Zdravie a wellness

10 úžasných výhod kukuričného hodvábu

10 úžasných výhod kukuričného hodvábu

Milujete žuvali čerstvé obilia? No, kto nie! A teraz čo keď povieme, že kukurica hodváb (ktoré všeobecne vyhodiť do koša) vám môže ťažiť v úžasné spôsoby? Znie to neuveriteľne, že?

To je to, čo tento príspevok je všetko okolo. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej!

Ako Corn Silk sa vyhotovuje pre Usage

Akonáhle si dať dole zelenkastý kryt obklopujúce kukuričným klasom, dostanete ďalšiu vrstvu provázkovitou veci. Toto je známe ako kukurica hodváb. Môžete ho použiť ako v čerstvé a sušené forme. Budete musieť vytiahnuť zlatá-zelené pramene z obilia a ukladať ich do hrnca. Ak chcete ukladať čerstvé, dať ich do vzduchotesnej nádobe a uložiť ju do chladničky. To trvá niekoľko týždňov týmto spôsobom. Na počasie báze, môže byť potrebné úplne vyschnúť hodváb po dobu niekoľkých dní, po ktorej môže byť uchovávané po dlhú dobu.

load...

Ako si vyrobiť Corn Silk Tea

Neexistuje žiadny spôsob, ako môžete jesť kukuricu hodváb priamo - to nie je moc chutí. Mali by ste mať organické a svieži obilia a zbierať kukuričného hodváb získať maximálny prínos. Nemáte mať prístup k organickej alebo čerstvé kukurice, sa uchyľujú k kukuričného hodvábu prášky a kapsule k dispozícii na trhu.

Nižšie sú uvedené dva spôsoby, ako pripraviť kukuričného hodvábu čaj.

Metóda 1

To je bežná metóda. Budete potrebovať ingrediencie, ako je:

 • Suché alebo čerstvé kukurica hodváb
 • Voda
 • Citrónová šťava
 1. Budete musieť variť vodu na nejakú dobu.
 2. Keď začne varu, pokles sušené alebo čerstvé hodvábu vrchole.
 3. Let it variť po dobu niekoľkých minút a strmé po dobu niekoľkých minút.
 4. To sa premení v hnedej sfarbené karamelovú podobné kvapaliny.
 5. Kmeň a slúži čaj. Môžete mať to tak studená a teplá.
 6. Niektorí ľudia dávajú prednosť pridaním citrónovej šťavy pridať do chuť a vôňu tohto čaju.
 7. Zvyšné čaj možno uchovávať v chladničke po dobu niekoľkých dní.

Metóda 2

Táto metóda je ideálna pre tých, ktorí chcú získať prirodzené výhody kukuričné ​​hodváb. Tieto látky sú:

load...
 • Sušený kukuričný hodváb, sekané
 • Voda
 • Med
 1. Táto metóda nepotrebuje varu.
 2. Naliať vodu do sklenenej nádoby s vekom.
 3. Pridajte sušené hodváb obilia vo vode.
 4. Kladený na veko a potom sa držať pohár na slnku po celý deň.
 5. Na konci dňa, prinesie pohár vnútri a pridať trochu medu do neho a dobre premiešame.
 6. Udržiavať ju v chladničke a podávame chladené.

Kukurica hodváb bol používaný rôznych rás od dávnych vekov, a hovorí sa, že má celý rad liečivých vlastností. Indiánskych kmeňov, najmä použili kukuricu hodvábu v priebehu storočí pre liečivé a hojenie potrebám. Aj keď bolo zistené niekoľko také dávky, aby boli účinné vedeckými štúdiami, to isté sa nedá povedať o všetkých požadovaných výhod. Avšak, jeho živiny a antioxidant obsah ukazujú, že existujú určité veľké výhody možno získať pomocou ho. Obsahuje hlavné živiny, ako sú draselné, vápenaté a vitamíny B2, C a K, medzi ostatnými.

Corn Silk Výhody

Nižšie uvedené sú významné zdravotné výhody ponúkané kukurica hodváb:

1. Lieči infekcie močových ciest

Kukurica hodváb pracuje ako protizápalové činidlo pre infekcie močových ciest (1). Je to v podstate kabáty podšívka močových ciest a marí ďalšiemu podráždeniu. Corn spotreba hodváb čaj pomáha upokojiť zapálenú mechúra a močových ciest. To robí močenie, a tým znižuje riziko vzniku baktérií stavať-up v močovom trakte. To je tiež používa pre upokojenie podráždenej prostatickej žľazy.

