Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov oxidu dusnatého by ste si mali byť vedomí

10 vedľajších účinkov oxidu dusnatého by ste si mali byť vedomí

Oxid dusnatý - teraz to vyzerá ako termín ako vystrihnutá z našej vysokej školy chémie knihu!

Oxid dusnatý, tiež známy ako oxid dusíka alebo oxidu dusnatého, je v podstate molekula s chemickým vzorcom NO a je považovaný za voľný radikál. Táto molekula sa podieľa na mnohých fyziologických a patologických procesov. V skutočnosti, nízke hladiny oxidu dusnatého pomoc pri ochrane orgánov, ako sú pečeň od ischemického poškodenia. Oxid dusnatý je široko používaný v chemickom priemysle. To je tiež uvoľnená spaľovaním látok do ovzdušia, ktoré automobilový priemysel, elektrární na fosílne palivá, atď a produkovaný prirodzene elektrických výbojov blesku pri búrke. V súčasnej dobe sa vyrába v masovom meradle pre syntézu kyseliny dusičnej z amoniaku. Cez jeho niekoľkých použitiach vysokej hladiny oxidu dusnatého môžu byť toxické pre vaše zdravie v niekoľkými spôsobmi.

10 Nežiaduce účinky oxidu dusnatého:

Nižšie sú uvedené niektoré možné vedľajšie účinky, ktoré nakoniec môžu viesť od prebytku použitia oxidu dusnatého a jej produktov.

load...

1. Respiračné ochorenia:

Predávkovanie oxidu dusnatého môže vyvolať respiračné nežiaduce účinky, ako je atelektáza a stridor. Atelektáza je respiračné ochorenie, ktoré vedie k čiastočnej alebo úplnej zrútenie pľúc. To je spôsobené, keď sa malé vzdušné vaky vnútri pľúc stáť defláciu a môže zvýšiť riziko vzniku ďalších komplikácií, ako sú nádory pľúc, tekutina v pľúcach, cystická fibróza, nepríjemné pocity na hrudi a ťažkou astmou. Stridor je spôsobený upchatím krku alebo hlasiviek (hrtana) a je charakterizovaná abnormálnym prenikavé hudobný dýchanie zvuk. Deti, ktoré majú užšie dýchacie cesty ako u dospelých, sú vystavení vyššiemu riziku tohto ochorenia. Prebytok príjem oxidu dusnatého môže tiež vyvolať piskot problémy a alergické reakcie, ako sú záchvaty astmy u pacientov s astmou.

2. Hematologické nežiaduce účinky:

Zvýšené dávky oxidu dusnatého môže spôsobiť vedľajšie účinky, ako hematologické methemoglobinémiu a zvýšené hladiny oxidu dusičitého v tele.

3. Metabolické poruchy:

Predávkovanie oxidu dusnatého môže spôsobiť metabolické poruchy, ako je hyperglykémia alebo vysokej hladiny cukru v krvi. To je najviac bežné medzi diabetických pacientov a vyznačuje sa hladiny glukózy v krvi abnormálne vysoké. Medzi príznaky patrí zvýšená smäd a časté močenie.

load...

4. Nízky krvný tlak:

Oxid dusnatý môže spôsobiť zníženie krvného tlaku. Ľudia s nízkym krvným tlakom by sa mali vyvarovať užívaniu dusnatého doplnky oxidu pretože to bude zhoršovať ich problém.

5. Nevoľnosť, zvracanie a hnačka:

Predávkovanie dusnatého doplnkov oxidu môže spôsobiť žalúdočné problémy, ako je hnačka, rovnako ako nevoľnosť a vracanie. Preto je dôležité, aby sa im v správnom množstve.

6. Účinky na kožu:

Ľudia často zaznamenáte búšenie srdca a búšenie srdca po nástupe dusnatého doplnky oxidu. To môže viesť k príznakom, ako je podráždenie kože, sucho v ústach, retencia vody a nadmerné potenie.

7. Vasodilation a krvácanie:

Oxid dusnatý umožňuje rozšírenie ciev, čo je proces, ktorý umožňuje rozšírenie krvných ciev a otvorí cesty pre prietok krvi. To má niekoľko zdravotných výhod, ako je anti-aging a zdravie srdca. Je však nie je bez nepriaznivých vedľajších účinkov, ktoré zahŕňajú riziko nadmerného krvácania a nízky krvný tlak. Tí na srdce lieky by sa mali poradiť so svojím lekárom pred použitím dusičnej produktov oxidov. Predávkovanie oxidu dusnatého je tiež spojená s vedľajšie účinky v obličkách, ako je hematúria vyznačujúci sa tým, krv v moči.

8. Kardiovaskulárne nežiaduce účinky:

Kardiovaskulárne vedľajšie účinky vyplývajúce z použitia oxidu dusnatého zahŕňajú hypotenziu. To je pravý opak hypertenzie a vyznačuje sa nízkym krvným tlakom. Je to v podstate fyziologický stav, ktorý je často spájaný s šokom.

9. Rovnováhy elektrolytov:

Nadbytok oxidu dusnatého v tele môže viesť k vysokej hladiny kreatínu a močoviny, chloridu draselného a nízke fosfátu. To je obzvlášť škodlivé pre osoby s poruchami funkcie pečene alebo obličiek, ako to môže narušiť schopnosť ich organ na reguláciu elektrolytov v organizme.

10. Zdravotné účinky kyslých dažďov:

Oxid dusnatý vo vzduchu dostane premenený na kyselinu dusičnú. Táto kyselina dusičná kombinuje s dažďovou vodou spôsobiť kyslý dážď, ktorý je potenciálne škodlivé pre ľudí, zvieratá a životné prostredie ako celku. Nepriaznivé zdravotné účinky kyslého dažďa patrí srdcové a pľúcne problémy, ako je astma a bronchitídu a dokonca aj predčasného úmrtia. To je tiež jeden z plynov zodpovedných za úbytku ozónovej vrstvy, ktorá má svoje vlastné zdravotné dôsledky.

To sú niektoré z významných vedľajších účinkov oxidu dusnatého v tele. To môže tiež viesť k ďalším vedľajším účinkom, ako je sepsa, infekcia, dýchavičnosť, celulitídy, a bolesti hlavy. Tieto vedľajšie účinky a je uvedené vyššie signál, že je nutné poznať a spravovať správnej dávky oxidu dusnatého. Tak poraďte sa so svojím lekárom skôr, než začnete objavovať tie dusnatého prášky oxidu!

Bol to článok o dusnatého vedľajších účinkov oxidu užitočná? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: http://en.wikipedia.org/wiki/Nitric_oxide

load...