Zdravie a wellness

10 úžasných výhod kozieho masla

10 úžasných výhod kozieho masla

Maslo môže priniesť lákavú chuť mnohých receptov. Ale už ste niekedy skúšali kozie maslo? Vedeli ste, že rôzne výhody koza maslo má viac než kravské maslo?

Existuje celý rad spôsobov, ako koza maslo, môžete využiť. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Prosím, čítajte ďalej!

Koza dar:

Kozie maslo je, uhádli ste to správne, pripravený z kozieho mlieka. Ale to, čo ste nevedeli je, že mlieko z kozy má veľmi menej krém na vrchole. To je oveľa menej než to, čo vidíme v kravskom mlieku, a tým aj proces maslo-robiť sa stáva o niečo tvrdší. Koza tiež dáva len pár litre mlieka denne, v porovnaní s galónov kravy. Takže nie je maslo vzácny?

load...

Slovo o kozie mlieko:

Kravské mlieko je bezpochyby veľmi zdravé. Napriek tomu, kravské mlieko proteín je známe, že niektoré alergické reakcie u niektorých ľudí. Kozie mlieko je lepšie tolerovaný, pretože obsahuje menšie množstvo týchto alergénnych proteínov (1). Mlieko z kozy má niekoľko ďalších výhod.

  • V štruktúre, to je najbližšie k materského mlieka.
  • Je stráviteľnejšie, pretože má menšiu globule tuku (2).
  • Má tiež mastné kyseliny s kratším reťazcom, ktoré sú ľahko dostupné pre telo.
  • Kozie mlieko má menší obsah laktózy.
  • Je prirodzene nízky obsah cholesterolu.
  • Kozie mlieko má mnoho základných minerálov, vitamínov a dostatok vápnika.
  • Zvyšuje absorpciu vápnika a železa v tele.
  • Mlieko kozie je mierne zásadité, na rozdiel od Mierne kyslé mlieko kravské.
  • Kravské mlieko, hoci populárny, je tiež príčinou nadúvanie a podráždenia žalúdka (3). Ľudia, ktorí konzumovali kozie mlieko nemal čeliť týmto problémom.

Kozie maslo Výhody:

1. Topí Rýchlejšie:

Kozie maslo má nižšiu teplotu topenia. To znamená, že môže roztaviť rýchlejší než akýkoľvek iný typ masla, čo vám umožní ju šíriť rýchlejšie, na pikantné jedlo.

2. Lepšie vyhnitý:

Vďaka svojej menšej obsahom laktózy, kozie maslo je viac ľahko stráviteľné ako kravské maslo. Laktózu ľudia môžu zabudnúť na margarín a užiť si maslo na zmenu.

load...

3. Light Na poschodí:

Na rozdiel od kravského masla, kozie maslo je veľmi ľahký. Krém tohto masla nie je tak ťažké v ústach ako tradičné maslo, pretože jeho konštrukcia tuku. Kozie maslo je vaša recepty gýčovité, ale tiež napichne ľahší sviežosť k nim.

4. Trpký Chuť:

Prvýkrát degustátori by som kozie maslo má pižmový kozie podobnú chuť. Avšak, maslo udeľuje sladkú, pikantnú príchuť receptov. To je obzvlášť delikátna s morskou soľou na boku. Len spárovať s reďkovky, a budete zistiť, čo koza masla chutí.

5. Snowy White:

Maslo je biely ako sneh, pretože nemá žiadne z pridaných zložiek, ktoré robia krava maslo žlť. Jedná sa o rovnakú farbu ako mlieko, čo znamená, že si zachováva svoj pôvodný dobrotu. Kozie maslo dokonca udržuje zemitú vôňu mlieka.

6. Vlhkosť:

Kozie maslo má vyšší obsah vody ako kravské maslo. Po uvarení sa v zelenej listovej zelenine, it kabáty listov i, z nich robí mäkké a skvelej chuti.

7. Kalórie:

Majú 2 lyžice kozieho masla, a dostanete 75 kalórií. Ale tieto kalórií obsahujú tuky, ktoré pomôžu pri tráviacich procesov. Ako kozie mlieko je prirodzene nízky obsah cholesterolu, bolo by to byť dobrý nápad dať prednosť tejto nad alternatívami.

8. Univerzálne Maslo:

Kozie maslo môže byť použitý veľmi podobne ako kravské maslo. Môže byť rozložená na chleba toast, zmieša v cookie cesto, vírila so zeleninou v horúcej panvy a mal spolu s pohárom vína. Kozie maslo dosahuje to všetko pri odovzdávaní nebeské chuť pokrmov.

9. Menej toxický:

V nedávnej dobe, kravy sú čerpané s rastovými hormónmi, ktorých cieľom je zvýšenie produkcie mlieka. Kravské mlieko produkty sú sériovo vyrábané, ktoré prichádzajú s vlastnými výhodami a nevýhodami. Kozí maslo, na druhú stranu, je nedotknutej masovú výrobu. To je menej toxický, prichádzajúce z neliečenej kozy.

10. Výživný:

Kozie maslo má všetky nutričné ​​vlastnosti kravského masla, len na lepšie riešenie (4). Vzhľadom k tomu, kozie maslo robí pomôže náš tráviaci systém, je to bonus.

Takže, choďte chytiť kozie maslo a vychutnať si jeho úžasné výhody. Dúfam, že ste našiel príspevok užitočný. Viete, ako sa robí kozie maslo doma? Do podeliť o svoje recepty s nami v poznámkach nižšie!

load...