Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov Camu Camu by ste si mali byť vedomí

10 vedľajších účinkov Camu Camu by ste si mali byť vedomí

Camu Camu má mnoho zdravotných výhod, ale vedeli ste, že to môže mať aj nejaké potenciálne nepríjemné vedľajšie účinky? Ak vás zaujíma, čo Camu Camu je a aké druhy dávok alebo nežiaducich účinkov môže mať na vás, to je miesto pre vás čítať.

Čítajte ďalej a zistiť, ako to jasne červené bobule z Amazónie je alebo pravdepodobne nie je tak úžasné.

Čo je Camu Camu?

Myrciaria dubia alebo Camu Camu je špeciálna chundelatý strom z Amazónie. Strom nesie okrúhle červené bobule, ktoré sú načítané s vitamínom C, a tieto plody už vystupoval v mnohých miestnych liekov. Camu Camu má potenciálny terapeutické využitie a je naplnený základné živiny, ako je vitamín C a antioxidanty. (1)

load...

Výhody Camu Camu:

Camu Camu môže mať potenciálny prínos pre liečbu:

  • Slabý imunitný systém
  • Artritída
  • Depresie
  • Cukrovka

Tieto výhody, aby Camu Camu významnú domáci liek, ale rovnako ako u všetkých ostatných potravín, nadmerné Camu Camu v systéme môže viesť k mnohým problémom.

Nižšie uvedené sú vážne Camu Camu nežiaduce účinky:

1. Zažívacie problémy:

Existuje len málo štúdií o úlohe Camu Camu v spôsobuje tráviace ťažkosti. Avšak, odborníci a vedci sa zhodujú, že nedostatok výskumu nemôže znamenať, že Camu Camu nevedie k zažívacím problémom.

load...

V prípade Camu Camu je požehnaním vysokých hladín vitamínu C sa stáva prekliatím a vytvára problémy s trávením. Vysoké hladiny vitamínu C v Camu Camu zvýšenie hladiny na žalúdočnej kyseliny, a tiež viesť k poškodeniu črevnej steny, spolu s ďalšími zažívacími ťažkosťami. (2)

2. Nespavosť a chuť k jedlu Strata:

Štúdia na vedomie, že Camu Camu zvyšuje hladinu serotonínu vášho tela. Serotonín je nevyhnutný pre reguláciu náladu a chuť k jedlu. To je neurotransmiter, ktorý hovorí mozog, či ste spokojní alebo hlad.

Hoci zdravé hladiny serotonínu môže zmierniť depresie, zlepšuje náladu a budete cítiť šťastnejší, nadbytok môže viesť k nežiaducim účinkom, ako je nedostatok spánku a strata chuti do jedla. To môže viesť k mnohým problémom, pokiaľ k nej dôjde po dlhšie časové obdobie.

3. Chronický hnačka:

Zažívacie problémy zvyčajne viesť buď zápcha a nadúvanie alebo hnačka. Avšak, to je len zriedka tak jednoduché. Existujú aj iné prospešné faktory, ako je prítomnosť baktérií, ktoré môžu spôsobiť hnačku, alebo kamene, ktoré môžu viesť k zápche. S Camu Camu však nadbytok vitamínu C môže viesť k zamedzeniu reakcie a vaše telo vyprázdni ďalšie vitamíny cez časté močenie a hnačka. Takže, nemajú žiadne ďalšie Camu Camu, než je potrebné. (3)

4. Rapid Heart Rate:

Zrýchlený srdcovej frekvencie sú jednou z najviac nebezpečných vedľajších účinkov Camu Camu, kedy urobených v prebytku. Serotonín je jedným z hlavných chemických látok, ktoré indukujú búšenie srdca. (4) Zvyčajne ľudia, ktorí sú s hypertenziou trpí urýchlené tepovej frekvencie, čo môže viesť k búšenie srdca, mŕtvice alebo dokonca MI.

Hoci to nie je zvyčajne vyskytujú a prípady sú veľmi zriedkavé, mali by ste byť múdre nekombinovať Camu Camu, keď ste na lieky bez súhlasu svojho lekára.

5. Žehlička otrava:

Vitamín C prebytok môže viesť k mnohým problémom. Veľkým problémom je, ako vitamín C ovplyvňuje vstrebávanie železa. Tento zásadný vitamín pomáha telu vstrebávať železo, čo naozaj nie je zvuk tak zlé, že? Avšak, viac vitamínu C sa rovná viac železa v tele. To môže viesť k železnému predávkovania alebo otravy železom. Nadbytok železa môže viesť k nevoľnosti, vracanie a môže dokonca viesť k poškodeniu obličiek a pečene. (5)

Hoci tieto Camu Camu nežiaduce účinky môžu byť veľmi bolestivé a škaredé, sú pomerne vzácne. Jediná vec, ktorú si uvedomiť, je, že by ste nemali tiesňava na Camu Camu, ako vitamín C hladiny môže viesť ku komplikáciám. Iné komplikácie spôsobené konzumáciou Camu Camu sú stále študovaný. Tak, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než sa domnievate, s niektorými Camu Camu.

Jedná sa predovšetkým o Camu Camu berry vedľajšie účinky. Dúfam, že ste našli tieto informácie užitočné! Ešte nám svoj názor. Zanechať komentár nižšie.

load...