Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov Ciroku (Jowar)

10 úžasných zdravotných prínosov Ciroku (Jowar)

Ste trpí zápchou a chcú sa zbaviť okamžite? Alebo strach z rakoviny verejného vás hore v noci? Existuje jedna zložka, ktorá môže udržať tieto problémy, a mnoho ďalších, v šachu!

Ak vás zaujíma, čo sa deje sa bavíme o, to nie je nič iné ako cirok, trávy pôvodom z tropických a subtropických klimatických. Chceli by ste vedieť, mnoho ďalších výhod cirok? Prosím, pokračovať v čítaní!

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o ciroku výžive:

1. Zlepšuje trávenie:

Sorghum obsahuje dobré množstvo vlákniny (48% odporúčanej vlákniny potrebný denne) a pomáha zlepšiť trávenie. Vláknina je objemové činidlo, ktoré dodáva objem na stolicu a napomáha to prejsť hladko zažívacím traktom. Cirok pomáha zlepšiť zažívacie zdravie a zaobchádza podmienok, ako je plyn, hnačka, nadúvanie, zápcha a bolesti žalúdka (1).

load...

2. Antikarcinogénne:

Sorghum je otruby vrstva obsahuje veľa rakovinové bujnenie a voľnými radikálmi eliminuje antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné pre telo. Niektoré z týchto antioxidantov sú exkluzívne k cirok a tým, cirok stáva účinným anti-karcinogénne. Antioxidanty pomáhajú očistenie voľné radikály, ktoré inak môžu meniť zdravé bunky v tele do rakovinových buniek (2).

3. Posilňuje srdce Zdravie:

Cirok, ako už bolo diskutované, je nabitý vlákniny. Veľké množstvo vlákien v ciroku pomáha znižovať hladinu LDL (zlý) cholesterol z tela a znižuje riziko srdcového infarktu a ďalších arteriálnych podmienok (3).

4. Bezlepkové:

Celiakia je pomerne nový stav, ktorý je v podstate charakterizovaný lepok alergiu, ktorá môže mať závažné príznaky. Lepok je široko používaný zložka, ktorá robí život obetí celiakia docela ťažké.

load...

Ak trpíte celiakiou alebo poznáte niekoho, kto robí s tým, ciroku a ďalších obilnín na rozdiel od pšenice je to najlepšie, čo urobiť, (4). Môžete jesť cirok, bez trpia zápalmi, gastrointestinálne poškodenie, a nevoľnosť.

5. Ovládanie Diabetes:

Cirok vám pomôže ovládať svoje diabetik tendencie. Prebytočné sacharidy zvyčajne rozkladajú jednoduché cukry a zvýšenie hladiny glukózy v tele, ktoré často vedie k diabetu.

Cirok je bohatý na tanín, ktorý obsahuje enzýmy, ktoré zabraňujú absorpciu škrob v tele (5). Táto vlastnosť pomáha regulovať hladinu inzulínu a glukózy. Rovnováha hladín zaisťuje, že diabetici nemusia trpieť náhlej hroty a poklesom hladín glukózy, a tým bráni diabetickej šok a iné komplikácie.

6. Silné kosti:

Horčík je jedným z hlavných zložiek ciroku. Horčík zvyšuje vstrebávanie vápnika, ktorý pomáha udržiavať hladinu vápnika, a to zase pomáha podporovať zdravie kostí.

Vápnik a horčík helpquicken kostné tkanivo sanácie a tiež urýchliť hojenie poškodených a starnutie kostí. To môže zase pomôcť zabrániť podmienok, ako je artritída a osteoporóza (6).

7. Zlepšuje krvný obeh:

Cirok je bohaté na množstvo minerálov, vrátane železa a medi. Ako horčíka zvyšuje príjem vápnika, medi zvyšuje príjem železa. Zvýšenie železa znamená lepšie okysličovanie krvi, čo vedie k lepšiemu okysličovaniu tkanív, svalov, orgánov a tela. Táto oxidácia je výsledkom produkcie červených krviniek, ktorý je posilnený železa. Ako sú vytvárané ďalšie červené krvinky, krvný obeh aj naďalej zlepšovať.

Hladiny železa zabezpečiť, že nemáte zmluvu anémiu, čo vedie k zníženiu produkcie červených krviniek, poškodenie buniek a bez bunkového rastu (7).

8. Energy Booster:

Sorghum obsahuje niacín, tiež známy ako vitamín B3, ktorý pomáha zase potravín na energiu pre telo. Vitamín B3 metabolizuje živiny a pomáha udržiavať hladinu energie po celý deň (8).

9. Zabraňuje melanóm:

Jedným z najúčinnejších zdravotných výhod ciroku bráni melanóm. Vieme, že cirok obsahuje veľa rakovinové bujnenie antioxidanty, ktoré môžu pomôcť liečiť rakoviny. Cirok je tiež veľmi účinný pri liečbe melanómu (zvláštny typ rakoviny kože), ktorý sa vyznačuje tým, obsahujúce pigment rastu buniek v tele. Opaľovací v ciroku môžu mať obmedzujúce účinky na melanómovej bunky (9).

10. Nutričné:

Cirok je nabitý základné živiny, ktoré nie sú nevyhnutné len na účely vývoja, ale tiež pomáhajú udržať telo bez chorôb a udržanie zdravia (10).

Teraz, keď viete, značné množstvo o ciroku výživy, dajte nám vedieť, ak budete dať to skúsiť. Tak, dostať svoje ruky na nejaké cirok trávy a povedzte nám o svojich skúsenostiach tu. Zanechať komentár nižšie!

load...