Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov čaju Mullein

10 úžasných zdravotných prínosov čaju Mullein

Počuli ste niekedy o divozel čaj skôr? A sú si vedomí toho, že sa jedná o zvláštny druh čaju, ktorý ponúka početné zdravotné výhody? Tiež známy ako rastlina Candlewick a flanelové listu Tento čaj bol používaný Gréci v staroveku k uzdraveniu zima a tiež ako zvieravý a sedatív. (1)

Chceli by ste vedieť, ako sa pripraviť tento čarovný čaj doma a úžasné výhody, ktoré ponúka? Potom sedieť a čítajte ďalej!

Divozel - Krátka

Rastlina Divozel je pôvodom z Európy, ale neskôr nastupuje do USA. V USA, to je viac invazívna buriny. To rýchlo rastie v opustených poliach a diaľničných stranách. Divozel čaj sa vyrába z žltými kvetmi tejto rastliny. Avšak, existuje niekoľko variantov, a ich farby kvetov môže byť fialovej a červenohnedé. Rastliny môžu byť šesť stôp na výšku a aróma je podobný tomu z medu. Je tiež zaujímavé si všimnúť, že niektoré alkoholické nápoje obsahujú Divozel. (2)

load...

Ako si vyrobiť Divozel čaj:

Je pomerne jednoduché, aby sa divozel čaj, ktoré môžu byť spotrebované pre svoje liečivé vlastnosti. Môžete ľahko pestovať rastliny v záhrade, a to vyžaduje málo vyživujúce ako taký. Môžete si vybrať listy predtým, ako rastlina je pokrytá kvetmi. Listy môžu byť sušené na slnku pre použitie ako čaj.

  • Spočiatku, pridajte dve lyžičky suchého lístia divozelu v miske.
  • Naliať trochu prevarenej vody nad ním.
  • Umožňujú čaj strmé na nejakú dobu.
  • Teraz použite sitko namáhať čaj.

Ak sa vám nedarí dostať sa sušia divozel lístie, uchyľujú k čerstvých listov. Nezabudnite, že budete musieť použiť čerstvé listy, aby sa čaj. Ak chcete pridať do chuť, môžete si naliať pár kvapiek medu a citrónovej šťavy do čaju. Môžete piť čaj aj studené a teplé. Čaj môže byť tiež uchovávané v chladničke po dobu niekoľkých dní a znovu použiť.

Divozelu čaj výhody sú prebytky, poďme sa pozrieť na hlavnú tie tu:

1. Respiračné ochorenia:

S Divozel čaj vám môže pomôcť v boji proti množstve respiračných ochorení a stavov, ako je nádcha, kašeľ a zápal priedušiek. To môže tiež ponúknuť úľavu od bolesti v krku. Jeho anti-bakteriálne vlastnosti pomáhajú vyrovnať so zápalom a infekciou.

load...

Okrem toho, že pomáha zbaviť sa hlien z hrdla a nosových dutín. (3) Môžete ponúknuť tento čaj pre deti, ktoré trpia zimou bez obáv z vedľajších účinkov. Na rozdiel od pitia čaju, môžete tiež vyskúšať kloktanie ju dvakrát denne k úľave od bolesti v krku.

2. Oslobodenie od problémy so spánkom:

Nespavosť je rastúci problém u mužov a žien, ktoré patria do rôznych vekových skupín. Namiesto toho, aby sa objavovať tie tabletky OTC zdriemnuť, môžete sa uchýliť k divozel čaj bojovať nespavosťou noci. Pôsobí ako prírodný sedatívum a upokojuje nervy.

3. Oslobodenie od tuberkulózy:

Niekoľko štúdií sú vykonávané dnes preukázať, že Mmullein môžu byť použité pri liečbe tuberkulózy, kožných ochorení a dokonca malomocenstvo. (4) Mnohé z nich tiež ukázali presvedčivé pozitívne výsledky. Ale to viete? Cesta späť do 16. Storočia, Divozel sa používa na liečbu ochorení tuberkulózou. Jeden experiment 19. Storočia vykonali v Dubline tiež indikovaný schopnosť bylina sa k pomoci v bojovať s neduhmi. Bolo vykašliavanie a antibakteriálne vlastnosti, a sú potrebné ďalšie štúdie zaviesť ju ako kompletné liek na tuberkulózu.

4. Zlepšenie Tráviace problémy:

Pitie Divozel čaj vám pomôže vyrovnať sa s radom zažívacích podmienok a problémov. To môže poskytnúť úľavu tým, ktorí trpia hnačkou a zápchou. (5) Je tiež pomáha vyrovnať sa s problémami súvisiace čriev a pomôcť vášmu telu eliminovať toxíny ľahko.

