Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov feniklových semien

10 závažných vedľajších účinkov feniklových semien

Fenikel je príjemné voňajúce bylina, ktorá nesie žltá kvety. Je to vytrvalá rastlina a používa sa na liečbu rôznych zažívacie a dýchacie ťažkosti. Teraz viem, že ste zmätení. Prečo hovorím o výhodách semien feniklu, kedy názov hovorí o ich vedľajšie účinky? Je vám pripomenúť, že z dôvodu feniklu lieči niekoľko ochorení, neznamená to, že si môžete vziať to za samozrejmosť.

Vzhľadom k tomu, že má niektoré veľmi závažné nežiaduce účinky, ktoré musíte vziať do úvahy.

Semien feniklu Nežiaduce účinky

Pozrite sa na niektoré z vážnych vedľajších účinkov semien feniklu.

1. Príčiny fotodermatitída:

Photo-čo?

Meno môže znieť pre vás nové, ale nie symptómy. Kedy mal horkú skúsenosť rozvíjať vyrážky, keď boli vystavené slnečnému žiareniu? Potom je šanca, že ste sa spotrebováva semien feniklu. (1)

load...

Iné príznaky fotodermatitída patrí bolesť a začervenanie, av niektorých extrémnych prípadoch dokonca zimnica, horúčka a bolesti hlavy.

2. Drug Interference:

"Nemýľte sa ostatných podnikov - jeden z mnohých dôležitých porekadiel sme prichádzajúcich cez od detstva. A vyzerá to, semien feniklu niekedy skončiť robí presný opak.

V prípade, že niekto viete, že je pod liekmi na kŕčmi a epilepsiou, potom semien feniklu je veľký nie pre nich. Semená interakciu s fungovaním tejto drogy a mohli by zhoršiť situáciu. (2)

load...

3. Príčiny thelarche:

Thelarche je stav, ktorý označuje naštartovanie vývoja prsníka u žien na začiatku puberty. A fenikel čaj je jednou z hlavných príčin thelarche. (3)

4. Príčiny kontaktná dermatitída:

Kontaktná dermatitída je ďalší druh kožné ochorenie, ktorého príznaky patrí zápal kože a výbuch pľuzgierov. Feniklu olej je známe, že spôsobujú kontaktnú dermatitídu a ďalšie krížové reakcie. (4)

5. Alergia:

Semien feniklu sú notoricky známe, ktoré spôsobujú alergie. Väčšinou ľudia s pre-existujúce alergie sú náchylné k alergiám spôsobeným feniklu. (5) abdominálne kŕče a dýchavičnosť sú iné príznaky alergickej reakcie.

6. Môže spôsobiť rakovinu prsníka:

Tam nebol žiadny dôkaz, ktorý si myslí, semien feniklu zodpovedné za príčinu rakoviny prsníka. Avšak, tam boli správy, ktoré naznačujú využitie feniklu pre zvýšenie produkcie materského mlieka; kde bolo zistené, fenikel pôsobí priamo na prsného tkaniva. (6)

7. Čo sa maternice stimulant:

Jedným z hovoril semien feniklu vedľajších účinkov je, že stimulovať maternicu. Áno, semien feniklu by nemali byť konzumované tehotné ženy, semená majú tendenciu stimulovať maternicu. (7)

8. Inhibuje enzým:

Jej súčasťou semien feniklu je známy pre inhibíciu metabolizujúcich liečivá enzým zvaný cytochróm P450 3A4. (8) Z tohto dôvodu všetky lieky, ktoré sa metabolizujú týmito enzýmami sú náchylné k semien feniklu; a nie je náročná a zároveň v rámci takého lieku je tou najlepšou voľbou.

9. Škodlivý pre dojčiace ženy:

Semien feniklu môže predstavovať vážne zdravotné hrozby pre dojčiace ženy. Takže je vhodné pre dojčiace ženy obmedziť spotrebu feniklu v akejkoľvek forme. (9)

10. Ostatné toxicity:

Bolo zistené, feniklu olej mať nepriaznivý vplyv na DNA. Tiež zložka feniklu zvaných estragol, bolo zistené, že spôsobuje nádorov u zvierat. (10) Takže v prípade, že vy alebo niekto okolo vás trpí akýkoľvek druh hormónu citlivé ochorení ako je rakovina, prísna lekárska pomoc ich predtým, než spotrebuje fenikel povinné.

Existuje príslovie, ktorý stál silný od tej doby vo veku - príliš veľa na niečo môže byť jedovatý. To isté platí pre semien feniklu taky. Hoci semená majú určité zdravotné výhody, je rozumné znížiť spotrebu brať do úvahy celý rad zdravotných rizík, ktoré vlastní.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok semien feniklu bočným effects.So, je lepšie byť na bezpečnej strane, než budete konzumovať semená feniklu v prebytku. Vzhľadom k tomu, zdravie je veľmi dôležité, že jo?

load...