Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Strawberry Guava

10 úžasných zdravotných výhod Strawberry Guava

Vedeli ste, že Psidium cattleianum alebo jahoda guajavy vám pomôže schudnúť a poskytne vám základné živiny? No, je to pravda! Ak ste ešte nepočuli o jahôd tropického ovocia, alebo ak chcete vedieť, prečo jeden by mal mať tento pomerne peknú ružovú ovocie, prečítajte si tento príspevok!

Jahodová Guava - Krátka

Jahodová Guava, tiež známy ako Cattley Guava alebo peruánskej Guava, je jasne žlté alebo červené ovocie, ktoré sa podobá guava. Kým modrá odroda sa nazýva jahoda guava, žltá odroda je známy ako citrón guavy (1).

Pozrime sa na niektoré zdravotné výhody tohto svetlé farby ovocia. Tu uvedené sú prvej desiatke výhody!

1. Podporuje chudnutie:

Jahodová Guava vám pomôže zbaviť tých kalórií, zatiaľ čo nie obsahuje na bielkovín, vitamínov a vlákniny. To je obzvlášť bohaté na vlákninu, ktorá pomáha znižovať hladinu cholesterolu a pomáha pri trávení. Podľa odborníkov môže diéty s vysokým obsahom vlákniny podporu chudnutia (2). Jahodová Guava má menšiu cukru v porovnaní s inými druhmi ovocia, ako sú hrozno, pomaranče a jablká.

load...

2. Podporuje trávenie:

Jahody guava je bohatá na vlákninu, a vitamín C. Fiber pomáha stimulovať trávenie a pomáha tlačiť potravu tenkého čreva (3). Vďaka tomu je vynikajúci zažívacie robí. Nabudúce preskočiť dezert a majú jahodovou guava miesto. Nielen, že je to chutné, to pomôže v procese trávenia rovnako.

3. Anti-Diabetická:

Jahody guava ovocie podporuje chudnutie, reguluje krvný tlak, a obsahuje veľa vlákniny. Tieto vlastnosti z neho robí vynikajúci anti-diabetik. Vlákno pomáha regulovať spotrebu cukru a znižuje riziko inzulínu alebo glukózy hroty v tele.

4. Antikarcinogénne:

Toto je možno najdôležitejšie zdravotný prínos v tomto zozname. Jahôd guavas že anti-karcinogénne vlastnosti. Sú preplnené voľných radikálov a polyfenoly, ktoré obmedzujú rast nádoru a očistiť telo škodlivých voľných radikálov rakovinové bujnenie. Oni tiež obsahujú lykopén, silný antioxidant. Lykopén bolo preukázané, že sú účinné v prevencii určitých typov rakoviny. (4)

load...

5. Zlepšuje zrak:

Jahoda Guajavy obsahujú dobré množstvo nedostatkov vitamín A. Vitamín A môže viesť k šerosleposti a slabý zrak. Náročné vitamín A pravidelne pomáha zlepšiť svoj zrak a zvyšuje vaše zdravie. Vitamín A môže pomôcť zabrániť tvorbe šedého zákalu a zlepšuje celkový zdravotný stav vašich očí rovnako.

6. Zachádza Úplavica:

Jahoda guava ovocie je bohaté na vitamín C a vlákniny, čo je vynikajúce pre udržanie vášho žalúdka zdravia. Keď sa žuť ovocie, jeho adstringentné vlastnosti inhibíciu mikrobiálneho rastu a pomôže flush hlien z vášho čreva, čím pomáha liek úplavici.

7. Štítnej žľazy Zdravie:

Jahoda guajavy sú bohatým zdrojom medi. Meď je veľmi dôležité a pomáha regulovať svoj metabolizmus tým, že podporuje metabolizmus štítnej žľazy, ktorá pomáha regulovať produkciu a absorpcie hormónu.

8. Zápcha:

Toto ovocie je bohaté na vlákninu, čo z neho robí účinný liek na srdcové problémy, vysoký krvný cholesterol a vysoký krvný cukor. Fiber je vynikajúci zažívacie a objemové činidlo. Fiber várok do stvrdnutej stoličku a pomáha donútiť ho cez črevá.

9. Podporuje zdravie mozgu:

Jahoda guajavy tiež obsahujú slušné množstvo vitamínov B, ako B6 a B3, ktoré sú veľmi dôležité pre vývoj mozgu. V skutočnosti, vitamín B3 zvyšuje prietok krvi do mozgu a tiež stimuluje kognitívne funkcie. Takže jesť jahody guavas môžu zlepšiť vaše zdravie mozgu. (5)

10. Zaobchádza Skorbut:

Jahodová Guava je výživnejšie než iných druhov ovocia, ako sú pomaranče a ďalších citrusových plodov. Prekvapujúce je, že obsahuje približne 5 krát množstvo vitamínu C v týchto plodov. Táto vlastnosť je dôležitá potravinová na liečbu nedostatky vitamínov, ako skorbut a posilnenie imunity robí. (6)

Teraz, keď úžasné jahodové guava zdravotné prínosy, čo ešte čakáte? Jesť tento pekný ružový ovocie dnes a využiť týchto úžasných výhod. Povedzte nám niečo o akejkoľvek kreatívne spôsoby, v ktorých budete variť toto ovocie alebo akýkoľvek zvláštny recept, ktorý máte. Zanechať komentár nižšie.

load...