Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Peach Palm ovocie

10 úžasných zdravotných výhod Peach Palm ovocie

Broskyňa dlaň je exotický druh palmy, ale vedeli ste, že môže prekonať svojich kolegov, pokiaľ ide o zdravotné výhody? Zvedaví, ako exotického ovocia môže významne prispievajú k vášmu zdraviu?

Tento príspevok poskytuje dostatok dôvody, prečo by ste mali zahrnúť broskyňa dlaň, tiež známy ako Bactris gasipaes vo svojom košík s ovocím. Čítajte ďalej a zistiť.

Peach Palm - Krátky:

Broskyňa dlaň pôsobí na zlepšenie rôznych systémov a orgánov v našom tele. To je zvyčajne varia v osolenej vode, ktorá obnažuje trypsínu enzýmu prítomného v koži. Trypsín inhibuje proteínové štiepenie, takže jeho odstránenie je plodom ľahko stráviteľné. To je varené s inými potravinami alebo údené alebo kaša a ochutené medom.

Niektoré z brilantných zdravotné výhody tohto malého ovocia sú uvedené nižšie:

1. Trávenie:

Jeden z najlepších zdravotných prínosov broskyňa dlaň je jeho schopnosť uľahčiť hladké trávenie potravy a elimináciu zápchy. Plodom dodáva veľa vlákniny, ktoré naša strava často chýba (1). Vláknina v ovocí umožňuje ľahké trávenie. Takže, pokiaľ ide o prevenciu chorôb, ako je zápcha, jesť broskyňa dlaň výber je zdravšie-cum-chutnejšie. To tiež znižuje akúkoľvek nadúvanie alebo prebytku plynu v tráviacom trakte. Konzumovať dostatok vlákniny môže tiež znížiť pravdepodobnosť nákazy žalúdočný vred v neskorších fázach.

load...

2. Energetická trieda:

Plody nadupaný je známy ako energetická rezerva. Na každých 100 gramov broskyňa dlaň spotrebované, dostanete 37 gramov sacharidov, ktoré sú základným zdrojom energie v potrave.

3. Srdce:

Zvýšený príjem vlákniny vždy umožňuje dobré čistenie kardiovaskulárneho systému (2). Vláknina pomáha pri vypratanie prebytok cholesterolu, ktoré sa hromadia vnútri tepien. Táto akumulácia je známa ako artérioskleróza a v dlhodobom horizonte to môže nebezpečne ovplyvňuje zdravie srdca. Čistením z krvnej priechody, vlákna omladiť svoj kardiovaskulárny systém.

4. Rast a vývoj:

Pre rastúce deti, broskyňa dlaň ovocie je veľmi zdravé. Je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a bielkovín, ako. Tieto živiny sú nevyhnutné pre vývoj mozgu a pohybového rastu. U tehotných žien sa predkladaný kyselina listová v broskyňovej dlane pomáha v prevencii vajíčkovodov vady.

load...

5. Imunitný systém:

Prítomnosť vitamínu A, C a minerálnych látok, ako je horčík a vápnik v broskyňa palmového ovocia môže pomôcť posilnenie imunitného systému nasledujúcimi spôsobmi:

  • Vitamín A- zabraňuje infekcii a udržuje sliznicu.
  • Vitamín C- Pracuje s stopových prvkov a bráni chorobám, ako skorbut.
  • Horčík Obnovuje elektrolyty a udržuje humorálnej funkcie (3).
  • Vápenaté To signalizuje imunitný systém (4).

6. Znižuje riziko diabetu:

Vlákna prítomné v broskyňovej dlane pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi tým, že reguluje hladinu inzulínu a glukózy výroby (5). Vlákna zníženie rýchlosti uvoľňovania glukózy do krvného obehu. Málo ovocie je známe, že optimálne fungovanie pancreas- výrobného domu inzulínu.

7. Pre dobrý zrak:

Jesť broskyňa dlaň pravidelne môže posilniť svoju víziu, pretože ovocie obsahuje vitamín A a karotenoidy, ktoré sú naozaj dobré pre videnie zdravie. Pravidelná konzumácia ovocia môže tiež znížiť riziko šedého zákalu rovnako.

Zdravie 8. Skin:

Prítomnosť antioxidačných vitamínov A a C v ovocí pomáha stimulovať opätovný rast nových kožných buniek. Plody sa teda odporúča pre zdravú kožu.

9. Zabraňuje nechcené chudnutie:

Plody tiež pomáha pri prevencii chudnutí. Keď je nízky prísun energie do tela, svalovej hmoty je rozobraný vedie k nežiaducemu chudnutie. Obsah obsah Plodom je vysoká energetická čo je pre tento deficit a bráni chudnutie.

10. Low GI Food:

Tí, ktorí potrebujú konzumovať nízky GI (glykemický index) potraviny majú často vynechať lahodné tropické ovocie, ktoré podstupujú fyzikálno-chemické zmeny pri spracovaní, ktoré zvyšuje ich GI hodnotu. Bolo zistené, varené broskyňa dlaň alebo ovocná dreň majú veľmi nízky index GI, čo je okolo 35 plus alebo mínus 6 (6). Tak to môže byť ľahko spotrebované diabetikov alebo tie s kardiovaskulárnymi chorobami.

Jednoducho žuť do jedného, ​​alebo hádzať ich do istej krémom! Zoznam dobrých vecí, o Bactris gasipaes, tj broskyňa dlaň práve deje. Myslíte si, že po vás pomohol? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...