Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov doplnkov bielkovín, ktoré by ste si mali byť vedomí

10 vedľajších účinkov doplnkov bielkovín, ktoré by ste si mali byť vedomí

Kto nemá rád, že majú telo, ktoré je fit, urastený a svalnatý? Predtým to bolo len muži, ktorí boli závislí na myšlienke mať telo ako to Arnold Schwarzenegger alebo Sylvester Stallone. Ale teraz, ženy majú tiež pripojil do rozbehnutého vlaku v nádeji, že dobre tónovaný postavu ako ich osobnosti náprotivky. Biť do posilňovne a zapojiť sa do kardio je najúčinnejší spôsob, ako budovať svalovú hmotu, ak to urobíte správne. Mať správnu stravu bohatú na bielkoviny pre kompenzáciu opotrebenie svalov a urýchliť nahromadenie svalovej hmoty, je rovnako dôležité. Vajcia, sója, mlieko a hydinové sú najlepšie zdroje bielkovín. Ale ľudia, ktorí cvičiť majú špeciálne požiadavky na výživu, ktoré sú plní príjmom proteínové doplnky. Existuje nespočetné množstvo bielkovín doplnky na trhu k dispozícii, ako sú srvátkové bielkoviny, kazeínu bielkoviny, vaječný proteín, ryžový proteín, konope bielkovín, hrachu bielkovín a sójových bielkovín.

10 Nežiaduce účinky proteínové doplnky:

Ale už ste niekedy premýšľali o pravdepodobných vedľajších účinkov proteínových doplnkov pri popíjaní na tej delikátnu čokoládovou príchuťou bielkovín chvenie pred tréningom každý deň? Ak tomu tak nie je, prečítajte si najprv vedieť o nie tak báječný spin-off z proteínové doplnky:

1. Rušenie Tráviaci systém:

Dva najpopulárnejšie proteínové doplnky, srvátkový proteín a kazeín bielkoviny sú odvodené od mlieka. Tieto proteínové doplnky sú bohaté na laktózu, čo je typ cukru, sa prirodzene vyskytuje v mlieku. Z tohto dôvodu, to nie je dobrá voľba pre tých, ktorí sú na laktózu. Náročné srvátkové bielkoviny a kazeín proteín môže spôsobiť bolesti brucha, nadúvanie, plynatosť, hnačka a vracanie v neznášanlivosťou laktózy. Toľko k vybudovanie horúce telo!

load...

2. Nezdravý Weight Gain:

Tento nežiaduci účinok porazí samotný účel vynájsť proteínové doplnky v prvom rade! Ak sa vezmú v nadmerných množstvách, môžu proteínové doplnky spôsobiť, že priberanie na váhe. A hmotnosti, máme na mysli tuk. Keď váš tréning režim nebude zhodovať s príjmom bielkovín nevyužitých kalórií dostať premenený na tuk. Tento tuk dostane sa nahromadili každý deň, čo vám na priberanie na váhe rýchlo. Je to určite nie je dobré znamenie.

3. Úrovne narúša cukru v krvi:

Keby to nebolo pre rôzne príchute, proteínové prášky by bolo úplne nechutné. Proteínové prášky, pretkané chuťou čokolády alebo vanilky, obsahujú prísady a umelé sladidlá, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce špica hladiny cukru v krvi. Na druhú stranu, srvátkové bielkoviny je známe, znížiť hladinu cukru v krvi. Výskumné štúdie naznačujú, že sójová bielkovina, srvátkové bielkoviny a kazeín proteín môže skutočne znížiť systolický krvný tlak. Ide o oblasť záujmu, keď hovoríme o ľuďoch, ktorí trpia cukrovkou alebo nízky krvný tlak.

4. Obličkové poruchy:

Ako proteín sa používa v tele, to vytvára amoniak ako vedľajší produkt. Amoniak sa potom prevedie na močovinu, ktorý je vylučovaný z tela močom. Logika je jednoduchá. Ak je osoba má vysoké množstvo proteínu, ktoré produkujú vysoké množstvo močoviny. To kladie vyšší tlak na obličky, ako odfiltrovať hojná množstvo močoviny a vápnika z krvi. Pri veľkej kvality proteínových doplnkov sú konzumované po dlhšie časové obdobie, existuje zvýšené riziko vzniku poruchy obličiek. Znehodnotenie obličiek, obličkové kamene a zlyhanie obličiek sú pravdepodobné vedľajšie účinky užívania proteínové doplnky vo väčšom množstve.

load...

