Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Neem Paste na koži

10 úžasných výhod Neem Paste na koži

Neem je jedným zo zázračných bylín, ktoré ponúkajú mnoho zdravotných výhod. Tiež nazývaný ako, zázrak list ', Neem má mnoho liečivých použitie v Ayurveda. Jeho vedecké meno je Azadirachta Indica. V indických domácnostiach, Neem sa používa v mnohých podobách, ako je Neem vody, Neem medu, Neem mydlom a Neem olej. Ale najpohodlnejší a spoločný spôsob, ako používať Neem je, aby pastu z jeho listov.

Príprava neem pasta je veľmi jednoduché. Len brúsiť čerstvých Neem listy s trochou vody a vaše neem pasta je pripravený! Ak nechcete dostať čerstvé listy, kúpiť sušené neem prášok z trhu a aby pastu pridaním trochu vody k nej.

Pomocou neem pasta pravidelne má mnoho kožných výhody. Neem je anti-septický, antibakteriálne, protizápalové, analgetické, anti-hubové a mnoho ďalšieho. Všetky tieto vlastnosti pomáhajú pri liečení mnohých kožné problémy, choroby a poruchy.

load...
Tu sú top 10 hlavných výhod používania Neem pastu na koži:

1. Vylieči jazvy:

Neem pasta hojí jazvy tkaniva, pomoc pri odstraňovaní jaziev zanechal akné, pupienky, popálenín a rán. Ak chcete znížiť vzhľad vašich jaziev, mix štipku kurkumy do svojho Neem prášku a aby pastu zmesi. Uvidíte ten rozdiel sa pri pravidelnom používaní.

2. Boje akné:

Neem list pasta pre pokožku lieči nielen jazvy po akné, ale aj lieči existujúce akné. To tiež zabraňuje nové akné a vyrážky od lámanie von. Ak chcete bojovať proti akné, vziať nejaké čerstvé Neem lístia a niektoré čerstvej bazalky Tulsi () listy a rozomelú je spolu s malou ružovou vodou. Naneste pastu na tvár a telo (ak trpíte tela akné) a nechať ju až uschne. Potom sa premyje studenou vodou. Obe byliny majú antibakteriálne vlastnosti, a tým aj veľmi účinné pri liečbe akné.

3. Zaobchádza pigmentácie:

Ak trpíte pigmentácie a depigmentáciu otázok, skúste tento pleťová maska. Pridať nejaký gram múky do svojho Neem prášku a pripraví pasta s citrónom. Naneste cez tvár a telo a umyte po 15 minútach.

load...

4. Oil-control:

Niektoré dobrá správa pre olejnatý kože krás - neem pomáha pri kontrole produkcie prebytočného oleja. Pripravte si pastu z neem listy, jogurt a citrónom a aplikovať ich na vašej tvári. Po 20 minútach spláchnuť.

5. Hydratačné:

Áno, zatiaľ čo Neem pomáha pri kontrole mazu v prípade mastnú pleť, je to dobrý krém pre suchú kožou krás. Zmiešajte neem listy s trochou medu a aplikovať na tvár po dobu 15 minút, aby hydratujú pokožku.

6. Peelingová:

Neem listy sú dobré exfoliators.They pomoc pri odstraňovaní odumretých kožných buniek. Pridajte trochu mletej pomarančovej kôry prášok na neem listy vložiť a vmiešame do niekoľkými kvapkami olivového oleja. Túto zmes použiť ako jemný peeling a nechá sa 15 minút po čistení. Zmyje vlažnou vodou. To pomáha pri odstránení čiernej bodky a whiteheads.

7. Jasné a žiariace pleť:

Trvať aj niekoľko Neem listy a okvetné lístky ruží. Teraz, rozomelú ich s malou ružovou vodou. Použiť túto pastu a nechajte zaschnúť na koži. Potom odstráňte pastu s vodou. Dostanete hladkú, jemnú a čistú pleť spolu s žiariaca pleť.

8. Zaobchádza Infekcie kože:

Neem má antifungálne, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Neem pasta pre pokožku lieči rôzne druhy chorôb, ako sú ekzémy a lupienku. Tiež upokojuje kožné infekcie a zápaly.

9. Anti-starnutie:

Neem spomaľuje proces starnutia pokožky, pretože má regeneračné vlastnosti. Zmiešajte trochu santalovou prášok v t Neem pasty a aplikovať ju na kožu. Upokojuje, chladí a udržuje všetky vekové problémov súvisiacich kože preč.

10. Považuje Skalp infekcie:

Naneste neem pastu na pokožke hlavy a jemne vmasírujte pred šampónovanie. Upokojuje akékoľvek infekcie, ktoré váš skalp by mohli mať a jeho anti-hubové vlastnosti robia to účinný liek na lupiny taky.

Takže, to sú len niektoré z mnohých výhod dostaneme od používania neem pasta. Ak zistíte, vytvoriť vlastné neem pasta nepohodlné, môžete sa vždy snažiť over-the-counter kozmetické a pasty. Neem je jedným z najčastejších zložiek používaných v indických kozmetike. Neem pasta je k dispozícii ľahko.

Už ste niekedy používa neem pasta v starostlivosti o pleť? Ako ho použiť? Podeľte sa o svoje tipy s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...