Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov pohánkového čaju

10 úžasných zdravotných prínosov pohánkového čaju

Hľadáte ideálne bezlepkovú možnosť zvýšiť svoj proces úbytok na váhe? Ak chcete pridať zdravý a nový nápoj do svojho jedálnička? Ak áno, potom je potrebné ísť do obchodu s potravinami, vyzdvihnúť čajové vrecúška pohánka, a začať ich pravidelne používať. Pohánka čaj, tiež známy ako soba cha ponúka obrovské prínosy pre zdravie a je bez škodlivého lepku.

Zaujíma vás vedieť viac? Pokračujte v čítaní tohto príspevku!

Pohanka - Prehľad

Pohánka je pseudocereal rastlina, ktorá nesie veľa vlastností obilnín, ale nie je vôbec časti druhov obilnín (1). Kvôli jeho podobnosti s aktuálnym obilia, ako je pšenica, to je často používané v chlieb a cestoviny. Pohánka čaj sa vyrába zo semien rastliny. Chuť je ľahká a je opitý pôžitok Okrem zdravotné účely. Štúdie naznačujú, že to pomáha pri chudnutí, zlepšuje zdravie ciev a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Predbežný výskum Pohánka čaj je sľubná, a naznačuje, že živiny a chemické látky v čaji môže slúžiť ako doplnok stravy.

load...

Pohánka čaj Výhody

Nižšie sú neuveriteľné zdravotné prínosy pohánky čaju:

1. Zabraňuje edém

Podľa štúdie uverejnenej v European Journal of Pharmacology, Pohánka čaj je veľmi účinná pri liečbe edém opuchy spôsobené v dôsledku chronickej žilovej nedostatočnosti (2). Štúdia bola vykonaná u ľudských pacientov, u ktorých bola jedna skupina daných pohánka čaj, zatiaľ čo ostatní pacienti užívali placebo čaj. Výskumníci zaznamenali výrazné zlepšenie u pacientov, ktorí dostávali čaj Pohanka ako u pacientov v druhej skupine. Štúdia hovorí, že čaj bol v bezpečí a že priaznivo ovplyvnila pacientov edém s problémom CVI a môže zabrániť jej ďalšiemu pokroku.

2. Zásadné Kardiovaskulárne Výhody

Prospektívna štúdia vykonaná u 220 žien po menopauze, ktoré trpia kardiovaskulárne ochorenia (CVD), a publikoval v American Heart Journal, hovorí, že konzumácia pohánkovej zrna alebo čaj, a to najmenej šesťkrát týždenne, je dobré pre kontrolu symptómov a rozvojom CVD , Chráni tiež jeden z ďalších bežných zdravotných problémov u žien po menopauze s vysokým krvným tlakom a vysokou hladinou cholesterolu.

load...

3. Znižuje hladinu glukózy v krvi

Papier publikoval v Journal of poľnohospodárskej a potravinárskej chémie, uvádza, že pohánkový čaj alebo koncentrát znižuje hladinu glukózy v krvi u diabetických krýs (3). Avšak spôsob prípravy Pohanka čaju alebo koncentrátov, v tomto prípade sa líši od bežného spôsobu.

4. Zlepšuje obličkových funkcií

Pohánka koncentrát, alebo čaj s vysokou hustotou, u potkanov spôsobené zámerne s poškodením obličiek ukázali významné zlepšenie funkcie obličiek a spomalil progresiu chorobného obličiek (4). Avšak, experiment je potrebné ešte snažil na ľuďoch, ale očakáva sa, poskytovať podobné výsledky u ľudí, ktorí trpia problémami s obličkami.

5. Prospešné pri liečení diabetes

V štúdii sa zistilo, že zložky prítomné v čaji Pohanka boli prospešné pri znižovaní hladiny cukru v krvi u diabetických myší. Nájdený v Pohánka rutín je veľmi užitočné pri prevencii cukrovky 2. Typu pri použití nových stratégií. Ďalšie placebom kontrolovaná štúdia k záveru, že semeno extrakt alebo čaj Pohanka znižuje hladiny glukózy v krvi od 12 do 19% pri 90 a 120 minút po podaní, ak je podávaný laboratórnym zvieratám sa zámerne spôsobené diabetom. Na druhej strane, placebo skupina zvierat nevykazujú žiadne zníženie glukózy.

