Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Lily of the Valley

10 úžasných zdravotných výhod Lily of the Valley

Tieto sladké voňajúce kvitnúce rastliny symbolizujú šťastie, pokoru a vízie lepšieho sveta!

Convallaria majalis je bylinná vytrvalá rastlina bežne známy ako konvalinka. Rastlina je pôvodom z Anglicka, Severnej Amerike a severnej Ázii. Existuje mnoho mýtov a legiend spojených s rastlinou. Podľa gréckej legendy, Konvalinka dostal Apollo, boha Slnka, aby Aesculapius, veľký liečiteľ. Podľa kresťanskej mytológie, kvety tejto rastliny predstavujú slzy Panny Márie Matky. Na rozdiel od svojej liečivé a zdravotné prínosy, svadobných kytíc z týchto sladko voňajúce, krásne kvety sú nesené neviest pre šťastie a prosperitu v manželskom živote.

Nutričné ​​informácie:

Konvalinka obsahuje dve glykozidy - Convallamarin, ktorý má močopudné účinok a Convallarin, ktorý má očistný účinok. To tiež obsahuje flavonoidy, saponíny, kyselina citrónová, kyselina jablčná, silice a Cardenolides. Na rozdiel od týchto, Convallatoxins, Convalluside a Convallatoxol sa nachádzajú aj v týchto krásnych kvitnúcich rastlín.

load...

Top 10 Zdravie Výhody konvalinky:

Konvalinka je protikŕčové, diuretikum, dávidlo, preháňadlá, preháňadlo, srdcové tonikum, sedatívne a antipyretické od prírody. To je väčšinou používaný vo forme čaju, tinktúry, extraktu, infúziou a silice.

Slávny sedemnásteho storočia botanik a lekár Nicholas Culpeper povedal, že "to bezpochyby posilňuje mozog a renovuje slabú pamäť. Destilovanej vody klesol do očí pomáha jeho zápaly. Duch kvetín, destiluje vo víne, napraví stratil reč, pomáha obrnu, a je mimoriadne dobré v mŕtvice, tešiteľ srdca a vitálne duchmi. "Vysoké slová chvály naozaj! Niektoré z výhod, ktoré môžeme odvodiť z týchto rastlín sú:

Výhody pre pleť:

1. Znižuje jazvy:

Masť vyrobená z ľalie údolia sa používa na liečbu popálenín a iných poranení bezo jazvy. To je tiež užitočné v rýchlo a efektívne hojí jazva tkaniva.

load...

2. Zosvetlí tón pleti:

Kvety tejto rastliny sú naplnené vodou pripravovať tonikum s názvom Aqua Aurea. Táto tonikum bol použitý pre zosvetlenie pokožky od stredoveku. Pôsobí ako sťahujúci príliš citlivý.

Prínosy pre zdravie:

3. Ochorenie srdca:

Konvalinka je známy ako srdcové tonikum. Táto bylina je bezpečnejšie pre liečbu srdcových ochorení starších ľudí ako digitalis či náprstník. To je v kombinácii s hloh a motherwort pre tieto účely.

To tiež pomáha pri liečbe chyby srdcovej ochorení, srdcovej slabosti, vodnatieľku a kongestívneho srdcového zlyhania. Flavonoidy obsiahnuté v byliny stimulujú tepny, pomoc pri dilatácii krvi. Jeho diuretické vlastnosti pomáhajú pri znižovaní hladiny krvného tlaku.

To je tiež užitočné pri liečbe arytmie, pretože sa zvyšuje svalovú činnosť srdca, zatiaľ čo v rovnakom čase spomaľovaní a upravujúce srdcovú frekvenciu.

4. Psychické problémy:

Legendy hovoria, že ak človek kladie olej ľalia z údolia na čelo, bolo rozširovať zdravý rozum do neho! Teraz, bez toho by bol poverčivý, môžeme s istotou povedať, že olej tejto kvetiny sa pomôcť zmierniť psychické problémy. Esenciálny olej z ľalie údolia sa používa v aromaterapii na liečbu bolesti hlavy, depresie a melanchólia.

To môže byť tiež použité na liečbu strata pamäti, mŕtvice a epilepsie. Používa sa na posilnenie mozgovej bunky a zlepšuje kognitívne procesy v mozgu.

5. Liečba chronické pľúcne ochorenie:

Táto bylina sa používa na liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP), ako je rozdutie pľúc a astmu. Tiež sa používa na výrobu liekov na pľúcny edém, ktorý, ak sa nelieči, vedie k chronickým srdcovým zlyhaním.

6. Liečba anginy pectoris:

Konvalinka sa používa na zmiernenie bolesti na hrudníku spôsobenej kŕčmi vencovitých tepien a nedostatkom kyslíka v srdcovom svale.

7. Protihorúčkový Vlastnosti:

Lily údolie znižuje produkciu tepla v tele tým, že zníži rýchlosť cirkulácie. Tiež sa používa na liečbu horúčky.

8. Liečba infekcie močových ciest:

Tinktúry pripravené s ľalie údolia kvetov sa používa na liečbu infekcie močových ciest, ako to čistí prekážky z močovej trubice.

9. Udržujte Trávenie v poriadku:

Táto rastlina je známe, že sa používa ako náhrada za aloe, pretože jeho preháňadlo a laxatívne vlastnosti. To na druhej strane udržiava tráviaci proces tela hladká.

10. Ostatné:

Iné výhody konvalinka zahŕňajú:

 • Pokazí obličkové kamene.
 • Zabraňuje zadržiavaniu vody v tele.
 • Znižuje bolesti spojené s kĺbovými problémami, ako sú dni a reumatizmu.
 • Lieči zápal spojiviek.
 • Esenciálny olej sa používa na liečbu ochrnutie, šok a stratu reči.
 • Pomáha liečiť lepru a opuch.
 • Lieči otrava a alkoholizmus tým, že spôsobí vracanie.

Upozornenie:

Rovnako ako mnoho ďalších bylín, je tiež zistilo, že je jedovatá, ak nie je používaný v správnom množstve lily údolia. Najskôr konzultovať so svojím lekárom pred použitím zariadenia a používať ho iba pod jej vedením.

Niektoré z nežiaducich účinkov konvalinka sú:

 • Nadmerné užívanie byliny môže viesť k podráždeniu zažívacieho a dehydratácia.
 • Táto bylina nesmie byť zmiešaný s beta-blokátory, Lanoxin, quindine, digoxín a vápenatých solí.
 • Môže spôsobiť bolesti brucha.
 • Predávkovanie môže viesť k srdcovému zlyhaniu.
 • Červené bobule rastliny sú veľmi jedovaté, a nikdy by nemali byť konzumované.
 • Nesmie byť nikdy spotrebovaný v priebehu tehotenstva a dojčenia, pretože to môže mať vplyv na dieťa.

Nikdy nepoužívajte túto bylinu ako náhradu za svoje pravidelné lieky. A vždy konzultovať s odborníkom, než pôjdete všetky prírodné. Príroda má odpovede, ale je dôležité používať správne odpovede namiesto ohrozujúce naše zdravie.

Dúfame, že tento článok je užitočné. Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...