Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov čierneho octu

10 úžasných zdravotných prínosov čierneho octu

Chcete vedieť, ako znížiť hladinu cholesterolu a prevencii rakoviny? Čierny ocot je odpoveď! Tento ocot je populárny korenie v ázijskej kuchyni používa v sushi a široká rada ďalších pokrmov.

Prichádza na najdôležitejší bod, čierny ocot má celý rad priaznivých účinkov na zdravie! Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Black Ocot (Kala Sirka) - Prehľad

Tiež známy ako hnedá ryža ocot, čierny ocot je používaný ako tonikum v čínskej a japonskej kultúry (1). Je vyrobená fermentáciou neleštená ryža, pšenica, cirok alebo proso. Ocot kvasí po dobu 1 až 3 rokov, a to je v priebehu procesu kvasenia, že farba čierneho octu tmavne, jeho vôňa a chuť získať intenzívnejšie a obsahu aminokyselín, vitamínov, minerálov a ďalších nevyhnutných živín zvyšuje.

load...

Vzhľadom k tomu, čierny ocot je veril mať mnoho zdravotných výhod, mnoho ľudí v Číne a Japonsku, aby si nápoj z toho, že sa konzumujú ako súčasť ich každodennej stravy.

Nižšie sú uvedené zdravotné výhody čierneho octu

1. Znižuje hladinu cholesterolu

Kyselina octová v čiernej octu môže pomôcť pri znižovaní hladiny cukru alebo glukózy v krvi (2). To je dôvod, prečo tento ocot môže mať preventívny účinok na celý rad kardiovaskulárnych ochorení, vrátane mŕtvice, vysoký krvný tlak a choroby srdca.

load...

2. Dodáva energiu

Čierna ocot je bohatý na kyselinu citrónovú, ktorá hrá dôležitú úlohu v metabolických procesoch, ktoré napomáhajú pri premene potravy na energiu. Mnoho systémov, vrátane vášho imunitného a tráviaceho systému, ťaží z nárastu energie.

3. Preventívne proti rakovine

Vysoká hladina antioxidantov nájdené v čiernom octu môže pomôcť v prevencii niektorých typov rakoviny (3). Odborníci hovoria, že tieto antioxidanty môžu mať potenciál pre prevenciu alebo dokonca liečiť poškodenie spôsobené voľnými radikálmi činnosti. Škody spôsobené na telo voľných radikálov prispieva k rozvoju rakoviny. Odborníci tiež tvrdia, že čierne ocot môže mať tiež možnosť, aby sa zabránilo rozvoju nádorov.

4. Bez únavy

Podľa odborníkov, aminokyselín a ďalších živín, ktoré sú prítomné v čiernej octu pomoc v boji proti účinky nahromadenie kyseliny mliečnej v krvi. Tento build-up môže spôsobiť únavu, a môžete zabrániť tým, že čierna octu súčasťou vašej každodennej stravy. Týmto spôsobom môžete tiež držať podráždenosť preč.

5. Zabraňuje bolesti svalov

Vzhľadom k kyseliny mliečnej nahromadenie v krvi, môžete trpieť boľavé svaly (4). Aby sa ubezpečil, že ste si tento bolestivý problém držať sa stranou, mali by ste zvýšiť svoj príjem lahodné čierneho octu.

6. Detoxikuje telo

Čierny ocot je bohatá na rad základných živín. Niektoré z týchto živín pomáhajú pri detoxikácii organizmu. Táto bohatá ocot tiež udržuje úroveň pH v tele dobre vyvážené.

7. Zlepšuje trávenie

Podľa odborníkov na zdravotníctvo, čierny ocot pomáha udržať tráviaci systém zdravý. To napomáha k zlepšeniu trávenia. Keď je trávenie zlepšila, budete mať zápchu a iné brušné problémy preč.

8. Bráni Plaque Build-Up

Aminokyseliny prítomné v čiernom octu je známe, že výrazne zlepšiť kardiovaskulárne zdravie. Tento ocot môže brániť tvorbe škodlivých látok v tele, a teda zabraňuje zubný povlak z budovania na stenách ciev.

9. Zlepšuje krvný obeh

Čierny ocot je bohatá a teplé. Je to otepľovanie príroda, ktorej sa hovorí, že pomoc pri správnom prietoku krvi (5). To tiež zohráva úlohu pri zabezpečení toho, že krvný obeh prebieha normálne v tele.

10. Uľavuje od bolesti a Dezinfikuje

Čierny ocot je často používaný lokálne, pretože môže dezinfikovať rany, bodnutie hmyzom apod Tiež sa používa na liečenie zlomenín a poskytuje úľavu od bolesti spôsobenej podvrtnutie. Čierny ocot je tiež používaný ako prírodný liek na mykózy nôh.

Čierny ocot je nádherný prírastok do vašej každodennej stravy. Získate širokú škálu zdravotných výhod z tohto octu, že nie mnoho iných druhov octu môže ponúknuť. Použite ho dusiť mäso a zeleninu a ako súčasť omáčkami alebo ako tonikum, a získať všetky dobroty má ponúknuť.

Ako ste našli tento príspevok? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...