Zdravie a wellness

10 úžasných výhod jogy pre športovcov

10 úžasných výhod jogy pre športovcov

Takže si myslím, že joga a ďalšie cvičenia sú len pre obéznych a ochabnutý; to sú tie, ktorí potrebujú pracovať, nie? Zle! Telesné cvičenia, ako je joga sa vykonáva zostať fit, a to nielen schudnúť. Tenký človek potrebuje pracovať rovnako ako osoby s nadváhou.

Jóga nie je len určený pre tých, nahnevá a fajčil svoju cestu, ako schudnúť. Dokonca aj profesionálni športovci radšej cvičiť jogu. Títo športovci prisahajú na jogu a jeho výhody. Zaujíma vás, prečo také fit ľudia potrebujú jogy vo svojom živote? Je to predovšetkým preto, že joga nie je len o vhodnosti tela. Ide tiež o relaxáciu mysle a prechádza zážitok, ktorý je komplexný a vedie k všestranný rozvoj. Niektoré z dôvodov, prečo by profesionálni športovci prisahajú jogy:

1. Pre profesionálov, joga je skvelý spôsob, ako uvoľniť a zároveň, povzbudiť telo a upokojiť myseľ. Pomáha im sústrediť sa pred zápasom a tiež zmierniť post-game bolestivosť. O hodinu alebo jeden a pol hodiny praxe pred zápasu je považované za veľmi užitočné pri zvýšení flexibility tela.

load...

2. Jóga učí, že dýchanie môže byť regulovaný a kontrolovaný pre rôzne zdravotné a duchovné výhody. To je veľmi dôležité v mnohých športových podujatí, ako je plávanie alebo cvičenie. To umožňuje ostrejší zaostrenie mysle, a to je nesmierne užitočné pre športovcov, ktorí športovať ako streľbu alebo dokonca krikete. Tak, jóga poskytuje všestranný rozvoj, ktoré môžete dosiahnuť inak iba s pomocou mnohých rôznych cvičení rutiny.

3. Zvýšený príjem kyslíka, znížená srdcová frekvencia a lepšie porozumenie o vzťahu medzi mysľou a telom sú niektoré z výhod športovcov pochádzať z jogy. Zvyšuje sebavedomie a robí osoba zámočník - a to ako fyzicky, tak aj psychicky aj emocionálne. Človek by nikdy zabudnúť, že joga je tiež forma meditácie a zvyšuje niečí spoločenstvo s self.

4. Funkčná pevnosť a pružnosť sa tiež zvýšili v profesionálnych športovcov s pomocou jogy. Zvyšuje duševnú jasnosť, schopnosť odolávať stresu a pomáha človeku vyrovnať sa s hodín dlhých a potrestanie prax, že športovci musia prejsť. Jóga umožňuje určitú mieru flexibility, pokiaľ ide o duševné sily rovnako. To vám umožní neustále posúvať hranice svojho tela.

load...

Niektoré ďalšie výhody jogy pre športovcov:

5. Jóga zvyšuje bodavá bolesť z hladu, ale tiež dodáva telu spôsob, ako riešiť s extra jedlo. To zvyšuje bazálny metabolizmus tela a zaisťuje, že šanca na priberanie na váhe sú podstatne znížiť v zdravom spôsobe.

6. Je to obrovská pomoc pre športovcov, ktorí sa snažia zotaviť zo zranenia. Ako je známe, športy môžu byť niekedy veľmi škodlivé pre zdravie. Konštantná opotrebenie svalov a trhať sa vyskytuje v každodennom živote, a viac tak s profesionálnymi športovcami. Joga pomáha pri čo umožňuje telu zotaviť rýchlejšie pred zranením. Podobne, ale tiež pomáha znížiť riziko zranenia na prvom mieste.

7. Jóga diel s cieľom umožniť športovcom zvýšiť svoju kapacitu príjem kyslíka počas vytrvalostného tréningu. To je dôvod, prečo je joga tiež odporúča aj ako súčasť vojenskej praxi, a vzhľadom na podobnosť medzi športové a vojenské vŕtačky, výhody sú podobné pre obe strany.

8. Jogy je obzvlášť užitočné pre zníženie krvného tlaku a zmiernenie všeobecné bolesti a bolesti v tele. Dawn je najlepší čas pre cvičenie jogy; keď telo a myseľ sú u ich najčerstvejšie. Rovnako dopĺňa všetky druhy priečnych vzdelávacích programov a funkcií, ako sú kardiovaskulárne cvičenie pre bežcov. Inými slovami, jedna intenzívna zasadnutí jogy môže byť rovná rovnako intenzívne zasadnutie chodu.

9. Bikram jóga je bežne praktizované športovcov, pretože je intenzívna, ale zaberie menej času.

10. Tak jóga pre športovcov nie je žiadny luxus. Je to nutnosť. Majú začleniť určité množstvo jogy v každodennom cvičení pláne zostať fit.

Takže ak jogy práce pre tých hornej zárez športovcov, bude to určite pracovať pre vás, nezdá sa vám?

load...