Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov Kiwano - rohový melón

10 úžasných zdravotných prínosov Kiwano - rohový melón

Čo dostanete, keď cez melón a uhorky? Žiadne ceny pre hádania! Je kiwano, ešte ďalšie exotické ovocie, ktoré je nabitý množstvom dobrých vecí, môžete využívať!

Pestuje hlavne v južných častiach Afriky, je tiež známy pod inými menami, ako rohatý melón, uhorky, africké Blowfish ovocie apod Tiež je dodávaný s celou radou zdravotných výhod!

Chceli by ste sa dozvedieť viac o kiwano? Ešte dať tomuto príspevku pre čítanie!

1. Plný antioxidantov:

Kiwano je bohatý na silný antioxidant známy ako alfa-tokoferol. Tento antioxidant udržuje krvné cievy a nervy zdravé. Pomáha tiež pri neutralizácii voľných radikálov v tele, udržať si v bezpečí pred závažných stavov, ako je rakovina, srdcové choroby, atď

load...

2. Pomáha pri chudnutí:

Toto ovocie sa skladá z viac ako 80% vody. To znamená, že dostanete plnú rýchlejšie bez obalu na libry. Aj keď je nízky obsah tukov, živiny, že obsahuje udržať vaše telo zdravé, zatiaľ čo vy sa snažia schudnúť. Toto ovocie, rovnako ako väčšina ostatných, obsahuje sacharidy taky. Avšak, to je takého typu, ktorý neznamená, že budete hromadiť libier (1).

3. Pomáha pri Vision zdravie:

Kiwano má vysoké hladiny vitamínu A, ktorý zvyšuje zdravie očí významne (2). Vzhľadom k tomu, vitamín je typ karotenoidu, pôsobí ako antioxidant a eliminuje voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť stavy očí, ako je makulárna degenerácia (3).

4. Zvyšuje kognitívne funkcie:

Vitamín E je známe, že spomalenie nástupu demencie a Alzheimerovej choroby (4). Kiwano je tiež bohatá na rôznych variáciách tokoferol, ktoré vám pomôžu udržať svoju myseľ svieži a zvýšiť kognitívne funkcie.

load...

5. Podporuje trávenie:

Kiwano má veľa vlákniny, ktorá pomáha v procese trávenia. Hlavnou funkciou vlákna napomáha správnemu tráveniu a udržať tráviaci systém zdravý (5). Reguluje stolicu a zabraňuje zápcha, nadúvanie, kŕče, rovnako ako ďalších závažných stavov, ako je rakovina hrubého čreva a žalúdočných vredov.

6. Udržuje Bones Strong:

Vďaka vysokému obsahu minerálov v kiwano, pevnosť kostí môžu byť posilnené. Pomáha tiež pri prevencii osteoporózy. Jeho bohatstvo v rôznych minerálov to skvelé ovocie, ktoré pomáha pri vývoji, opravy a rast kostí robí.

7. Spomaľuje proces starnutia:

Kiwano je nabitý vitamínov A a C, antioxidanty a celý rad ďalších organických zlúčenín. Je to dané týchto základných živín, ktoré môžete zostať mladý, vnútri aj vonku. Pomáhajú udržiavať zdravú pokožku a redukovať vrásky a stareckých škvŕn. Zostaneš mladý na vnútornej aj kvôli intenzívne antioxidačné pôsobenie, ktorá drží rôzne chronické choroby preč.

8. Posilňuje metabolizmus:

Predložený zinku v kiwano pomáha pri zvyšovaní metabolické procesy v tele. To tiež pomáha pri produkcii proteínov, ktorá je dôležitá pre opravu rôznych orgánov, buniek, tkanív a ciev.

9. Zmierňuje stres:

Podľa výskumu, rôznych organických zlúčenín v tomto ovocie pomoc pri regulácii hormónu, najmä pri regulácii stresových hormónov, ako je adrenalín. Kiwano sa odporúča, ak trpíte chronickou úzkosť alebo stres, pretože pomáha udržať myseľ v pokoji a uvoľnene.

10. Udržuje zdravé srdce:

Kiwano má veľmi nízku hladinu cholesterolu, a jej semená sú bohaté na kyselinu linolovú, ktorá nenasýtených omega - 6 mastných kyselín. To tiež obsahuje kyselinu olejovú, ktorá je dôležitá pre zdravé srdce, ako je mono-nasýtené. Vaše srdcové svaly získať silu a zdravie s týmto lahodný ovocia.

Uvedomte si, že toto exotické ovocie je citlivá na teplotu miestnosti. Uistite sa, že na ukladanie ovocia na asi 15 stupňov, aby sa zabezpečilo, že nedostanú skazené príliš skoro (6).

Je čas začať jesť zdravšie potraviny, aby bolo možné ťažiť z nich. Určite by ste mali predstaviť Kiwano melón do svojho každodenného jedálnička a zostať fit a žiarivé!

Prosím, dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie!

load...