Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov mliečneho mlieka - sladového mliečneho prášku

10 úžasných zdravotných prínosov mliečneho mlieka - sladového mliečneho prášku

Používate sladového mlieka pravidelne vo vašej kuchyni? Ak áno, možno budete chcieť vedieť, ako to môže mať prospech svoje zdravie. Vďaka svojmu obsahu mlieka, sladové mlieko obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré sú prospešné pre vaše zdravie.

Okrem toho existujú aj iné výhody sladového mlieka rovnako. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Sladové mlieko - Krátky:

Sladové mlieko bol vyvinutý ako doplnok výživy pre dojčatá, a hoci bolo zistené, že je vhodné pre nich, to má vysokú nutričnú hodnotu, že dospelí môžu využívať.

load...

Tento typ mlieka, z sušeného plnotučného mlieka, pšeničnej múky a sladového jačmeňa, je sladidlo, ktoré pomáha pri zvýšení chuti potravín, ako sú mliečne koktaily, cukríky, zmrzlina a pečivo. To môže tiež byť konzumované ako lahodný nápoj naplnené záťažou dobra.

Nižšie sú uvedené výhody sladové mlieko!

1. Pomáha pri odstraňovaní následkov choroby:

U pacientov, ktorí sa zotavujú z choroby, sladové mlieko je výborný spôsob, ako znovu získať silu, pretože dáva telu dôležité živiny. Skutočnosť, že je ľahko stráviteľné z neho robí ideálny strava je pre ľudí, ktorí sa zotavujú po chorobe. V skutočnosti, sladové mlieko nájde cestu do diétne knihe pacientov trpiacich gastroparézy.

load...

2. Poskytuje správnu dávku bielkovín:

Sladové mlieko poskytuje práve množstvo proteínu potrebné v tele. 10 g porcie sladovej sušeného mlieka sa získa 1 g proteínu (1). Tento základný živina je toľko potrebné v tele, pretože pomáha pri budovaní a opravy tkanivá, bunky a svaly.

3. Pomáha budovať Bones:

Sladové mlieko je opevnené zdrojom vitamínu D a poskytuje 326 IU vitamínu D v 8 unce porcia, ktorá je rozhodujúca pre zdravé kosti (2). Ďalej obsahuje minerály, ktoré sú dôležité pre zachovanie pevnosti kostí a zdravie. Poskytuje svoje telo vápnik, horčík a fosfor, ktoré pomáhajú pri stavbe kostí.

4. Dodáva energiu:

Sladové sušené mlieko je bohaté na vitamíny B - 6 a 12, tiamín, kyselina listová, kyselina pantoténová, niacín a riboflavín. Tieto vitamíny B pomáhajú pri metabolizácii sacharidov, bielkovín a tukov, a poskytne vášmu telu energiu po celý deň.

5. Zlepšuje kože a vízie zdravie:

Riboflavín, ktorý je tiež známy ako vitamín B - 2, je dôležité živiny telo potrebuje. Pomáha pri zlepšenie a udržanie dobrého kože a zraku zdravie. Sladové sušené mlieko je dobrým zdrojom tohto vitamínu.

6. Pomáha pri transporte živín:

Sladové mlieko obsahuje draslík v malých množstvách. Draslík hrá dôležitú úlohu v komunikácii medzi svalmi a nervami. Pomáha tiež pri transporte živín do rôznych buniek v tele, a rovnako ako odstránenie odpadu z tela.

7. Pomáha hladiny hormónov štítnej žľazy produkcie:

Selén je ďalšie živiny, ktoré sa nachádza v sladového sušeného mlieka. To je dôležité živiny potrebné na výrobu hormónov štítnej žľazy. To tiež zohráva úlohu v reprodukcii. Je to silný antioxidant, ktorý chráni telo pred infekciou.

8. Posilňuje Blood:

Sladový mliečny prášok má vysoké množstvo železa. Tento minerál je nevyhnutný pre správne fungovanie systému udržať krv v tele po celú dobu. Je to preto, že jeho obsah železa, ktoré sladový mliečny nápoj funguje výborne ako krvná fortifier.

9. Dobré pre tehotné ženy:

Vzhľadom k svojej bohatej na živiny kompozície, sladové mlieko je vynikajúcou voľbou nápoj pre tehotné ženy. Skutočnosť, že je to tak ľahko stráviteľné aj to skvelý nápoj pre nastávajúce mamičky robí.

10. Pomáha insomniacs:

Hoci nie je tam žiadny presvedčivý dôkaz, že sladové mlieko podporuje zdravý spánok, to pomôže nespavosťou iným spôsobom. Toto mlieko môže udržať žalúdok plný dlhšiu dobu. To zase pomáha insomniacs získať dobrý nočný spánok, a to najmä u starších.

Kvôli jeho vysokým obsahom tuku, kalórií a cukornatosti, je potrebné mať na pamäti, obmedziť príjem sladové sušeného mlieka. Mali by ste sladového mlieku vzácna namiesto pridania do svojho každodenného jedálnička. Týmto spôsobom môžete získať živiny, ktoré poskytuje, bez toho, aby zvyšovalo riziko priberanie na váhe a srdcových ochorení.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Viete, ako sa robí sladového sušeného mlieka doma? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...