2. Pracuje ako diuretikum

Pre deti, kukurica hodváb čaj bol používaný ako prírodný silné diuretikum. Pomáha spláchla, prebytočnú vodu a odpad z tela, čím sa znižuje komplikácie spojené s zadržiavanie vody. Podľa štúdií, používanie diuretík pomáha zbaviť sa niekoľkých zdravotných rizík, vrátane kongestívneho srdcového zlyhania a ochorenia obličiek v dlhodobom horizonte.

3. Udržuje obličkové kamene At Bay

Obličkové kamene sú vyrobené z malých kryštalických usadenín, ktoré môžu spôsobiť bolesť a zlosť. Kukurica hodváb bol používaný už od dávnych dobách, aby sa zabránilo vzniku obličkových kameňov. Kukurica použitie hodváb môže zvýšiť prúd moču a znižujú pravdepodobnosť tvorby sedimentov v obličkách, ktoré inak môže nakoniec viesť k tvorbe obličkových kameňov. Majte však na pamäti, že jeho použitie nebude liečiť obličkových kameňov, ktoré sú už prítomné.

4. Umožňuje zrážanie krvi

Obsahuje vitamín K, ktorý pomáha v procese zrážania krvi. Tým je zaistené, nemusíte dôjsť k nadmernému stratu krvi v prípade zranenia.

5. Znižuje krvný tlak

Mnoho ľudí trpí hypertenziou alebo vysoký krvný tlak otázok v dnešnej dobe. Môžu konzumovať kukurica hodváb čaj na zníženie vysokého krvného tlaku. Tým bude zabezpečené, že nemajú vyrovnať s nepriaznivými účinkami OTC krvný tlak lieky.

6. Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi

Vezmeme-corn hodváb čaj pomáha tým s problémami krvného cukru, podľa zistenia štúdií uskutočnených v nedávnej dobe. Štúdia, ktorá bola uverejnená v roku 2016 v časopise International Journal of Biological Macromolecules bolo zistené, že hodváb extrakt vplyv kukurice mal na diabetes. Štúdia bola vykonaná na laboratórnych krysách trpiacich cukrovkou, a autori štúdie poznamenať, že použitie kukurica hodváb polysacharidov pomohla znížiť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi vedie k mnohých chorôb, ako je mŕtvica, problémy s obličkami, a diabetes. Ďalšia štúdia, ktorá bola uverejnená v roku 2009 v výživy a metabolizmu časopise ukázala, že kukurica hodváb čaj pomáha generovanie inzulínu v ľudskom tele.

7. Pomáha hojiť zápalové ochorenie a podmienky

Kukurica hodvábu je známy pre svoje protizápalové vlastnosti. Tradičná medicína nasledovníci sú toho názoru, že môže byť použitý na zníženie bolesti spôsobenej zápalových ochorení, ako je dna a artritída. Diuretický účinok korku hodváb môže zabrániť tvorbe prebytok kyseliny močovej v telových kĺbov, čo vedie k bolesti dnou. Avšak, to by nemalo byť brané ako liek na podmienky spojené s artritídou.

8. Pomáha bojovať Cholesterol

Cholesterol v krvi vedie k vzniku viacerých kritických ochorení v dlhodobom horizonte (vrátane srdcových komplikácií). Udržať hladinu cholesterolu v krvi nízke, je kľúčom k udržaniu zdravej a vyhnúť sa nebezpečenstvu srdca, hovoria lekári. Štúdie vykonávané Jilin University vedci v Číne ukázala, že kukurica spotreba hodváb znižuje cholesterol u hlodavcov.

9. Zdrojom vitamínu C

Kukurica hodváb obsahuje vitamín C, ktorý je ideálny pre posilnenie imunity. To tiež zohráva kľúčovú úlohu v regulácii nespočet funkcií v ľudskom tele.

10. Pomáha bojovať proti obezite

Obezita je hlavné zdravotné hrozbu ovplyvňujúcu veľkú časť ľudskej populácie dnes. Kým obezita je spôsobená viac ako jedného faktora, vrátane genetiky, niektorí ľudia dať na nadmernej hmotnosti v dôsledku nadmernej zadržiavanie vody a hromadenie toxínov v tele. Vzhľadom k tomu, corn hodváb pomáha odstrániť prebytočnú vodu a odpad z tela, budú títo ľudia považujú za užitočné sa vyhnúť zvýšenie telesnej hmotnosti. Môžu mať tento čaj dvakrát alebo trikrát denne po dobu maximálne výhody. Avšak, bolo by mylné sa domnievať, že sa jedná o liek na obezitu.

