Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov zeleného čaju Tulsi

10 úžasných zdravotných prínosov zeleného čaju Tulsi

Čo keď tam je len jeden nápoj, ktorý môže liečiť stres, a ktoré vám pomôžu schudnúť, rovnako? Ako úžasné, že by bolo, že jo? Namiesto trávenia zaťaženie na drahé produkty a liečby, môže sa budete držať tohto jediného nápoj, ktorý je možné získať prácu a tiež poskytnúť ďalšie dlhodobé výhody!

Tento zázrak nápoj nie je nikto iný ako zelený čaj, vyrobený z iného prirodzene k dispozícii zložky - Tulsi listy. Chcete sa dozvedieť viac o tom a tom, ako si môžete pripraviť všemocného Tulsi zelený čaj? Potom tento príspevok je ten by ste si mali prečítať!

Čo je Tulsi?

Považované za posvätné, Tulsi je tiež známy ako svätého Basila a je uctievaný v Indii ako posvätnú rastlinu obdarený liečebné právomoci. Pestuje sa vo väčšine indických domácností, a môžu byť použité pri príprave nádherné a povzbudzujúce čaj s zázračné zdravotné výhody, ktoré posilňujú imunitný systém organizmu pri odstraňovaní toxínov a starosti. Je naplnený antioxidantov a je zbavená kofeínu.

load...
 • Získaná z nekvaseného listov Tulsi Zelený čaj je bohatý na antioxidanty zvanej polyfenoly.
 • Tie pôsobia proti voľným radikálom, ktoré telo produkuje.
 • Voľné radikály sú známe, že spôsobujú poškodenie DNA bunky v dôsledku oxidácie a výsledkom jeho smrti. Oni sú zodpovední za uľahčenie starnutia a niekoľko ďalších chorôb.
 • Tulsi bylina má komplexný chemickú povahu a obsahuje stovky výhodných zlúčenín označovaných ako fytochemikálie.
 • Jedná sa o zlúčeniny na báze nízkokalorické rastliny s zdravie podporujúce vlastnosti.

Ako je možné pripraviť Tulsi zelený čaj?

Pre maximálny prínos pre zdravie, Tulsi Zelený čaj by malo byť súčasťou každodennej stravy. Tiež by mal byť pripravený správne. Aj keď by ste mohli postupovať podľa pokynov na obale, nižšie sú niektoré základné pokyny.

 • V závislosti na množstve čaju, ktorý si prajete, aby sa, variť vodu.
 • Akonáhle sa voda varí, zatvorte horák a počkajte niekoľko sekúnd.
 • Umiestnite listy Tulsi alebo čajové vrecúška do šálky a pridajte horúcu vodu do neho. Nechaj to strmé po dobu niekoľkých minút. Pre každú šálku čaju, by ste mali používať jeden sáčok čaju. Môžete použiť viac ako jeden sáčok čaju, ak máte radi čaj silnejší.
 • Po nejakej dobe, voda bude naplnený Tulsi zelený čaj. To je teraz pripravený na konzumáciu.
 • Dbajte na to, aby variť listy alebo čajové vrecúška vo vode kedykoľvek.
 • Môžete pridať med alebo sladidlo, ak budete chcieť.
 • Aby ľadový Tulsi zelený čaj, zmes sa ochladí a naleje na ľad slúžiť. Môžete pridať citrónovú klinom.
 • Môžete si tiež vytvoriť zaujímavé mocktails s Tulsi zeleného čaju a kokosové vody alebo ovocnej šťavy.

Výhody zeleného čaju Tulsi:

Výhody, ktoré by boli požehnané s konzumáciou zeleného čaju Tulsi ich toľko! Niektoré z nich sú tu:

1. Nabáda chudnutie:

Tulsi Zelený čaj pomáha pri zlepšovaní metabolizmus a zároveň spaľuje tuk. Jednou z jeho hlavných antioxidantov zvaných catechinsis, sú hlavne zodpovedné za odbúravanie lipidov. To je požehnaním pre obéznych ľudí, ktorí môžu schudnúť a majú nádherné pitie rovnako.

load...

