Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov Biotinu na vaše zdravie

10 závažných vedľajších účinkov Biotinu na vaše zdravie

Dobre, poďme si to ujasniť. Veríte na doplnky, ktoré užívate? Samozrejme, že áno, inak, prečo by ste mali míňať toľko na také veci? Dnes, viac než polovica planéty sa chystá Ga-ga cez biotín. Ale existujú nejaké vedľajšie účinky biotín?

Poďme siahnuť hlboko do sveta biotínu a zistiť, či existujú nejaké vedľajšie účinky ako také, nie?

Biotín - Krátka

Biotín je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je obsiahnutý v potravinách, ako sú mandle, celozrnné výrobky, vajcia, sardinky pekanové, sušené ovocie, uhorka, ovos, jahody, karfiol, kravského mlieka, a pivovarské kvasnice.

load...

Tiež známy ako vitamín H alebo B7, biotín sa stala populárnou v poslednej dobe a je ľahko nájsť všade v doplnkoch formách. To je predávané pod mnohými názvami, ako napríklad Appearex, vitamín H, vitamín B7, biotín, biotín a koenzýmu R.

Kým biotín je nevyhnutný pre naše telo systém fungoval správne, predávkovanie to isté môže viesť k zdravotným komplikáciám. Vždy je vhodné preštudovať doplnky, ktoré užívate, aby sa zabránilo niektoré z nežiaducich účinkov. Ak vás zaujíma, kde začať, netrápte. Tu sme sa znížiť svoju pracovnú záťaž a čas tým, že vypíše všetky možné vedľajšie účinky biotín. Ste pripravení zistiť?

Top 10 Biotín vedľajšie účinky

Hoci biotín je bezpečná vitamín, je lepšie držať sa odporúčaného dávkovania. Pozrite sa tu, aké sú vedľajšie účinky biotín:

load...

1. Spôsobuje akné

Príliš veľa biotín v systéme môže spôsobiť cystická akné na brade a čeľuste.

Tento vitamín zvyšuje produkciu mazu v koži, takže cestu pre prasklín a hromadeniu nečistôt. Ale bolo zistené, že akné miznú niekoľko týždňov potom, čo biotín dávka zastavená.

Je lepšie, aby sa menej ako 2500 mikrogramov alebo menej doplnok každý deň. Užívanie dostatok vody pri spotrebe doplnok biotín pomôže znížiť riziko vzniku akné.

2. Môže vyvolať alergické reakcie

Niektorí ľudia môžu trpieť alergiami vzhľadom k príjmu biotínu doplnky.

Alergické reakcie, nie sú príliš časté, ale tam boli prípady ľudí, ktorí trpia jej. Alergická reakcia by mohla byť pocit nevoľnosti, opuch hrdla a tváre, vývoj svrbivé vyrážky, tlaku, alebo bolesť na hrudníku (1).

Ak sa stane, aby mali niektorú z týchto príznakov po užívaní biotínu doplnky, je treba ihneď konzultovať s lekárom.

3. Vplyvy počas tehotenstva

Jedným z vážnych biotínu účinkov je v priebehu tehotenstva. Tehotné ženy by sa mali vyvarovať užívaní vysokých dávok biotínu. Tento vitamín môže zvýšiť riziko potratu. Hoci žiadne testy boli vykonané na ľuďoch, aby potvrdiť, že je vždy lepšie poradiť sa s lekárom, ako začnete biotínu počas tehotenstva.

4. Frekvencia močenia

Tam boli nepodložené správy, že vyššia dávka biotínu môže spôsobiť zvýšenie močenia. Tam môže byť neobvyklé množstvo potenie príliš v dôsledku spotreby biotínu vo vysokých dávkach.

5. Môže spôsobiť hnačku

Jednotlivci na vysoké dávky tohto dodatku môžu tiež trpieť žalúdočné kŕče a hnačka. Ak je pozorovaná táto podmienka, je najlepšie okamžite prestať biotínu spotrebu!

6. Nevoľnosť

Mnohí z tých, ktorí sa biotín doplnkami sťažujú mierne nevoľnosti v počiatočných fázach. Časom sa tento nežiaduci účinok má tendenciu zužovať vypnúť.

7. Môže zvýšiť hladiny glukózy v krvi

Štúdia ukázala, že biotín doplnok sa neodporúča pre osoby s diabetom, pretože to vitamín zvyšuje produkciu glukózy a mastných kyselín v tele.

Je lepšie poradiť sa s lekárom, aby sa nepreháňajte dávkovanie biotínu doplnkov, ak máte cukrovku.

