Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov z listov ríbezle (Mooli Ke Patte)

10 úžasných zdravotných prínosov z listov ríbezle (Mooli Ke Patte)

Tie by konzumovali listy reďkovky, ale vedeli ste niekedy, že vojská zdravotných výhod, ktoré ponúkajú? Verte tomu alebo nie, to je vlastne listy, ktoré obsahujú viac živín ako samotné reďkovky. Sú balené s takými vlastnosťami, ktoré vám pomôžu udržiavať choroby u bay.So chcete skontrolovať, čo sú zač? Potom si prečítajte tento príspevok!

Tu je 10 úžasné zdravotné prínosy z reďkovky listy pre vás check-out:

1. Viac dôležité vitamíny a minerály:

Zelené časti reďkovky obsahujú viac živín ako samotné celý reďkovky. Pomáhajú poskytovať živiny bohatú stravu a tiež niektoré dôležité minerály ako železo, vápnik, kyselinu listovú, vitamín C a fosforu, ktoré sú nevyhnutné pre mnoho telesných funkcií. (1)

2. Vysoký obsah vlákniny:

Reďkovky listy obsahujú viac vlákniny než samotných reďkovky. Vlákno je známe, že pomáhajú trávenie a ďalších objemových krmív pomáha pri rovnakej. Reďkovky listy pomáhajú udržať nepríjemné podmienky, ako je zápcha a nafúknuté brucho v šachu. (2)

load...

3. Zvyšuje imunitu a znižuje únavu:

Vysoký obsah železa reďkovky listy z neho robí ideálny odstrašujúci prostriedok proti únave robí. Reďkovky listy majú vysoký obsah minerálov, ako je železo a fosfor, ktoré zvyšujú obranyschopnosť organizmu. Oni tiež obsahovať ďalšie dôležité minerály, ako je vitamín C, vitamín A, tiamín, ktoré pomáhajú bojovať proti únave. Pacienti s anémiou a nízkou hladinou hemoglobínu môže ťažiť z požitím listy reďkovky, pretože železo prítomné v listoch zmierni ich zdravotný stav. (3)

4. Diuretikami:

Reďkev list šťava je prírodné diuretikum. To pomáha rozpúšťať kamene a pomáha jasné, v moči mechúra. Táto vlastnosť je tiež zdieľať s reďkovkami hoci, ako oni tiež vykazujú diuretické vlastnosti. Reďkovky listy tiež ukazujú silné laxatívne vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť zápchu a nafúknuté brucho. (4)

5. Antiscorbutic:

Reďkovky listy sú antiscorbutic v charakteristike. Zjednodušene povedané, pomáhajú predchádzať skorbut. To je ťažko prekvapujúce, ako reďkev listy, obsahujú vyššie množstvo vitamínu C, ako koreňov a tým aj listy reďkovky vykazujú silnejší antiscorbutic vlastnosti než korene.

load...

6. Zachádza Pilotov:

Reďkovky listy boli preukázateľne pomáhajú pri liečbe bolestivých stavov, ako pilot. Vzhľadom k antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré obsahujú, reďkovky listy pomáhajú znižovať opuch a zápal. Práškový sucha reďkev listy zmieša s rovnakým množstvom cukru a náznak vody môžu byť zmiešané za vzniku pasty. Táto pasta môže byť buď jedol alebo lokálne aplikovaný na zápal. (5)

7. Treat žltačka:

Reďkovky listy pomáhajú pri liečbe ochorení, ako je žltačka, kedy telo trpí žltačky (zožltnutie kože). Bolo zistené, že reďkovky listy, aby boli účinné vo zvrátenie tohto stavu. Listy musia byť rozdrvený a extrakt treba preosiať cez porézny látkou. Mať pol litra tejto šťavy denne po dobu desiatich dní pomáha liečiť žltačku. Mnoho bylinná medicína obchody stock reďkev list šťava pre ľudí, ktorí nemajú čas extrahovať sami šťavu. (6)

8. Reuma:

Reumatizmus je pravdepodobne jedným z najviac bolestivých chorôb na svete. Kolenné kĺby nabehnúť a spôsobiť všetky druhy nepohodlie. Extrakt z listov reďkovky zmiešaná s ekvivalentným množstvom cukru a štipkou vody môžu byť použité, aby pastu. Táto pasta sa môže miestne aplikovaný na kolenné kĺby. Pravidelné používanie tejto pasty môžu pomôcť zmierniť bolesť a znižuje opuchy. (7)

9. Napomáha prevencii cukrovky:

Reďkovky listy majú mnoho vlastností, ktoré im pomôžu znížiť hladinu cukru v krvi. Tak, reďkovky zelené sú niektoré z najdôležitejších potravín, ktoré majú byť zahrnuté do plánu diabetik je. Reďkovky listy pomôcť prevencii cukrovky znížením už tak vysoké hladiny cukru v krvi.

10. Detoxikačný Agent:

Reďkovky listy obsahujú celý rad základných živín. Tieto živiny a antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti reďkovky listy pomoc pri detoxikácii organizmu a odplavovanie toxínov. (8)

Takže ignoruje listy reďkovky znamená ťažkú ​​stratu, že jo? Skúste recept predstavovať reďkovky greeny dnes a začať využijú plody tejto zdravé vegetarián!

Už ste niekedy spotrebovaný listy reďkovky? Zaznamenali ste niektorý z týchto reďkovky listy výhody? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...