Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Bael (Kaitha)

10 úžasných výhod Bael (Kaitha)

BAEL, tiež známy ako "Wood Apple", je druh domáci v Indii. BAEL Strom je považovaný za posvätný pre Hindi. Známy nápoj známy ako zmrzlina je vyrobená z BAEL ovocia a to bolo známe pre svoje liečivé hodnoty od roku 2000 pred naším letopočtom. Tu v tomto príspevku budete vedieť o rôznych výhodách BAEL ovocie.

Miestne mená BAEL ovocia sú 'kaitha' v hindčine, 'Mareda Pandu' v Telugu, 'Vilam Palam' v tamilčine, 'Belada Hannu' v Kannada, 'Koovalam' v Malayalam, 'Koth' in Gujarati, 'Kavath' in Marathi a 'Koth Bel'v bengálčine.

Zdravie Výhody BAEL ovocie:

Ovocné výhody Beal sú uvedené nižšie.

1. Môže liečiť hnačka, choleru, hemoroidy, vitiligo:

Prítomnosť tanínu v BAEL ovocie pomáha pri liečbe ochorení, ako je hnačka a cholery. Vysušený prášok z plodov sa používa na liečbu chronickej hnačky. Extrakt z nezrelých plodov BAEL môžu účinne liečiť hemoroidy a vitiligo. Tiež sa používa na liečbu anémie Poruchy, ušné a očné. V dávnych dobách, sušený prášok surového BAEL zmieša s kurkuma a ghí bol aplikovaný na zlomenín na liečbu zlomeniny.

load...

2. Znižuje žalúdočný vred:

BAEL má určité fenolové zlúčeniny, ktoré obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú v boji proti žalúdočné vredy, najmä, gastroduodenálnych vredov. Tento typ vredu je spôsobená v dôsledku nerovnováhy v kyslom úrovni v žalúdku.

3. Antimikrobiálne vlastnosť:

Vedci dokázali, že extrakt z plodov BAEL má antimikrobiálne funkcií. To má tiež proti vírusovej a anti plesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe rôznych infekcií v tele.

4. Môže liečiť skorbut:

Skorbut choroba je spôsobená v dôsledku nedostatku vitamínu C, a to ovplyvňuje krvné cievy. BAEL je bohatým zdrojom vitamínov vytvrdzuje tohto ochorenia, kedy pridal ku strave.

load...

5. Môže kontrolovať hladinu cholesterolu:

Extrakt z BAEL listu môže byť použitý na kontrolu hladiny cholesterolu v krvi, čo činí BAEL ponecháva veľmi terapeutické taky.

6. Je možné vyriešiť problémy s dýchaním:

Olejové extrakty z BAEL môže byť použitá na liečbu respiračných ochorení, ako je astma alebo chladu. Tento olej môže tiež poskytnúť odolnosť voči chladu pri aplikácii na pokožku hlavy pred hlavy kúpeli.

7. Protizápalové:

Zápal môže byť rýchlo vytvrdzuje, keď je použitý extrakt z BAEL na zapálené oblasti.

8. Môže byť použitý na liečbu srdcových ochorení:

Šťava z zrelého ovocia BAEL pri zmiešaní s ghí a pridal sa k dennej strave zabraňuje srdcových chorôb. Jedná sa o tradičné metóda, ktorá sa používa po stáročia na liečbu chorôb, ako sú srdcové mŕtvice a útokov.

9. Je možné predchádzať zápche:

BAEL ovocie sa hovorí, že najlepšie prírodné medicíny liečiť zápchu. Pridaním malého množstva čierneho korenia a soli do buničiny a pravidelne konzumovať ju odstraňuje toxíny z čriev. To môže tiež byť prijaté vo forme zmrzlina liečiť zápchu.

10. Môžu kontrolovať diabetes:

BAEL je bohatá na preháňadiel, ktorý robí to užitočný pri regulácii hladiny cukru v krvi. To preto, že dodáva energiu pankreas a umožňuje produkovať dostatočné množstvo inzulínu, ktoré sú nevyhnutné pre kontrolu hladiny cukru v krvi.

Nutričná hodnota BAEL ovocie

Rôzne živiny v BAEL ovocie na 100gm.

Živiny Suma
Sacharidy 31,8 g
Tuku 0,3 g
Proteíny 1,8 g.
Vitamíny
Vitamín a 55 mg.
Vitamín b Bohatý na vitamín b1 a b2
Vitamín c 60 mg.
Tiamín 0,13 mg.
Riboflavín 1,19 mg.
Niacín 1,1 mg.
Karotén 55 mg.
Minerály
Vápnik 85 mg.
Draslík 600 mg.
Vlákno 2,9 g.
Voda 61,5 g.
Energia 137 k.cal
Energia 137 k.cal

Pozor

1. Príliš veľa spotreba BAEL môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a zápcha

2. BAEL môže byť škodlivé pre tehotné ženy. Vyhnúť BAEL počas tehotenstva.

load...