Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov Goji Bobule

10 závažných vedľajších účinkov Goji Bobule

V nadväznosti na rastúce povedomie o zdraví a kondícii, väčšina ľudí sa teraz obracajú na zdravé a prirodzené potravy. Dôraz je kladený na stravovanie organických produktov, ktoré nemajú chemických a konzervačných látok. Goji Berry je jedným z najviac ponúkal prírodnej super potraviny. Tieto plody sú známe pre udržanie dobrého prekrvenia a zdravé srdce. To tiež posilňuje imunitný systém, zvyšuje životnosť, chráni proti rakovine, a tak ďalej. Avšak, nedávna štúdia britskej dietetickej asociácie ukázal, že všetky tieto požiadavky sú slabá a mnohé z nich sú ďaleko od reality.

Tento oranžovo-červenej farby bobule je väčšinou pestuje v západnej a severnej-centrálnej časti Číny a patrí do čeľade Nightshade. Vzhľadom k tomu, že zrelé plody zmäknú, sú sušené a tepelne pred exportom. Aj napriek tomu, že goji bobule boli použité od vekov v čínskej medicíne na liečbu vysokého krvného tlaku, cukrovka, problémy s očami, únavu a horúčku, nedávne nálezy naznačujú, že prínos týchto bobúľ sú obmedzené.

Plody Goji Vedľajšie účinky - Top 10:

Do hĺbky výskum naznačuje, že hoci goji bobule poskytnúť antioxidantov v tele a niesť niekoľko zdravotných výhod, existujú určité nežiaduce účinky spojené s ňou taky. Vedľajšie účinky Goji Berry patria nasledujúce:

load...

1. Interakcia s warfarínom:

Plody Goji môže prípadne spôsobiť interakcie liečivo-bylinné, a to najmä u pacientov, ktorí pravidelne užívať lieky na riedenie krvi, ako je warfarín. Warfarín sa používa na liečbu krvných zrazenín, ktoré sú vytvorené z dôvodu hlbokej žilovej trombózy alebo pľúcnej embólie stave. Preto, ak užívate warfarín, je potrebné vyhnúť sa jesť bobule Goji, ako to môže mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie.

2. Interakcia s diabetom liekmi:

Pacienti s diabetom musí brať dennú dávku lieku pre udržanie ich hladiny cukru v krvi pod kontrolou. Bolo zistené, že Goji bobule mať vplyv na fungovanie pankreasu a tvorbu inzulínu. Táto reakcia je presne opačný ako spôsobené liekmi. Preto je u pacientov s diabetom musí vyvarovať užívania týchto bobúľ.

3. Príčiny hypertenzie:

Plody Goji, ak jesť v nadbytku, môže narušiť hladinu krvného tlaku v tele a vedie k hypertenzii.

4. Bad U peľových alergií:

Tí, ktorí trpia peľovými alergiami musieť čeliť vážne zdravotné problémy, ako je kýchanie, svrbenie kože, sipot, opuch nosovej sliznice, svrbenie očí a úle, ak jedia goji bobule. V prípade závažných zdravotných problémov, je nutné bezodkladne sa poraďte so svojím lekárom.

load...

5. Narušuje Spánok:

Plody Goji by mali byť prijaté iba v priebehu dňa. Pri konzumácii v noci, že v rozpore s pravidelným spacie vzoru a môže spôsobiť bezsenné noci. K tomu zvyčajne dochádza, ak budete jesť bobule v prebytku.

6. Zvýšenie úrovne energie:

Nadmerné Goji bobule môžu zasahovať do energetickej úrovni človeka. Hoci zvýšenie energetickej hladiny, do istej miery je vhodné pre vykonávanie svojej činnosti, príliš veľa energie môže urobiť viac hyperaktívne a nepokojné, čo spôsobuje poruchy v koncentrácii a pracovných modelov.

7. Zvyšuje krvný prietok:

Plody Goji môže zvýšiť prietok krvi v tele. Pri konzumácii v nadbytku, rýchlosť prietoku krvi stúpa nad normálne a môže spôsobiť nepriaznivé podmienky, ako je napríklad hemofilikov, že najmä ovplyvňujú seniorom.

8. Príčiny Závraty:

Goji bobule obsahujú atropín v dobrých množstvách. Nadmerný príjem z goji bobúľ môže viesť k závažným vedľajším účinkom, ako sú závraty, nepríjemný pocit v oku, rozmazané videnie, a halucinácie.

9. Vysoká Selén Úrovne:

Goji plody obsahujú selén vo veľkom množstve a môže mať vplyv na rast plodu. To je dôvod, prečo tehotné ženy by sa mali vyvarovať jesť tieto plody. Selén je známe, že spôsobuje vážne vrodené chyby, abnormálne produkciu spermií a zníženie počtu spermií.

10. Poruchy zažívania:

Goji berry spotreba môže spôsobiť zažívacie ťažkosti a mierne zažívacie poruchy u ľudí so slabým tráviaci systém. Nadmerný príjem z kustovnice bobule doplnkov môže spôsobiť zažívacie ťažkosti, nevoľnosť, vracanie a hnačku.

Takže, ak si chcete užiť zdravotné výhody Goji bobúľ, by ste mali obmedziť príjem. Príliš veľa z bobúľ kustovnice môže viesť k niektorých závažných zdravotných problémov. Takže, vážení vo výhodách a nevýhodách jesť tieto plody, ako si je súčasťou vášho jedálnička! A to sa poraďte so svojím lekárom!

Dúfam, že sa vám páčil tento článok bude klásť dôraz na goji bobule nežiaduce účinky. Do podeliť o svoje cenné spätné väzby v sekcii Komentáre nižšie.

load...