Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov čierneho korenia

10 závažných vedľajších účinkov čierneho korenia

Pozrite sa žiadny jedálenský stôl a je pravdepodobné, že nájdete čierne korenie tam. Okrem soli, čierneho korenia alebo, kali Mirchi 'v hindčine je najbežnejšie používaným korenie po celom svete, najmä v Amerike. Tiež známy ako kráľ korenie, čierne korenie sa pestuje v krajinách, ako je India, Brazília a na Srí Lanke.

Čierne korenie je korenie, ktorá je vyrobená z ovocia, známy ako korenia. Akonáhle korenia dosiahnuť svoje plnej veľkosti, ktoré sa zbierajú a nechá sa sušiť za slnečného svetla. Sú ponechané, kým sa nestanú scvrkávajú a sčernie. Enzýmy prítomné v bobule zase koži korenia čiernej pri procese sušenia. A čo viac, čierne korenie je posiaty živín a má mnoho zdravotných výhod ponúknuť. Jeho antioxidačné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti z neho robí go-to korenie, pokiaľ ide o zdravie.

Zdravie Výhody čierneho korenia:

Niektoré bežné zdravotné prínosy čierneho korenia sú:

  • Pomáha pri trávení
  • Rakovina zabraňuje
  • Pomáha chudnúť
  • Beats lupy
  • Poskytuje čistú pleť
  • Poskytuje úľavu od kašľa a prechladnutia
  • Zákon ako prírodné antidepresívum

Top 10 Black Pepper nežiaduce účinky:

To sú len niektoré zo zdravotných výhod čierneho korenia. Ale ako sa hovorí príliš veľa dobrého môže byť príliš zlé! Tak je tomu v prípade čierneho korenia. Kým kontrolovať množstvo čierneho korenia príjmu, všetko je dobré. Ale čierne korenie môže spôsobiť, že niektoré závažné a niektoré nie tak závažné nežiaduce účinky, ak nie prijatá v primeranom množstve. Tu je zoznam všetkého, čo môže ísť s príliš čiernym korením zle:

load...

1. Vytvára pocit pálenia žalúdka:

No, všetci vieme, že čierne korenie je, hot '. Zdravý rozum nám hovorí, že by sme mali obmedziť používanie čierneho korenia v našich jedál. Ale niekedy zdravý rozum trvá na zadnom sedadle! V takom prípade nadužívanie čierneho korenia môže viesť k závažným pálenia v žalúdku. Nebojte sa, horiace prejde, je to len dočasné. Len si dajte pozor nabudúce!

2. Môže spôsobiť smrť:

Teraz, to je jedna z tých najvzácnejšie vzácnych prípadoch. Ale ak korenie sa spotrebováva priamo, môže sa dostať do pľúc a spôsobiť smrť, a to najmä u detí. Preto sa odporúča jesť korenie zmiešaním s jedlom.

3. Vytvára pocit pálenia očí:

Pamätať čierne korenie je horúca! Tak sa vyhnúť použitie čierneho korenia priamo na skin.or iný náhodne, ak sa dostane do očí, môže to spôsobiť pálenie a sčervenanie, a to ako na kožu a oči.

load...

4. Kontraindikácie V prípade niektorých liečiv:

Pacienti užívajúci cyklosporín A, cholinergným, digoxín a cytochróm P450 by sa mali vyvarovať konzumácie čierneho korenia.

5. Poruchy gastrointestinálneho traktu:

Čierne korenie môže spôsobiť nevoľnosť alebo spôsobiť zažívacie ťažkosti. Takže pacienti trpiaci poruchami zažívacieho traktu by sa mali vyhnúť užívaniu čierne korenie.

6. Môže viesť k respiračné problémy:

Jeden nesmie vdychovať čierne korenie, pretože by mohlo dôjsť k respiračným problémom, ako je podráždenie dýchacích ciest, astma, atď.

7. Môže spôsobiť podráždenie:

V niektorých zriedkavých prípadoch, príjem čierneho korenia môže viesť k podráždeniu kože s príznakmi ako je svrbenie, opuch a začervenanie kože.

8. Problémy počas tehotenstva a dojčenia:

Ak ste tehotná, vaše telo je už citlivá na korenie. Tak skúste a zostať mimo čierne korenie. Ak máte chuť chuť, pridajte trochu do vášho obľúbeného pokrmu, ale v minimálnom množstve. Horúci chuť a chuť čierneho korenia môžu byť prenesené do materského mlieka. Takže, ak chcete, aby vaše dieťa rýchlokurz v indickom korení, drž sa ďalej od čierneho korenia, ak dojčíte.

9. Zvyšuje kože sucha:

Čierne korenie by nemali byť konzumované vo veľkom množstve, pretože môže vysušiť pokožku. Ak máte suchú pokožku, príliš čierne korenie je rozhodne ne-ne!

10. Vyhnite sa počas Summers:

Letá sú horúce, nepridávajte k nemu! Čierneho korenia môže zvýšiť telesné teplo a môže dokonca viesť ku krvácaniu nosa. Takže povedať nie čierne papriky počas horúcich letných mesiacov.

Pokiaľ si vážiť výhody a nevýhody konzumácia čierneho korenia, budú profesionáli vyhrať ruky dole! Jediný spôsob, ako čierne korenie vám ublížiť, ak ich budete konzumovať príliš veľa, čo je nepravdepodobný scenár. Takže si môžete vychutnať svoj obľúbený korenia s mierou!

Vedeli ste, že o týchto vedľajších účinkoch čierneho korenia? Poznáte nejaké ďalšie čierne korenie vedľajšie účinky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...