Vedci sa domnievajú, že účinok na zníženie glukózy je spôsobená v dôsledku prítomnosti zlúčeniny pe-inositol, ktoré bolo zistené, že hrá kľúčovú úlohu v bunkovej signalizácii a metabolizmu glukózy v oboch zvierat a ľudí. Výskumní pracovníci sa domnievajú, že pe-inositol môže pôsobiť ako inzulínu Mimic a zvyšuje citlivosť buniek tela na inzulín.

6. Zlepšuje ovuláciou funkcie

Podľa ľudskej štúdie publikovanej v New England Journal of Medicine, pohánka semená a zrná sú načítané s D-Chiro-inositol, ktorý zvyšuje akcie inzulínu u pacientov, ktorí trpia syndrómom polycystických ovárií. Tým prispieva k zlepšeniu fungovania ovulácie, znižuje krvný tlak, znižuje koncentrácie sérového androgénu a triglyceridov v plazme.

7. Chráni proti rakovine a srdcovým ochoreniam

Phytonutrients prítomné v obilninách a celozrnných výrobkov, ako sú Pohanka sú mimoriadne užitočné pre zlepšenie trávenia a niektoré druhy žalúdočných a žlčníkových problémoch. Rastlina Pohánka obsahuje lignans- typ priateľských flóry, ktorá sa prevedie na cicavcov lignany, ako je enterolaktón, je známe, že chráni telo proti rakovine prsníka a ďalších hormonálne závislých a srdcových ochorení. Hoci obsah lignanov v nápojoch, ako je Pohanka čaju alebo kávy je pomerne nízka, jej pravidelný príjem vykazuje výrazné zlepšenie s rakovinou bojové schopnosti tela a udržuje srdcové problémy na uzde.

8. Zlepšuje imunitu

Pohánka je dôležitým zdrojom rozpustných vo vode, nerozpustných a rozpustných v tukoch, antioxidanty (5). Je bohaté na niekoľkých živín, vrátane tokotrienolov, vitamín E, fenolových kyselín, selénu a kyseliny fytovej. Ide o mimoriadne dobré zlepšiť úroveň obranyschopnosť organizmu. Antioxidanty bojujú toxických voľných radikálov v organizme, čím sa ponúka ochranu proti škodlivým vírusových, bakteriálnych a plesňových infekcií.

9. Pomôcky Chudnutie

Pohánka čaj má menej kalórií, a preto je ideálnou náhradou za vysoko kalorických nápojov. Nahradením vysoko kalorické nápoje s pohánkou čaj vám pomôže schudnúť a teraz kop. Aj keď to nie je moc je k dispozícii dôkaz o účinku tohto čaju na chudnutie, vedci sa domnievajú, že prítomnosť katechínov, prirodzene sa vyskytujúce antioxidant v Pohánka čaji, môže podporovať chudnutie. Detailné štúdium obezity odhalila, že extrakty v zelenom alebo Pohánka čaje obsahujú dobré množstvo katechínov, ktoré pomáhajú pri kontrole hmotnosti.

10. Dobrý Anti-Kofeín Source

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty a je prínosom pre chudnutie a celkové zdravie (6). Avšak, ak ste boli upozornení, aby znížiť kofeínu v strave, a chcú nasledovať low-oxaláty diétu, Pohánka čaj je najlepšou alternatívou. Ponúka všetky výhody zeleného čaju sans kofeínu a môže byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú nasledovať obličkových kameňov Zabránenie Diet. Vitexin a rutín v Pohánka čaju zlepšujú krvný obeh a prevenciu kŕčových žíl a opuchy nôh.

Výmena svoje pravidelné pitie s pohánkou čaj má niekoľko zdravotných výhod, a môže zlepšiť kvalitu svojho života. Nenechajte premýšľať! Skúste pohánku dnes pre lepšie zajtrajšky.

Ako sa tento príspevok na zdravotné prínosy kórejsky pohánka čaju vám nejako pomôcť? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...