8. Liekové interakcie

Biotín má negatívny interakciu s anti-záchvatu a lieky znižujúce cholesterol. Vysoká dávka biotínu doplnkov môže spôsobiť, že tieto lieky pracovať menej efektívne. To môže mať vplyv na príznaky diabetu (2).

9. Eozinofilná Pleuropericardial výpotok

V jedinom hlásenej prípade extrémne vzácny stav eozinofilné Pleuropericardial výpotok bol zaznamenaný u žien užívajúcich biotínu doplnky spolu s vitamínom B5 (3). Ťažká Reakcia sa uskutočnila sa krv a vzduch privádzaný do pleurálnej dutiny priestor okolo pľúc, čo spôsobuje významnú pľúcna infekcia, ktorý sa zmenil na život ohrozujúci stav.

10. Môže spôsobiť akútne problémy s dýchaním

U niektorých ľudí, vysoká dávka biotínu môže spôsobiť akútne dýchacie ťažkosti alebo anafylaxie. Je dôležité, aby ste okamžite kontaktoval lekára v takýchto prípadoch.

Preventívne opatrenia, ktoré pri použití biotínu

Všetky vyššie uvedené vedľajšie účinky biotín môže znieť desivo, ale nebudú dotýkať vás, ak budete mať doplnky riadnym spôsobom a v pravý čas. Nebojte sa, majte na pamäti nasledujúce body pričom biotín, aby si všetky zdravotné výhody, ktoré ponúka. Pozrieť sa:

  1. Udržať si hydratované-Drink up! Majú asi dva litre vody denne, pretože dehydratácia môže znížiť hladinu biotínu v tele.
  2. Drž sa od alkoholu, fajčenia a drog, to je preto, že alkohol a drogy je známe, že dehydratácii nášho tela, čo vedie k nedostatku biotínu.
  3. Vyhnúť nutnosti viac ako dva vaječné bielky v jeden deň.
  4. Ak je to váš prvý čas prijímanie takých doplnkov, je to lepšie, že začnete s nižšou dávkou, postupne zvyšuje.
  5. Nemusíte je na prázdny žalúdok, je to absolútne nevyhnutné, aby biotín doplnky s jedlom, bez ohľadu na dobu, po ktorú sú ich prijatie.
  6. Snažte sa byť príliš závislé na biotínu doplnky. Rovnako ako biotín je nevyhnutné, môžete vždy dostať je zo správnych zdrojov potravín.
  7. Odporúča sa, aby sa biotín doplnok s inými multivitamíny, aby sa zabránilo vitamín nerovnováhy.
  8. Nesnažte sa hrať na doktora. Nechajte si poradiť odporúčanie odborného lekára pred začatím biotín dávky. Poraďte sa so svojím praktický lekár a prejednať všetky podkladové hygienické podmienky, ktoré sú trpia. To pomôže lekár predpísať správne dávkovanie pre vášho zdravotného stavu. Ak budete čeliť akejkoľvek nežiaduce účinky, ponáhľať do zdravotného strediska okamžite.

Odporúčaná denná dávka biotínu

Aj keď človek môže začať používať doplnok biotín v každom okamihu svojho života, je vhodné urobiť iba potom, čo hovoril s odborníkom na zdravotnú starostlivosť. Každá veková skupina a zdravotný stav vyžadovať rôzne dávky tohto dodatku, ktorý pri prekročení môže viesť k vedľajším účinkom vyššie uvedených.

Odporúčaný denný príjem je pomerne nízka. Dospelá osoba by nemala trvať dlhšie ako 20 - 30 jednotiek. Ale niektoré zdravotné stavy môžu vyžadovať, aby sa vyššie dávky tohto dodatku, zatiaľ čo niektoré iné krajiny môžu vyžadovať nižšie. Napríklad, ako veľa ako 500 mg biotínu denne je predpísaný v liečbe Candida albicans.

Formáty-Biotín doplnky sa bežne vyskytujú v troch prostriedkoch-10 mcg, 50 mcg, 100 mcg.

Recommendations-

1. 0 až 12 mesiacov-7 mcg 2. 1 až 3 roky-8 mcg 3. 4 až 8 rokov-12 mcg 4. 9 až 13 rokov-20 mcg 5. 14 až 18 rokov-25 mcg 6. Nad dňoch 19. 30 mcg 7. Tehotné ženy-30 mcg 8. Dojčiace matky-35 mcg

Ak chcete mať dlhý sladký vlasy, ktoré vám prináša veľa komplimentov, biotín je spôsob, ako ísť! Konzumovať biotín, ale nie viac ako je predpísané.

Poznáte nejaké ďalšie biotín vedľajšie účinky? Ešte zdieľať ich s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...