Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Sage Herb (Kamarkas) pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných výhod Sage Herb (Kamarkas) pre pokožku, vlasy a zdravie

Sage bol udelený titul 'Herb of the Year' Medzinárodnej Herb asociácie v roku 2001. To vysvetľuje popularitu tejto skromné ​​byliny. Pochádza z rodiny mincovne, jedná sa o powerhouse fenolových kyselín, rozmanité antioxidanty, a niekoľko prchavé oleja - to všetko pripravili cestu pre vláčnu, hladkú a pevnú pleť. Balíčky s beta-karoténu, táto bylina je potenciálna proti rakovinové činidlo. Táto voňavá bylina s jej potenciálnymi kožných výhod urobil zvláštne miesto pre seba v kozmetickom a kozmetickom priemysle. Sa dozvedieť viac o výhodách bylina šalviou prináša zdravie, kože a vlasy tu.

Zdravie Výhody Sage Herb:

1. Boje depresie:

Sage je často používaný ako prírodný liek na depresiu. Zámožný Prítomnosť antioxidantov, ako diosmetin, apigenin a luteolín mu umožňuje bojovať proti depresii a stres. Piť šalviový čaj je známe, že zvýši svoje duchmi, a tým zaistiť vám prekonať negatívne myšlienky spustili v dôsledku depresie.

2. Liek na Alzheimerovu chorobu:

Sage, pri pravidelnom používaní pomáha pri zlepšovaní pamäte silu. Z tohto dôvodu je vhodné pre liečenie najrôznejších podmienok, strata pamäti, vrátane miernou Alzheimerovou chorobou. To tiež zlepšuje spracovávanie informácií medzi ľuďmi s takou chorobou.

load...

3. Vhodné pre diabetikov:

Štúdie ukazujú, že táto bylina má potenciál na zníženie hladiny cholesterolu aj triglyceridov u ľudí, ktorí sú s diabetom 2. Typu. Listové extrakty z tejto byliny je známe, že má anti-hyperglykemických vlastnosti. Taktiež bolo preukázané, že zlepšujú lipidový profil v 2 diabetikov typu. Preto, títo ľudia môžu používať túto bylinu ako čaj alebo pomocou listových extraktov pre udržanie ich lipidový profil.

4. Natural protizápalová látka:

Antioxidanty prítomné v tejto rastliny sú známe na zmiernenie zápalových stavov. To je dôvod, prečo je jedným z najvyhľadávanejších bylinných zápalových ochoreniach vrátane aterosklerózy, reumatoidnej artritídy a bronchiálnou astmou.

5. Dobré pre vaše srdce:

A 2 lyžičky porcie šalvie obsahuje asi 20 mg vápnika a dobrú dávku draslíka, a to ako, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie kardiovaskulárneho systému a pre udržovanie rytmus srdca bije. Táto rastlina chýba cholesterolu a s nízkym obsahom sodíka. Z tohto dôvodu by mal byť používaný tými, ktorí majú problémy cholesterolu na ochranu kardiovaskulárnych ochorení.

load...

6. Ostatné Zdravie Výhody:

Kým mudrc ponúka pomerne dosť ďalších výhod, neexistujú žiadne preukázané dôkazy, aby podporil tú istú. Dobre si uvedomiť, liek na hnačku a astmy, šalvia je tiež známe, že ponúka riešenie pre tých s nadmerným otázkami potenie. Prítomnosť vlákien v tejto byliny je známe, že upokojiť zažívacie poruchy.

Známe, že majú mierne analgetické a protizápalové vlastnosti, táto bylina je známe, na liečbu zápalov a bolesti skúsený v gastrointestinálnom trakte.

Kožné Výhody Sage Herb:

7. Oneskorenie predčasného starnutia:

Sage silicou je známe, zlepšenie krvného obehu a stimulovať bunkovú obnovu. Táto rastlina je bohatá na vitamín A a vápnik, ktoré hrajú významnú úlohu pri regenerácii dennej buniek. Antioxidanty šalvie bojuje proti voľným radikálom, a tým zmiernenie vrásky, jemné linky a ďalšie starnutie znamenie. Stručne povedané, tento báječný bylina pomáha udržať vaše pleť mladšie, žiarivý a bezchybné.

Znižuje tiež tvárové vrásky a začervenanie robiť pleť vyzerať mladšie a bezchybné.

8. Prírodný prostriedok pre celulitídy:

Ako bolo uvedené vyššie, šalvia silicou zvyšuje krvný obeh. Čím lepší krvný obeh znamená, že bude tým vyššia je detoxikácia byť. Ako toxíny sú odstránené, sa stáva menej viditeľné celulitídy. Pravidelné používanie tohto oleja môže tiež pomôcť pri prevencii celulitídy recidívy.

Vlasy Výhody Sage Herb:

9. Podporuje zdravé vlasy:

Olej extrahovaný z lístkov šalvie je dobré pre zdravie vášho skalpu. Masírovať oleja na pokožke hlavy pre lepšie prúdenie krvi. Zlepšená cirkulácie spustí jednoduchosť vypadávanie vlasov, zlepšiť tvorbu vlasových folikulov, a teda vytvára spôsob pre zdravú, dlhé vlasy.

10. Domáce liek na predčasné šedivenie:

Sivé vlasy, ktoré kedysi bolo známkou starnutia je teraz vidieť aj na deti. Sa za pomoci tohto oleja k vyriešeniu tohto predčasnému šediveniu. A ak je čistý šalvia olej nie je k dispozícii, potom sa rozhodnú pre šalvia extraktu obohateného oleja na vlasy pre získanie výhod.

Nutričné ​​fakty šalvie:

Množstvo na 100 gramov
Kalórie 315
Živina % dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku  (13 g)20%
Nasýtený tuk (7 g) 35%
Polynenasýtený tuk (1,8 g)
Mononenasýtený tuk (1,9 g)
Cholesterol  (0 mg)0%
Sodík  (11 mg)0%
Draslík  (1,070 mg)30%
Celkový obsah sacharidov  (61 g)20%
Vláknina (40 g) 160%
Cukor (1,7 g)
Proteín  (11 g)22%
Vitamín a 117%
Vitamín c 54%
Vápnik 165%
Železo 156%
Vitamín d 0%
Vitamín b-6 135%
Vitamín B-12 0%
Horčík 107%

Môžete tiež odkazovať na nutričné ​​tabuľky šalvie nižšie uvedených:

Sage je jednoduchý bylina, ktorá vám prepožičia s niektorými úžasne úžasné výhody. Dobrou správou je, že môžete ľahko nájsť na indický trh. Áno, skúste túto bylinu a podeľte sa o svoje názory!

load...