Tulsi Green Tea určite pomáha, ale to samo o sebe nemôže fungovať všetky zázraky. Je potrebné kombinovať s správnej diéty a dostatočným výkonom a celkovú zdržanlivosť voči tučných jedál a nezdravé snacking.

2. Pomáha de-stres:

Tulsi Zelený čaj obsahuje účinné látky, zodpovedné za vyvolanie odolnosti voči stresu a podporovať normálne biologické funkcie organizmu. Upokojuje nervy, reguluje krvný obeh a posilňuje systém, takže je schopná zvládnuť stres a pomáha telu zostať v pokoji a pokojný tvárou v tvár nepriazni osudu.

Podľa nedávneho výskumu, Tulsi napomáha udržiavať normálnu hladinu hormónu kortizolu, ktorý je tiež nazývaný stresový hormón tela. Keď sú vysoké hladiny kortizolu, to robí človek pocit spracuje a zdôraznil. Tulsi znižuje kortizolu a pôsobí ako prírodné byliny proti úzkosti

3. Poskytuje antioxidanty:

Antioxidanty pomôcť spomaliť proces oxidácie a chrániť bunky tela pred voľnými radikálmi. Tulsi Zelený čaj je plná takých antioxidantov, ktoré Čelné tvorbu týchto voľných radikálov a spomaľujú smrť buniek a predčasné starnutie organizmu. To pomáha chrániť tkanivá a minimalizuje poškodenie od škodlivých vedľajších produktov metabolizmu.

4. Rozpúšťa obličkové kamene:

Tulsi je veľmi účinný diuretikum. Je to tiež dobrý detoxifier, čo je dôležité pre obličky. Kyselina močová - vedľajší produkt metabolizmu je hlavnou zložkou obličkových kameňov. Prebytok kyseliny močovej je vyhodený z tela obličkami.

Tulsi znižuje hladiny hladín kyseliny močovej v systéme, čím sa zvyšuje funkciu obličkových buniek. Má éterických olejov, ktoré štiepia obličkové kamene. Oni tiež pomáhajú minimalizovať bolesť obličkových kameňov.

5. Znižuje riziko vzniku rakoviny:

Katechíny, ako sme čítanie, spomaliť alebo zastaviť buniek a poškodenie tkaniva v dôsledku oxidácie. Sú tiež veľmi účinné proti rakovinové bunky v tele, najmä počas počiatočných fáz niektorých druhov rakoviny, ako je orálny a prsníka.

Ich spôsob účinku je zabrániť rakovinové bunky z replikácie, nakoniec prinútiť ich, aby zomrel. Pracujú priamo na gény nádorových buniek infikovaných a inhibujú nových krvných buniek z rozvojových a tiež poskytujú výživu do aktívnych buniek rakovinových išiel. Tulsi zelený čaj tiež znižuje buniek a poškodenie tkaniva v dôsledku vystavenia sa slnečnému svetlu a rádioterapiu.

6. Zabraňuje Osteoporóza:

Tulsi Zelený čaj je terapeutický efekt nepozná medze, pretože katechíny prítomných v ňom. Tieto katechíny chránia bunky zodpovedné za stavbu kostí a zabrániť vytváraniu buniek, ktoré sa rozkladajú kostnú hmotu. Je to zrútenie kosti vec, ktorá spôsobuje osteoporózu a ďalšie poruchy kostí.

Artritída spôsobená zápalom postihuje kĺby a je degeneratívne chronické ochorenia. Je to bolestivé a ovplyvní niečí každodennej činnosti. Tulsi ukázali pozitívne výsledky v liečbe artritídy a ďalších spoločných súvisiacich stavov. Skladá sa z protizápalových a antioxidačné vlastnosti, ktoré zmierniť bolesť a zápal. Tieto antioxidanty prítomné v voľné radikály Tulsi pomoc bojových, zodpovedné za degeneráciu kĺbov a tkanív.

7. Znižuje riziko kardiovaskulárnych Ochorenie:

Flavonoidy Toulouse je známe, že znižujú riziko tvorby krvných zrazenín na arteriálnej steny, a tým pomáha predchádzať ochorenia srdca a infarkty. Podporuje zdravé srdce znížením LDL cholesterolu, zníženie triglyceridov a znižuje hladinu fibrinogénu, proteínu zodpovedného za tvorby krvnej zrazeniny.

