Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov čaju banche vetvičky

10 úžasných zdravotných prínosov čaju banche vetvičky

Pitie čaju je najnovší výstrelok medzi nadšencov zdravie a za veľmi dobrý dôvod. Ale sú všetky čaje rovnako zdravé? Vôbec nie!

Čínsky zelený čaj je dobre známy pre jeho prínos pre zdravie. Ale menej známou skutočnosťou je, že Bancha vetvička čaj je tiež zelený čaj, ale to je japonská variant. Tiež známy ako Kukicha vetvičku čaj, je bohatým zdrojom najrôznejších minerálov, ako je selén, meď, vápnik, zinok, fluóru, a mangán a vitamíny, ako sú A, B-komplex a C. To je tiež bohatým zdrojom flavonoidov a katechíny, populárny anti-rakovinové polyfenoly.

Tento čaj je bohatým zdrojom trieslovín, ktoré je dobré detoxikačný prostriedok robí. Než sa zoznámite dobroty Bancha vetvičky čaju, pozrime sa, ako uvariť čaj doma.

load...

Ako variť Kukicha alebo Bancha čaj doma:

Na rozdiel od iných japonských čajov tento čaj je najjednoduchšie variť. Musíte to povariť, aby si bohatú arómu čaju.

Zloženie:

  • Kukicha tea - 3 level lyžice
  • Voda - 1 liter
  • Lemon - podľa chuti
  • Med alebo cukor - podľa chuti

Ako spraviť:

  1. Pridajte vodu do hrnca a priveďte do varu.
  2. Pridajte Bancha vetvičky a dusíme asi 3 až 5 minút.
  3. Kmeň do čajovej šálky. Držať stranou vetvičky, ktoré majú byť použité neskôr.
  4. Podávajte teplé alebo chladené.

Poznámka: Uistite sa, že voda nie je varenie, ale je jednoducho horúci.

Top 10 Zdravie Výhody Kukicha Tea:

Teraz, keď viete, ako uvariť dokonalý šálku čaju z Kukicha čaju, poďme sa dozvedieť niečo viac o tom, ako to pomáha naše telo. Nižšie sú uvedené Bancha zelený čaj výhody.

load...

1. Pomáha v boji proti rakovine:

Štúdie naznačujú, že tento čaj má potenciál spomaliť a dokonca chrániť vás z rôznych typov rakoviny, vrátane rakoviny vaječníkov, močového mechúra, pankreasu a pažeráka rakoviny. Štúdie naznačujú, že ženy, ktoré pijú najmenej 2 šálky tohto čaju majú 46% nižšie riziko vzniku rakoviny vaječníkov ako non-zeleného čaju pijanov.

2. Zabraňuje ústnej infekcie:

Zelený čaj je bohatým zdrojom katechínov, najmä epigallocatechin gallát. Tento zelený čaj môže byť použitý ako antiseptikum pre orálny infekcie, ako parodontu problémy a dutín. Môžete tak urobiť ústne kloktadlo dvakrát denne studenou Bancha ratolesť čaj pre rýchlejšie hojenie.

3. Ktorým máte mentálne upozornenie:

Prítomnosť kofeínu v Kukicha vetvička čaj je známe, že majú pozitívny vplyv na duševnú bdelosť.

4. Dobré pre pleť:

Vaše telo obsahuje voľné radikály záťaží, ktoré sú škodlivé pre kožu. Piť dve šálky tohto čaju je známe, že vám pomôžu pri manipulácii s týmito voľnými radikálmi. Antioxidanty - polyfenoly - boj proti týmto škodlivým činiteľom a znížiť ich negatívny vplyv na pokožku. Pomáha pri oddialení predčasné starnutie a udržuje vaša pleť mladá a žiarivá.

Navyše, čaj je tiež známe, že sú užitočné pri ochrane pokožky pred rakovinou kože. To udržuje pokožku vyživenú a hydratovanú, zabraňuje suché kožné problémy. Lokálna aplikácia tohto čaju je známe, že je účinným liekom na spáleniny od slnka. Je tiež známe, že chráni pokožku pred rôznymi podmienkami, vrátane vyrážky, lupienka a akné.

5. Vám pomôže Bouda mäkká tukové tkanivo:

Bohatá na kofeín a nula kalórií, Bancha vetvička čaj je ideálny chudnutie nápoj. To má potenciál stimulovať vylučovanie žlče. Toto, podľa poradia, posilňuje a zlepšuje tráviaci systém, ktorý umožňuje riadne asimilácii tuku. Ako to je nula kalórií, to je ideálna možnosť občerstvenia.

6. Prírodné Detox Agent:

Balíčky s antioxidantmi, tento čaj pomáha detoxikácii obličky a pečeň. Tieto nežiaduce odpad je vylúčený z tela, chráni vaše telo pred radom ochorení.

7. Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb:

Kukicha vetvička čaj má potenciál na zníženie a udržanie hladiny krvného tlaku v tele. Dve šálky tohto čaju predchádza kardiovaskulárnym chorobám.

8. Bojuje proti studenej a chrípka:

Balíčky s vitamínom C, tento čaj môžu byť začlenené do vašej každodennej stravy posilniť vašu imunitu. Je tiež známe, že je účinný v boji proti chrípke a nachladnutiu.

9. Zabraňuje a uľahčuje infekciu HPV:

Dve šálky tohto čaju denne je známe, že bráni rastu abnormálnych buniek krčka maternice, ktoré spôsobujú ľudský papilomavírus (HPV).

10. Udržuje hladinu cukru v krvi Pod kontrolou:

Štúdie preukázali pozitívny vplyv najrôznejších variantov zeleného čaju v prevencii a liečbe cukrovky typu 2. Kukicha čaj má tiež tento potenciál a zvyšuje rýchlosť metabolizmu glukózy v tele. To na druhej strane udržiava hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Kým Bancha vetvička sa často odporúča ako prírodný liek na rôzne zdravotné podmienky, je potrebný ďalší výskum zistiť skutkový stav.

Už ste niekedy skúšali šálku tejto sladkej, krémovej a orieškovou príchuťou Bancha čaj? Som vynechal nejaké výhody? Zdieľať nižšie.

load...