Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov citrónov

10 závažných vedľajších účinkov citrónov

Väčšina z nás sa domnievajú citrón ako, blaženosti 'pre naše zdravie, pokožku a vlasy. No, v skutočnosti je, a bez akýchkoľvek pochybností. Ale v rovnakej dobe, ale tiež prichádza s radom nežiaducich vedľajších účinkov. Nemôžem uveriť, že to? Prejdite si zvyšok článku objavovať top 10 nežiaduce účinky citróna.

Top 10 Nežiaduce účinky citróna:

Poďme sa pozrieť na top 10 citróna nežiaducich účinkov:

1. Podráždený žalúdok:

Ak máte konzumovať surové citrónovú šťavu vo väčšom množstve v deň, šance sú vysoké, že budete skončiť s podráždenie žalúdka. Náš systém je schopný stráviť to všetko v jedinom pohybe, čo je dôvod, prečo stále žalúdok veľmi kyslé po dlhú dobu. V dôsledku toho sa sliznice zažívacieho traktu podráždený, čo vedie k bolesti brucha a voľným pohybom.

load...

2. Gastro reflux (GERD):

To je bežne známa ako, pálenie záhy ', a citrón je jedným z toľko hovorí o potravinami zodpovedné za to. Obsah kyseliny ovocie môže oslabiť dolného pažerákového zvierača (sval, ktorý oddeľuje žalúdok od pažeráka), podporujú tvorbu kyseliny v žalúdku a dráždi už poškodenej vnútornej sliznice pažeráka. Všetky tieto zosilniť situáciu spustením príznaky GERD. Niektoré príznaky sú pálenie záhy, opakované vracanie, nevoľnosť, vracanie, bolesť na hrudníku, bolesť v krku, atď.

3. Vredovej chorobe:

Nadmerná konzumácia citróna môže váš žalúdok veľmi kyslý tým, že stimuluje produkciu kyseliny v ňom. To sa mýto na vnútornej stene orgánu a dráždi jeho obloženie. To má za následok mierne až závažné žalúdočných vredov.

4. Žlčníka / obličkový kameň:

Spolu s citrónovou šťavou, citrón šupky príliš sa používajú v kuchyni po celom svete. Napriek tomu sa zistilo, že tieto peelingy obsahujú obrovské množstvo oxaláty. Šťaveľany premeniť kryštálov vo vnútri nášho tela a prerušenie vstrebávanie vápnika do značnej miery. Neabsorbovaná vápnik tuhne v našich obličiek a žlčníka v podobe kameňov.

load...

5. Zvýšená Vstrebávanie železa:

Prílišná konzumácia citróna môže vyzvať náš tráviaci systém absorbovať železo na abnormálne rýchlosťou. V dôsledku toho je množstvo železa nahromadené v našom tele sa stáva oveľa vyššie ako skutočné množstvo potrebného pre naše telo. Táto vysoká koncentrácia železa môže v konečnom dôsledku viesť k poruchám, ako je hemochromatóza alebo preťaženia železa.

6. Časté močenie:

Kyslá povaha citrónu je pripočítaný vysoký obsah vitamínu C. Aj keď tento vitamín je prospešné pre naše telo, to robí ovocie prírodné diuretikum. Vedľajšie účinky citróna nadmerne môže zvýšiť chuť na močenie. Možno budete musieť navštíviť kúpeľňu každú chvíľu.

7. Migrény a bolesti hlavy:

Štúdie preukázali, že citrón môže byť jedným z najčastejších príčin častých migrény alebo bolesti hlavy útoky. Obsahuje značné množstvo aminokyseliny s názvom tyramín, čo zvyšuje tok krvi do mozgu, naraz. To vedie k príznakom, ako je akútna migrénou alebo chronickej bolesti hlavy napätie typu.

8. Ústne problémy:

Jesť surové citrónu alebo pitie citrónovej šťavy priamo môže byť škodlivé pre vaše zuby, a tiež viesť k ústnej dutiny. Kyselina citrónová a súčasnosť kyselina askorbová v ovocí je známe, že spôsobujú vážne škody na našej zubnej skloviny. To môže viesť k problémom, ako je zubný kaz, zubné odfarbenie, strata zubného tkaniva a dutín.

9. Spálenie slnkom:

Takže, aké sú pozitívne účinky citróna na koži? Zároveň platí citrónovú šťavu na kožu pre rôzne účely krásy. Ale uistite sa, aby zostali ďaleko od používania príliš veľa na to, ako to môže spôsobiť vážne spálenie vo svojej koži. Ľudia s ľahkou alebo svetlej pleti prevažne dôjsť k tomuto problému.

10. Hrubý a krehké vlasy:

Použitím citrónovej šťavy vo vašej domácej umývanie vlasov je určite dobrý nápad. Ale treba mať na pamäti, že jeho použitie často je zlé pre zdravie vašich vlasov. Byť citrónovej v prírode tento džús môžu vysušovať pokožku hlavy, aby vaše vlasy pramene slabšie, vnútorne. Inými slovami, vaše zámky stali veľmi drsný a začať klesať alarmujúce rýchlosťou.

Poznáte nejaké ďalšie nežiaduce účinky citróna? Dajte nám vedieť komentovanie nižšie.

Referencie: 1, 2

load...