Tulsi je bohaté na horčík, ktorý je rozhodujúci živiny v prevencii srdcových ochorení. Horčík svätého Basila pomáha cievy fungujú správne. To zabraňuje hromadeniu cholesterolu a stimuluje voľný prietok krvi, čo znižuje riziko vzniku aterosklerózy. Rovnako čerpadlá do vytrvalostného limity jednotlivca. To má stimulačný účinok na pečeň a bunkám využiť mastných kyselín v tele, a tým poskytujú vyššiu energetickej hladiny.

8. Udržuje chrípky a prechladnutia udržiavaný odstup:

Tulsi Green Tea bol použitý proti nachladnutiu a chrípke po stáročia. Je dobre zdokumentované, v starovekých textoch a môže byť zmiešaný s medom pre menšie deti, aby bolo jednoduché a chutné na zožratie. Katechíny pracovať na bunkovej replikujúce mechanizmu vírusov, a tým je úplne potláča.

Vzhľadom k svojej antimikrobiálne vlastnosti, Tulsi Zelený čaj môže byť použitý ako terapia pri liečbe horúčky v dôsledku nejakej infekcie, ktorá bola napadnutá telo. Akonáhle je horúčka je pod kontrolou, obnova nie je ďaleko za sebou. Bolesti hlavy spôsobené chladom a chrípka alebo nesprávnym spánku, strach a dlhé hektické dni môžu byť riešené tým, že pije zelený čaj Tulsi. To vám pôžitky up a jeho arómu zmierňuje migrény odstránenie stresu a pomôže vám cítiť svieži a energický.

9. Zbaví preťaženia hrudníka:

Tulsi Green Tea vykonáva zázraky pri liečbe niekoľko respiračných ochorení priamo z jednoduchého prechladnutia, ako sme práve videli, aby ešte viac chronických ochorení, ako je bronchitída alebo astma. To má mnoho liečivých vlastností, ktoré rozširujú imunitný systém, potláča tvorbu kašeľ a pomáha pri vypudenie hlienu. To vedie k úľave respiračných chorôb.

Tulsi obsahuje oleje fenylovej propénu s názvom eugenol, silice z kamfén a cineol, ktoré pomáhajú pri prekonaní preťažení. Čaj je bohaté na anti-bakteriálne a antifungálne vlastnosti. To pomáha bojovať proti zápalu a alergie dýchacích ciest.

10. Zlepšuje pleti a vlasov:

Plná antioxidantov a ďalších hodnotných živín, Tulsi zelený čaj, ak pravidelne pili, môže pomôcť udržiavať krásnu a zdravú pokožku. Ako starneme, telo stráca svoju schopnosť bojovať proti zostavenie voľných radikálov zodpovedných za starnutie a rozpad buniek a tkanív. Polyfenoly obsiahnuté v tomto čaji oddialiť nástup starnutia bojom proti týmto voľným radikálom.

Pomáha tiež pri znižovaní svrbenie v pokožke hlavy a znižuje padanie vlasov. Denný príjem Tulsi zeleného čaju pomáha pri liečbe kožných a vlasových porúch.

Záver:

Výhody Tulsi Zelený čaj je prebytok a piť pravidelne ho možno zabezpečiť jedným z dobrého zdravia. Tajomstvo, ktoré využijú svoje umpteen prínos spočíva v umení varení perfektného šálke. Pri príprave čaju, nie je vôbec variť čajové lístky. To je dôležité, pretože navyše teplo môže zničiť jej chemickú štruktúru a znížiť jej hojenie kapacitu. Udržuje niekoľko choroby na uzde vpravo od bežných nachladnutí až rakoviny. To má priaznivý vplyv na nervový systém a udržuje vám bez stresu a prispieva k dokonalej Perk-up šálka čaju! Môžete si tiež vybrať organické Tulsi zelené čajové vrecúška z obchodov.

Pijete Tulsi zelený čaj? Ako sa cítiš? Ste si vedomý žiadnych Tulsi zelený čaj vedľajšie účinky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...