Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov Neem, o ktorých by ste si mali byť vedomí

10 vedľajších účinkov Neem, o ktorých by ste si mali byť vedomí

Beriete Neem pravidelne? Potom, mali by ste byť vždy to najlepšie z Vášho zdravia, je to tak? Možno. Alebo možno nie. Neem môže mať celý rad výhod a výhod. Ale má svoju vlastnú sadu vedľajších účinkov. Zvedavý vedieť viac o Neem vedľajšie účinky? Delay nič viac a čítajte ďalej.

Čo je Neem?

Neem je strom, ktorého odlišné diely sa používajú na rôzne liečebné účely.

  1. Neem je list sa používa na liečbu malomocenstva, očné ochorenia, žalúdočné ťažkosti a problémy s pečeňou.
  2. Kôra je primárne používaný pre malárii, vredy, a horúčka.
  3. Kvet sa používa pre zníženie žlč, ovládanie hlien a liečbe črevných červov.
  4. Plody sa používa na liečbu hemoroidov, hlien, rany, a diabetes.
  5. Neem vetvičky sa používajú pre kašeľ, ťažkosti s močením a črevné červy. Používajú sa aj ako náhrada za zubnú kefku pomáha udržiavať zdravie ústnej dutiny.
  6. Šťava z listu je jedným z najúčinnejších tonerov a astringents. To môže byť tiež použité na liečbu vši.

Neem Nežiaduce účinky

Napriek výhodám, Neem prichádza s radom vedľajších účinkov rovnako. Oni sú:

load...

1. Smrť u dojčiat

Látky obsiahnuté v neem je známe, že spôsobujú symptómy Reye syndrómu u detí, keď sú vystavené neem olej. Je známe, že sa užíva perorálne, a to aj spotreba najmenších dávkach môže byť fatálne pre dojčatá.

2. Alergické reakcie

Rovnako ako bolo uvedené vyššie, hoci Neem sa najčastejšie používa na liečbu alergie a vyrážky, vedecké výskumy tvrdia, že Neem môže zvýšiť závažnosť stavu.

3. Neplodnosť

Poľnohospodári používajú Neem pesticídy spôsobiť neplodnosť v škodcami, takže sa nemnožia. To isté má tendenciu sa stane tým, ktorí vystavujú na týchto pesticídov. Oni sú známi narušiť smer spermií a mať mýto na imunitný systém.

load...

4. Potrat

Jedným z najviac nebezpečných vedľajších účinkov neem je potrat. U žien po vystavení neem spôsobí, že imunitný systém, aby sa stal hyperaktívne. To zase spôsobuje, že telo odmietnuť spermií alebo vyhodiť koncipovaný embryo (1).

5. Poškodenie pečene a obličiek

Jedným z vážnych Neem vedľajších účinkov. Vzhľadom k prirodzenej antioxidačných vlastností neem, je známe, že je výhodné pre obličky a niekoľko ďalších telesných orgánov. Keď spotrebovanej v prebytku, Neem je známe, že ovplyvňujú orgány a tým aj ich poškodeniu.

6. Podráždenie žalúdka

Nadmerná inhalácia alebo spotrebu neem môže spôsobiť poruchy trávenia alebo podráždenie žalúdka. V dôsledku toho je potrebné vziať do úvahy predtým, než rozhodne dávkovanie neem pacientovho anamnéza.

7. Zvýšenie Únava

Odborníci Ayurveda radí ľuďom, ktorí trpia únavou, aby sa predišlo sebemenší množstvo spotreby Neem, pretože má vysokú šancu na zvýšenie závažnosti ochorenia.

8. Overdrive imunitného systému

Spotreba neem alebo neem produktov na báze posilňuje imunitný systém. Odborníci však varujú pred použitím veľkých dávok neem u pacientov s chorobou. To je jeden z najviac nebezpečných vedľajších účinkov neem, ako to môže spôsobiť ich imunitný systém ísť na plné obrátky.

9. Nízka hladina krvného cukru

Lekári odporúčajú malé množstvo Neem oleja pre diabetikov, pretože kontroluje hladinu cukru v krvi. Ale ak sú užívané v prebytku, že pokles by sa mohla stať príliš extrémny spôsobuje závraty, znecitlivenie a niekedy dokonca kómu.

10. Nebezpečný U pacientov, ktorí podstúpili transplantáciu orgánu

Pacienti, ktorí podstúpili transplantáciu orgánov, sú trvalo pod imunosupresívne lieky, aby ich vlastný imunitný systém útočiť na nového tkaniva. Títo pacienti by mali zostať mimo neem, ako by to mohlo pôsobiť ako podnet na imunitný systém a spôsobiť overdrive.

Jedná sa o Neem nežiaduce účinky, ktoré by sme mali byť vedomí! Nad rámec môže byť škodlivé, a tak je tomu v prípade neem. Konzumovať, ale s potrebnými opatreniami. Ešte nám povedať, ako to po vás pomohlo. Môžete vyjadriť v poli nižšie.

load...