Lokálne použitie

Môžete tiež použiť pre kukuricu, hodváb lokálne. Čaj sa s ním môžu byť aplikované lokálne riešiť kožné problémy, ako sú vredy a vyrážky. To tiež pomáha zmierniť svrbenie a bolesti spôsobené kožných rán.

Medzi ďalšie prínosy pre zdravie

Aj keď tieto nie sú dosiaľ vedecky akceptovateľná, konzumovať kukurica hodváb čaju môže ponúknuť mnoho ďalších zdravotných výhod. Štúdia publikovaná minulý rok v časopise Life Sciences ukazujú, že kukurica hodváb má antioxidačné názvom maysin ktorá bojuje oxidačnému stresu a zabraňuje vzniku niektorých typov rakoviny. Okrem toho kórejská štúdie uverejnenej v roku 2017 uviedol, že maysin má imunitu vlastnosti posilňovacie.

Nižšie sú uvedené ďalšie zdravotné prínosy kukurice hodvábu:

1. Pomáha zmierniť Kožné pigmentácie problémy

Rad štúdií preukázala, že konzumácia kukuričného hodváb môže pomôcť pri zvládaní problematiky pokožky pigmentácie. To môže byť užitočné pre ľudí postihnutých vitiligo.

2. Váhy hladinou minerálov v tele

S ohľadom na tento čaj pomáha vyrovnávať hladinu dôležitých minerálov v ľudskom tele, ktorý je nevyhnutný pre zdravý životný štýl. To pomáha udržať optimálnu hladinu sodíka v tele. Okrem toho, kukurica hodváb môžu tiež odstrániť ďalšie draslík z tela. Sodík zohráva kľúčovú úlohu v rozvoji duševných a poznávacích schopností a reguláciu krvného tlaku.

3. Uľahčuje zotavenie z edému

Opuch nastane, keď srdce buď nepracuje alebo zoslabne. Z tohto dôvodu bude srdce nebude môcť pumpovať dostatočné množstvo krvi do rôznych častí tela. To vedie k oslabeným obličiek a ukladanie tekutiny v kolenách a pľúc. Podľa štúdie, za použitia kukuričného hodváb môže pomôcť zotavenie po pľúcnym alebo periférneho edému.

Bezpečnostné otázky je potrebné mať na pamäti

Všeobecne platí, že konzumácia kukuričného hodváb čaj je bezpečný a dospelí aj deti môžu vziať bez väčších problémov. Avšak, je potrebné, aby niekoľko aspektov do úvahy pred začatím jeho používania.

 • Konzumácia kukurica hodváb môže mať za následok zníženie hladiny draslíka v krvi. To môže viesť k kožné problémy a alergie.
 • Vo väčšine prípadov ženy, ktoré koncipované alebo dojčíte môže mať kukurice hodvábu čaj v miernom množstve. Avšak, to nie je vhodné piť tento čaj vo väčšom množstve, pretože môže viesť k stimulácii maternice a dokonca potrat. Tak, to dáva zmysel, aby vyhľadali lekársku pomoc pred začatím používania kukurice hodvábu čaju, ak ste tehotná.
 • Aj keď to nie je príliš bežné, časť ľudí je alergický na kukuricu. Je možné, že sa bude vyvíjať alergie po vypití kukuričného hodváb čaj taky. Tieto reakcie sú však nie je príliš vážne, a sú obmedzené len na kožu.
 • Tiež je potrebné dávať pozor, o šanciach kukuričného hodváb interakciu s konkrétnymi liekmi. To je preto, že použitie kukuričného hodváb znižuje hladinu cukru v krvi. To isté sa stane, ak použijete konkrétne diabetes drogy. Ak používate oba súčasne, vaša hladina cukru v krvi môže klesnúť priepastne, čo nie je žiaduce. To isté možno povedať o tých vyrovnanie sa s vysokým krvným tlakom. Ľudia, ktorí majú hladinu krvného cukru vo veľkom množstve, alebo sa zaoberajú zvýšené hladiny krvného tlaku by mal tento čaj po konzultácii s lekárom.
 • Ak používate krvný stenčovanie lieky, pričom tento čaj zníži ich účinnosť.

Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Ešte späť k nám so svojimi názormi. Môžete vyjadriť v poli nižšie.

load...