Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov kuriatok

10 úžasných zdravotných prínosov kuriatok

Mal si niekedy prepeličích vajec? Viete, že tieto vajcia sú výživnejšie ako slepačie vajce máme obvykle? Navyše k tomu všetkému, prepeličie vajcia majú tiež celý rad priaznivých účinkov na zdravie.

Chceli by ste vedieť, aké sú? Ešte čítať!

Prepeličie vajcia - Krátky:

Prepeličie vajcia sú získavané z divokej prepelice vtáka. Prepelice pohybujú rýchlo a môžu vzlietnuť, ak vyžaduje situácia. Prepeličie vajcia sú menšie a ľahšie ako slepačie vajcia a vaječné škrupiny majú bodky. Výživná hodnota prepeličích vajec je ďaleko väčší ako slepačie vajcia, ako sme sa zistiť.

load...

Poďme sa pozrieť na úžasné prepeličie vajcia výhod tu:

1. Bohaté na živiny:

Prepeličie vajcia sú výživnejšie a zdravšie ako slepačie vajcia. Prepeličie vajcia obsahujú 13% bielkovín, ktoré je pohodlne viac ako denné požiadavku na odporúčané proteínu. Prepeličie vajcia sú obzvlášť bohaté na vitamínov B, s viac ako 140% tiamín (vitamín B1). Toto množstvo je opäť väčšia ako 80% tiamínu hodnoty kurčiat (1).

2. Bráni kašeľ a uľahčuje Astma:

Prepeličie vajcia liečbe mnohých podmienok a sú účinné pri liečbe kašľa a astmy. Mnoho starovekých civilizácií použili prepeličie žĺtok na liečbu psoriázy a ekzému. Prospešné vlastnosti prepeličích vajec videli im funkciu ako komerčný produkt, pričom posledná z nich bola prepelica vajcia extraktu kapsule (2).

load...

3. Znižuje riziko nevyliečiteľne chorých:

Ak má vaše telo nízky počet draslíka, riskujete zo zmluvných podmienok, ako sú srdcové choroby, vysoký krvný tlak, artritída, mŕtvice, rakoviny a zažívacie poruchy medzi ostatnými. Takže jesť prepeličích vajec, aby tieto hladiny draslíka up. Ak prepeličie vajcia neznie príliš chutný, zvážiť jesť křepelčím vajíčkom extrakt kapslí.

4. Podporuje krvný formácie:

Prepeličie vajcia sú bohaté na železo. Železo je základný minerálne, ktorý nielen zvyšuje imunitu, ale tiež pomáha okysličenie orgánov, tkanív a iných častí tela. Železo tiež stimuluje tvorbu červených krviniek, čo zvyšuje krvný zdravie. Prepeličie vajíčka obsahujú draslík, ktorý je prospešný pre krv.

5. Posilňuje imunitu:

Prepeličie vajcia tiež pomáhajú udržať žalúdočné poruchy na uzde. Prepeličie vajcia zlepšovať imunitný systém organizmu. Oni tiež podporiť pamäť a zvyšuje mozgovú aktivitu. So svojím vysokým obsahom železa, prepeličie vajcia tiež pomôcť zvýšiť hladiny hemoglobínu v tele. Prepeličie vajcia tiež zbaviť telo toxických látok a kovov, ktoré vybudovať v tele.

6. Zabraňuje močové kamene:

Prepeličie vajcia sú dobré pre zlepšenie svojej obličky, pečeň a žlčník zdravie. Prepeličie vajcia tiež inhibujú rast močové kamene a pomôcť prelomiť ich dole. Vajcia sú bohaté na lecitín, ktorý pomáha rozkladať močové kamene (3).

7. Posilňuje libido:

Prepeličie vajcia sú preplnené živín. Fosfor, bielkoviny a vitamíny sú niektoré z tých základných. Tieto životne dôležité živiny, ktoré zvýšia váš libido (4).

8. Zlepšuje kvalitu vlasov:

Prepeličie vajcia sú dobré pre vaše vlasy. Prítomné v prepeličích vajec živiny narovnať a posilniť vaše vlasy, a pritom je lesklejšia. Ak chcete, dlhé, lesklé a silné vlasy, zvážte vrátane prepeličích vajec vo vašej strave.

9. Protizápalový:

Prepeličie vajcia sú účinnými protizápalovými činidlami, čo z nich robí ideálne jedlo pre každého, ktorý trpí bolesťou kĺbov, chronický kašeľ, a priedušiek. Anti-alergické tendencie prepeličích vajec tiež zvyšuje svoje protizápalové vlastnosti.

10. Dobré pre ľudí alergických na slepačie vajcia:

Pre ľudí, ktorí sú alergickí na slepačích vajciach, prepeličie vajcia môže byť ideálna náhrada. Slepačie vajcia môže vyvolať reakcie, ako je nadmerné poškriabaniu, zvracanie, bolesti brucha a nevoľnosť. Prepeličie vajcia nespôsobujú alergie a majú menšiu alergény ako slepačie vajcia. V skutočnosti, prepeličie vajcia tiež vykazujú antialergické vlastnosti. To je z dôvodu zvláštne bielkoviny zvanej ovomukoid prítomné v nich.

Takže, čo ešte čakáte? Začleniť úžasné prepeličích vajec vo vašej strave a získať zdravšie dnes. Viete akýchkoľvek iných zdravotných výhod prepeličích vajec? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...