky na spanie nežiaducich účinkov:

1. Vaše telo sa vyvíja rezistencia na ne:

Mnoho mužov a žien bojovať nespavosť pomocou práškov na spanie, a zdá sa, že funguje dobre na začiatku. Avšak, veci sa menia po čase. Vaše telo sa vyvíja odolnosť voči účinku tabletky, keď stále ich používajú po dlhú dobu.

load...

Po chvíli si uvedomíte, že brať tabletky nepomáha spadnete spánku. To môže vám dokonca donútiť uchýliť sa k spanie predávkovaniu, čo môže mať fatálne následky.

2. Parasomnia / nestabilný správanie vzory:

Niektoré lieky na spanie môže spôsobiť parasomnia, ktorý je semi-vedomé stav, ktorý môže prinútiť ľudí námesačným krokom zabŕdnuť alebo trpí amnéziou. Postihnutí ľudia môžu robiť veľa iných vecí v spánku a prebudení nemôžu nič spomenúť. To sa môže ukázať ako riskantné občas.

3. Ospalosť:

Niektorí ľudia, ktorí berú lieky na spanie majú tendenciu byť viac ovplyvnený drogami ako ostatní. Môžu stále pocit ospalosti, keď sa prebudí v dopoludňajších hodinách, a ten pocit môže pretrvávať po určitú dobu (2). Ospalosť počas jazdy môže byť celkom riskantné. To sa tiež môže stať, keď sa prebudiť skôr ako zvyčajne z nejakého dôvodu. Netreba hovoriť, že to negatívne ovplyvňuje účinnosť na pracovisku.

4. Môžu byť návykové:

Niektoré ženy a muži to docela únavné spánku, bez toho aby spacie lieky, akonáhle sa stanú zvyknutá na tieto lieky. To je to, čo lekári hovoria ako rebound insomnia. Možno budete potrebovať lekársky zásah, akonáhle toto stiahnutie symptóm stane. Je to horšie, než všeobecné problémy so spánkom.

5. Prášky na spanie môže viesť k pálenie záhy:

Je dostať dobrý nočný spánok užitočné v prípade, že druhý deň trpia pálením záhy? Tí, ktorí sú už postihnutí GERD môže dopadnúť horšie. Štúdie ukázali, že použitím špecifických typov prášky na spanie môže zvýšiť riziko vzniku žalúdočných štiav u užívateliek. Štúdia vykonaná u Thomas Jefferson University Hospital Philadelphia ukázala ľuďom, pomocou populárnej spánku pilulku zolpidem, vlastne spať celú dobu žalúdočných štiav a nie prebudiť. Mohlo by dôjsť k poškodeniu pažeráka v dlhodobom horizonte.

6. Riziko predčasného úmrtia a rakovina:

University of California štúdia vykonaná pred pár rokmi ukázala, že použitím prášky na spanie môže skrátiť dĺžku života. Výsledky štúdie boli zverejnené v časopise BMJ Otvoriť ukázala, že ľudia zvýšiť riziko úmrtia s množstvom práškov na spanie, ktoré najmú. Nielen, že spoliehať sa na prášky na spanie môže tiež vás viac náchylné k vzniku rakoviny, zistili autori štúdie. Populárne hypnotikum prášky na spanie, ako Restoril a ambien sa hovorí, že je riskantné.

7. Risk Of Memory straty súvisiace Ochorenie:

U starších pacientov môže veľa stretávajú s problémami spojené strata pamäti, ak budú brať prášky na spanie pre dlhé (3). Štúdia ukázala, že starší ľudia, ktorí berú lieky na spanie dlhšie ako 3 mesiace môže byť náchylné k rozvoju Alzheimerovej choroby, degeneratívne ochorenia. Výskumníci hovoria, Benzodiazepíny bol najúčinnejší liek na to.

8. Alergické reakcie:

To je niečo málo ľudí tvár, ale to nie je neslýchané ako také. Táto situácia môže nastať, keď vaše telo je alergický na niektorých zlúčenín prítomných v spacom liekov, ktoré užívate. Alergické reakcie zahŕňajú problémy s dýchaním a závažné tváre opuchy (4).

9. Interakcia s alkoholom:

Niektoré lieky na spanie, ak sú užívané s jedlom alebo po požití alkoholu, môže zvýrazniť účinky oboch (5). Výsledkom je, že po prebudení cítite úplne omámená a ďaleko od studne.

10. Zmena správania:

Tí, ktorí sa stávajú závislými na používanie prášky na spanie môže niekedy zobrazovať podráždenosť. Mnohí sa sťažujú na zmeny nálad.

Alternatívy k prášky na spanie:

Po poznať mnoho vedľajších účinkov, ktoré môžu byť spôsobené tým, prášky na spanie, môže sa cítiť ako snažiť bezpečnejšie a alternatívne prostriedky k problémom so spánkom bitka! V skutočnosti si môžete vyskúšať mnoho alternatívnych metód, ktoré majú menej alebo vôbec žiadne vedľajšie účinky na vašej mysle a tela. Tie sú:

 • Jóga držanie tela
 • Meditačné techniky
 • Zmena nastavenia spálne vrátane svetiel a iných prvkov rozptýlenie (6)
 • Snaží spánok vyvolávajúce potraviny
 • Kúpanie
 • Upokojujúce hudba
 • Aromaterapia

V niektorých prípadoch môže stále musieť uchýliť k spí lieky, zvlášť keď alternatívne metódy neprinesú požadované výsledky. Avšak, aby bolo miesto konzultovať s lekárom vopred. Lekár vám môže pomôcť ohľadom výberu aptest liek pre vaše potreby spanie a sprievodca vás na správnych dávkach príliš. To bude určite pomôže držať ďalej od škodlivých prášky na spanie nežiaduce účinky.

Dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Prosím komentár do poľa nižšie!

load...