5. Strata kostnej hmoty:

Proteín hrá dôležitú úlohu v raste a vývoja kostí. Avšak sa ukazuje, že proteín môže tiež vaše kosti slabé! Proteínové doplnky odvodené od non-vegetariánskej zdrojov, ako sú vajcia a hovädzie mäso sú kyslej povahy. Spotreba týchto proteínov môže zvýšiť kyslosť krvi nepriaznivým úrovni. Aby bolo možné neutralizovať vysoký krvný kyslosť, telo uvoľňuje alkalické látky, ako napríklad vápnika a fosfátu. Viete, kde sa tieto zásadité látky pochádzajú? Vaše kosti! To je, ako sa postupne strácajú svoj kostnej hmoty zakaždým, keď sa dostanete na vysokej živočíšnych bielkovín stravy, čo vedie k osteoporóze a krehkých kostí.

6. Vypadávanie vlasov:

Naše vlasy je vyrobený z keratínu, čo je proteín. Tak to má zmysel iba, aby tiesňava na viac proteínov, že jo? No, odpoveď je nie! Pri práci v telocvični a prosperujúcej na proteínových doplnkov, ste vlastne rezanie späť svoje vitamíny, tukov a sacharidov. Nedostatočné vitamíny, sacharidy a tuky, aby bolo ťažké pre telo k udržaniu zdravé vlasy, čo vyvolalo telogénna výpar charakterizované ťažkou stratou vlasov a plešatenie.

7. Hormonálne poruchy:

Hormonálna porucha je hlavný problém, keď príde na báze sóje proteínových doplnkov. Kým sója je bohatá je esenciálne aminokyseliny, je tiež naloží s fytoestrogén. Fytoestrogén, pri požití napodobňuje estrogén a môže poslať váš endokrinný systém na výkyvoch. Nehovoriac o tom, že až 95% sóje sa použije na výrobu proteínových doplnkov je geneticky modifikované. Geneticky modifikovaná sója obsahuje chemikáliu s názvom glyphosphate, ktorý je zodpovedný za hormonálna nerovnováha, potratov a vrodených chýb u novorodencov. Daidzein a genistein nájdený v sóji môžu spôsobiť erektilnej dysfunkcie, znížená libido a rozšírené prsia u mužov.

8. Pečeňové poškodenie:

Mať stravy proteínových doplnkov, bez sacharidov, môže tlačiť telo do stavu ketózy, pričom teleso využíva tuk ako primárny zdroj energie. To vedie k vysokej hladiny kyslosti. Konzistentné vysoký krvný kyslosť je známe, že narúšajú funkcie pečene a môže mať za následok závažné poruchy pečene.

9. Heavy Metal otrava:

V roku 2017, výskum bol prepustený, čo ukazuje, že proteínové prášky sú popretkávané škodlivé ťažké kovy, ako je napríklad arzénu, ortuti a kadmia. Netreba hovoriť, že dlhodobá konzumácia proteínových doplnkov môže urobiť zle. Osoba napcháva na proteínové doplnky môžete zažiť vyčerpania, búšenie srdca svaly, boľavé kĺby a zažívacie poruchy.

10. Liekové interakcie:

Nezáleží na tom nevinne, že tuk jar doplnku proteínov sedí na kuchynských police vyzerá, že má schopnosť znamenať pohromu cestou cez liekové interakcie. To by bolo veľmi múdre, aby ste nespotrebúvajú srvátkové bielkoviny, keď ste na lieky na vysoký krvný tlak, ktorý je tiež znamenalo znížiť hladinu krvného tlaku. Srvátková bielkovina môže interagovať s protidoštičkové lieky, antikoagulačnými lieky a NSAID (nesteroidné protizápalové lieky), čím sa zvyšuje riziko krvácania. Tam je dlhý zoznam liekových interakcií, ktoré treba študovať pred prijatím skok do doplnok proteín módy. Supervizovaný, odporúčaný príjem bielkovín doplnkov môže niesť malý-k-žiadne riziká. Problémy nastavená, keď idete cez palubu. Najlepšou cestou vpred je poradiť so svojím lekárom skôr, než stohovanie kuchynského police s poháre drahých proteínových doplnkov.

Myslíte si, používať proteínové doplnky? Zaznamenali ste niektorý z týchto bielkovín doplnky vedľajších účinkov? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...