Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Ylang Ylang oleja

10 úžasných výhod Ylang Ylang oleja

Už ste niekedy počuli o Ylang Ylang silica? Široko známy dnes pre svoje zdravie a krásu výhod, tento produkt je bez vedľajších účinkov.

Chceli by ste vedieť, aké tieto dávky sú? Čítajte ďalej!

Ylang Ylang Oil - Krátka

Nie veľa z vás sú si vedomí ylang ylang olej, pretože to bolo sotva spomenuté až v poslednom desaťročí. Extrahované z čerstvých kvetov ylang stromu, tento olej bol použitý v tisícoch kozmetických prípravkov a kozmetiky po celom svete.

load...

Je známy medzi aromatherapists a je známy pre svoje liečivé a liečivé vlastnosti. Vedecký názov ylang ylang je Cananga odorata a je bežne vyskytujú v ázijských dažďových pralesoch, ako Java, Filipíny, komorský a Sumatra.

To, čo sa volá v rôznych indických jazykov?

Je zvláštne, ako znie jej anglický názov, ylang ylang má rôzne mená v rôznych indických jazykov. Niektoré z nich patria:

V hindčine - Ban champak v sanskrte - Vanachampaka, Lanji v tamilčine - Katty chempakam V Telugčina - Apurva champakame

Ako Ylang Ylang olej výhody,

 1. Môže pracovať ako sedatívum
 2. Skvelé pre nervový systém
 3. Pracuje ako afrodiziakum
 4. Bojuje proti infekciám
 5. Znižuje krvný tlak
 6. Boje ekzém
 7. Dáva vám krásnu pleť
 8. Bojuje stres a uvoľňuje kŕče
 9. Má antiseptické vlastnosti
 10. Môže byť prínosné pre vlasy

1. Môže pracovať ako sedatívum

Ylang ylang olej je najlepšie známy ako antidepresívum. Tento olej pomáha v boji s depresiou, ako to bude uvoľniť svoje telo a myseľ. To úspešne odstraňuje úzkosť a chronický stres a poskytuje úľavu od strachu, šoku a paniky. Je to skvelý liečbu pre všetkých, ktorí trpia nervovým zrútením alebo akútnej depresie v dôsledku neúspešných vzťahov, trauma, alebo nehody.

load...

V štúdii uskutočnenej v Thajsku, bolo zistené, ylang ylang olej byť užitočné pri liečbe depresie a stres u ľudí (1). V inej štúdii malajskom, dobrovoľníci, ktorí pričuchol ylang ylang olej boli hlásené zažiť relaxačný účinok (2). Ďalšie štúdie Thajska sa ukázal svoju harmonizujúci vplyv na človeka pri inhalácii (3).

Späť na obsah

2. Veľká pre nervový systém

Ylang-ylang olej je skvelý mozog zdravotné booster. Trvá dobrú starostlivosť o nervového systému a posilňuje ju. Okrem toho, bude to znížiť stres a upokojuje nervy, takže nemusíte obetí akékoľvek nervové poruchy.

Späť na obsah

3. Práca ako afrodiziakum

Ylang ylang olej môže tiež zlepšiť svoj sexuálny život. Strata libida je celkom problém v týchto dňoch, ale ak sa spoľahnúť na éterických olejov, ako ylang ylang, môžete zlepšiť váš sexuálny výrazne pohon (4). Tento olej je najlepší pre všetkých tých, ktorí prišli o sexuálny záujem v dôsledku pracovnej záťaže, stresu alebo depresie.

Späť na obsah

4. Bojujú s infekciami

Ylang ylang olej obsahuje vlastnosti, ktoré budú dezinfekciu rán, zakázať mikrobiálny rast, a chráni vás z bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií. To je proces hojenia hladký a jednoduchý. Akékoľvek zranenia, alebo strih, ktorý dostane brusivo s časom môže byť postarané s ylang ylang olej.

Bolo tiež zistené, že olej na liečbu infekcií v žalúdku, čreva, hrubého čreva, a to aj močových ciest (5). To môže tiež liečiť bodnutie hmyzom (6).

V rumunskej štúdii, ylang-ylang olej bol jeden z tých základných olejov, ktoré sa zistilo, že účinne pôsobí proti biofilmu (tenkých vrstiev bakteriálnych sekrétov, ktoré obsahujú spoločenstvá baktérií a iných mikroorganizmov), ktoré v konečnom dôsledku pomáha v liečení infekcie (7 ).

Späť na obsah

5. Znižuje krvný tlak

Ylang-ylang olej je najlepší prostriedok, pokiaľ ide o boj proti depresii a zníženie krvného tlaku. Existujú tisíce ľudí na celom svete dnes trpí vysokým krvným tlakom, a lieky, ktoré sú k dispozícii pre zníženie môže mať vážne dôsledky na vaše zdravie. Ylang-ylang olej je šikovný a jednoduché riešenie. To nemá žiadne vedľajšie účinky vôbec.

