Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov mrkvy, ktoré by ste si mali byť vedomí

10 vedľajších účinkov mrkvy, ktoré by ste si mali byť vedomí

Mrkva pripomínajú Bugs Bunny! Sú chrumkavé a sú zahrnuté v mnohých šalátov, alebo jednoducho jesť surové ako ľahké jedlo. Oni sú zvyčajne oranžovú farbu, ale červené, fialové, žlté a biele mrkvy sú tiež k dispozícii. Mrkva obsahuje vysoké množstvo beta-karoténu, ktorý sa dostane premenený na vitamín A v tele. Ale, viete o vedľajších účinkoch mrkvy? Ak nie, čítajte ďalej viac.

Len dva mrkva denne môže prispieť k 300% odporúčanej dennej dávky vitamínu A. Mrkva sú dobrým zdrojom vitamínu K, vitamín A, vitamín C, mangánu a draslíka. Oni tiež obsahujú vitamín E v malých množstvách, rovnako ako vitamín B komplex. Šálka ​​mrkvovej šťavy prispieva asi 80 kalórií, a je ideálny pre Weight Watchers.

Top 10 Nežiaduce účinky mrkvy:

Mrkva je výborný zelenina a rozhodne byť súčasťou vašej pravidelnej stravy, ale ak sú užívané v nadbytku, môže mrkvy spôsobiť niektoré nežiaduce účinky. Niektoré spoločné mrkvy nežiaduce účinky sú:

load...

1. Nebezpečné pre dojčatá:

Niektoré štúdie dokazujú, že mrkva sú nebezpečné pre malé deti. To je dôvod, prečo je dôležité, aby krmivo malých detí len malé porcie mrkvy.

2. Môže viesť k alergickým reakciám:

Existuje len veľmi málo jedincov, ktorí sú precitlivení na mrkvu. Niektoré bežné vedľajšie účinky medzi týmito ľuďmi sú kožné vyrážky, hnačka, anafylaktickej reakcie, žihľavka a opuchy. Tieto alergie sú spôsobené v dôsledku alergénu prítomného v mrkvovej peľu. Alergény obsiahnuté v mrkve sú podobné tým, obsiahnuté v jahôd, zemiakov, orechov a horčica. Jedinci, ktorí sú alergickí na týchto zeleniny, by mala byť tiež opatrní pri konzumácii mrkvu.

3. Vysoký obsah cukru Obsah:

Konzumovať mrkva nie je dobrá voľba pre diabetikov. Majú vysoký obsah cukru sa glykemický index 97. Cukor dostane premenený na glukózu a zvyšuje hladinu cukru v tele rýchlo. To je najlepšie pre diabetickej ľudí konzumovať dusená mrkva v malých množstvách.

load...

4. Ochranné účinky:

Niektorí ľudia majú vo zvyku kompulzívna náročnej mrkvy každý deň. To môže mať za následok chuť na mrkvu. Podráždenosť, nespavosť, nervozita a voda drzý sú niektoré z negatívnych účinkov odstúpenia od zvyku.

5. Neodporúča pre dojčiace ženy:

Mrkvy sú bohaté na vitamíny a minerály, ktoré sú pre telo veľmi dôležité. Ale štúdie preukázali, že mrkva sa zmení chuť materského mlieka. Tak dojčiace ženy by sa mali vyvarovať pitie mrkvovej šťavy v prebytku.

6. Interakcia s konkrétnymi existujúcich ochoreniach:

Jednotlivci, ktorí trpia cukrovkou, črevné problémy, nízke hladiny cukru a hormonálne problémy by sa mali poradiť so svojím lekárom skôr, ako je mrkva v ich strave. Mrkva je známe, že interagujú s takými chorobami a vyvoláva príznaky, čo je ešte horšie.

7. Sfarbenie kože:

Mrkva zanecháva pleť abnormálne žltej do oranžovej farby, ak sú používané vo veľkom množstve. Táto zmena farby je spôsobená beta-karoténu, karotenoidy obsahu mrkvy. Toto sfarbenie je možné vidieť na dlaniach rúk, tváre a chodidiel.

8. Môže spôsobiť Flatulance:

Mrkva obsahuje 12 gramov sacharidov a 4 g vlákniny. Ak sa vlákno a sacharidy nedostane rozštiepi v čreve, stanú sa fermentované v hrubom čreve. To má za následok tvorbu plynu v čreve, čo vedie k žalúdočné kŕče, nadúvanie a plynu pasce.

9. Resorpcia:

Všeobecne vlákno narúša vstrebávanie zinku, železa, horčíka a ďalších živín v tele. Konzumujúci mrkva vo veľkom množstve môže mať za následok nedostatok týchto životne dôležitých živín, ktoré sú nevyhnutné pre telo. Postrádajú tukov a bielkovín, ktoré sú životne dôležité pre vaše telo príliš.

10. Pesticídy:

Štúdie preukázali, že mrkva obsahujú 26 pesticídy. Z týchto 26 pesticídov, 8 môže potenciálne spôsobiť rakovinu; 16 zasahovať hormónov v tele; 3 z nich spôsobujú nervové problémy a reprodukčné alebo vývojové problémy 7 príčinu. Ak chcete zachovať tieto pesticídy z tela, je nutné obmedziť príjem mrkva.

Tento zoznam mrkvy vedľajších účinkov je v žiadnom prípade vás vydesiť preč z mrkvy! Tieto chutné zeleniny zostáva dôležitý spôsob, ako naplniť svoje telo s živinami. Ale je dôležité mať na pamäti účinkov nadmernej konzumácie mrkvy. Nenechajte flámu na mrkvu! Obmedziť ich príjem a zostať zdravý!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajšie účinky mrkvy. Páči sa vám jesť mrkvu? Máte obľúbenú mrkva pokrm? Zdieľať recept s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...