5. Upokojuje kožné ochorenia:

Na rozdiel od divozel čaju, môžete tiež použiť divozelu olej získať úľavu z rôznych kožných ochorení. To dokáže divy, na pľuzgiere, rany a malé rezy. V skutočnosti, môžete použiť divozelu čajové listy na vredy a rany externe tiež. Má upokojujúci účinok na kožu. Divozelu, zmieša sa s olivovým olejom, môže byť tiež aplikovaný v takýchto podmienkach pre rýchlu úľavu.

6. Oslobodenie od bolesti kĺbov, svalové kŕče:

Predpokladá sa, že protizápalové účinky divozelu kanvica na čaj z neho robí ideálny pre použitie pri liečení bolesti kĺbov. Táto bylina môže znížiť zápal, a môžu byť tiež použité na liečbu svalových kŕčov.

7. Liečbe astmy:

Používanie Divozel čaj môže byť prínosom pre ľudí postihnutých astmou. Môžete piť čaj, alebo môžu dokonca inhalovať výpary z listov rastlín v horúcej vode. To môže byť tiež užitočné, ak trpíte prekrvenie nosovej sliznice. Môžete použiť aj sušené listy byliny, aby sa bylinné a neškodné cigarety!

8. Liečba ušné infekcií súvisiacich s:

Od dávnych čias, ktoré Divozel listy sa používajú na liečbu ušné infekcie. Tí, ktorí trpia chorobou ušných môže uchýliť k nej namiesto snahy o antibiotickej liečby. Niektoré štúdie tiež naznačujú, že Otikon Otic Solution, ktorá obsahuje divozel, môže pomôcť pri liečbe bolesti ucha a infekcie u detí a dospievajúcich.

9. Liečba štítnej žľazy problémov:

Predpokladá sa, že pitie čaju divozel môže zlepšiť problémy spojené so štítnou žľazou a priniesť úľavu od hyperaktívneho štítnej žľazy. , Nie však viac ako tri gramy byliny by mali byť požití.

10. Zmiernenie bolesti hlavy:

Keď trpíte bolesťami hlavy, pomocou tohto čaju môže byť účinnejšie, než sa uchyľovať k OTC balzamy bolesti a spreje. Listy a plody tejto rastliny boli efektívne využívané už niekoľko rokov na liečbu migrény.

Vedľajšie účinky Divozel Leaf:

Pri použití akejkoľvek bylina alebo extraktu, musíte byť vedomí možných vedľajších účinkov rovnako. Našťastie preteky Divozel a jeho čaj nemajú žiadne zdokumentované závažné vedľajšie účinky na človeka. Tých niekoľko reakcií, ktoré môžu nastať u niektorých užívateľov nie sú fatálne a môžu byť riešené. Štúdia nevykazujú žiadne vedľajšie účinky ani u tehotných žien. Avšak, to je navrhol, že tehotné ženy sa zabránilo dlhodobé užívanie akúkoľvek zlúčeninu, ktorá obsahuje divozelu. Tých niekoľko málo nie tak fatálne vedľajšie účinky tejto rastliny sú:

¬ Podráždenie pokožky:

Niektoré ženy a muži uvádzajú, podráždenie pokožky po použití Mullena výťažky v čaji a iných foriem. Mohlo by to byť alergia. Avšak, aby sa zabránilo extrakt môže vyliečiť podráždenie pokožky v takýchto ľudí.

¬ Dýchacie problémy:

Divozelu listy sú nadýchané a chlpaté. Ak sa im podarí dostať sa do hrdiel, môže dýchacie problémy vplyv na užívateľa. To sa môže stať, keď urobíte čaj a zmes sa nenamáha dobre. V niektorých ojedinelých prípadoch, ľudia užívajúci čaj informovali o ťažkostiach vdýchnutí a zápal hrudnej steny. Avšak lekársky zásah nie je nutná vo väčšine prípadov.

Aj keď, ktorým sa vaše ruky na tejto byliny môže byť ťažké, nevzdávajte to. Ako exotické, ako to je, to zázračná bylina môže byť len to, čo ste hľadali, ako sa zbaviť tej dotieravých bolesť hlavy alebo Shoo preč škaredé prechladnutie!

Dúfam, že ste našli tento príspevok užitočný. Podeľte sa o svoje Divozel čajové recepty a skúsenosti s nami komentovanie nižšie.

load...