V jednej kórejskej štúdii bolo zistené, že inhalácia ylang ylang znížiť krvný tlak, aj zlepšenie zdravia srdca v procese (8). Ďalšie kórejský štúdie sa tiež podporuje zníženie krvného tlaku vlastnosť ylang ylang olej pri inhalácii (9).

Bolo tiež zistené, ylang-ylang olej zmierniť palpitácie a excitácie nervového systému (10).

Späť na obsah

6. Boje Ekzém

Ekzém je hrozná choroba, ktorá je spôsobená v dôsledku nefunkčné mazové žľazy. Je infikuje epidermálne bunky a začne zobrazovať na koži. Pohľad je veľmi neatraktívne, pretože berie krásu vašej pokožky a dáva mu drsný a nerovný vzhľad. Mohlo by dôjsť k pokožke hlavy, tváre alebo obočie. Avšak, s ylang ylang silice, môžete liečiť tento zápalový stav a znížiť začervenanie kože tým, že reguluje produkciu mazu.

Späť na obsah

7. Vám dáva krásnu pleť

Môžete tiež spoľahnúť na ylang ylang silice pre krásne a žiariace pleť. To udrží vlhkosť a vyrovnáva oleje, ktoré vás udržia mladý, hladký, svieža a hydratovanú (11).

Späť na obsah

8. Boje stres a uvoľňuje kŕče

Ak ste niekoho, kto dostane zdôraznil často alebo je náchylný k nemu, potom skúste ylang ylang olej. To bude dobíjať svoje telo, povzbudiť ho, a ktoré vám pomôžu bojovať proti únave a letargiu. Masáž v pravidelných intervaloch, aby sa uvoľnili svalové kŕče (12).

V štúdii uskutočnenej vo Veľkej Británii bolo zistené, ylang ylang olej pre zlepšenie kognitívnej výkonnosti a náladu jednotlivcov (13). Podľa inej štúdie uskutočnenej v Indii, ylang-ylang olej má euforizujúce účinok, ktorý upokojuje nervový systém a uvoľňuje napätie, úzkosť, stres, a dokonca paniky (14). Olej je tiež známy pre svoje upokojujúce účinky, a je používaný psychotherapists i (15), (16).

Späť na obsah

9. Má antiseptické vlastnosti

Až sa nabudúce budete zraníte v kuchyni, strach nie. Ak máte fľašu ylang ylang silice, že je. Rany, ako sú rezy, popáleniny, odreniny, alebo čokoľvek, čo by mohlo mať šancu stať septický nemajú šancu, než sa tento zázrak olej.

Ylang ylang esenciálny olej môže zabrániť rastu sepsa alebo tetanový (infekciou označených rastom mikróbov) o dezinfekciu rany. Okrem toho olej tiež pomáha pri urýchlenie hojenia rán.

Späť na obsah

10. Môže byť prínosné pre vlasy

Ylang ylang olej je tiež známy pre využívanie vlasy v mnohých spôsobmi - to môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov, ošetrenie vlasovej sucho, a dokonca posilňovať vlasy. Olej stimuluje pokožku a reguluje sekréciu kožného mazu, čo nakoniec vedie k zdravšiemu skalp a zlepšenie zdravia vlasov.

V štúdii uskutočnenej v Izraeli, ylang-ylang olej bol jeden z hlavných zložiek je liek, ktorý bol použitý na liečbu vši (17).

Späť na obsah

Kde je to Grown?

Pôvodom z Indonézie a Filipín sa ylang ylang rastlina sa bežne pestuje v Polynézii, Mikronézii a Komorských ostrovoch.

Aké sú vlastnosti Ylang Ylang olej?

Ako sme už videli, ylang ylang olej má celý rad vlastností, ktoré by mohli byť prospešné pre nás. Tie obsahujú

- antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe infekcií. - Antidepresívny vlastnosti, ktoré poskytujú relaxáciu a zmierniť úzkosť a stres. - sedatívne vlastnosti, ktoré možno liečiť nespavosť. - afrodiziakálne účinky, ktoré môžu zlepšiť niečí sexuálny život. - Antiseborrheic vlastnosti, ktoré možno liečiť ochorenie kože.

Ako používať Ylang Ylang olej

Niet pochýb o tom, že ylang ylang olej je dodávaný s krásnym výhody. Ale k čomu sú výhody, ak neviete, ako používať ingrediencie, že jo?

Tak tu to máte:

 1. Môžete pridať ylang ylang olej do soľnej kúpele Epsom pre relaxáciu.
 2. Môžete masírovať ju do ramien a chrbta, a môže dokonca použiť pre svoje nohy.
 3. Môžete použiť olej v aromaterapii pary tváre a osviežiť pokožku.
 4. Môžete pridať niekoľko kvapiek oleja do svojho obľúbeného vlasový kondicionér alebo styling činidlá. Funguje to dobre pre udržanie vlhkosti vašej pokožky a vlasov.

Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie. Boli by sme radi počuť od vás!

load...