Zdravie a wellness

10 úžasných prírodných liekov pre Choking Throat

10 úžasných prírodných liekov pre Choking Throat

Čo keď máte svoje obľúbené jedlo a zrazu vaše hrdlo dostane udusil? Vaša dodávka kyslíka znížiť na nejakú dobu a ste už panike. V takýchto prípadoch je to, čo možno urobiť, aby získať úľavu okamžite?

Tento post sa zaoberá jednoduché a veľmi účinné opravné prostriedky, ktoré vám poskytnú okamžitú úľavu od priškrteným hrdlom. Pamätať, udusilo v hrdle nie je alarmujúca situácia, ak sa dostanete zdesený.

Prečítajte si tento príspevok a spoznať, ako ľahko môžete zbaviť priškrteným hrdlom; a to aj počas niekoľkých sekúnd!

Dusenie krku je lekárska pohotovosť a vyžaduje okamžitú pomoc. Z tohto dôvodu niektoré bežné domáce opravné prostriedky môžu byť použité na liečbu dusenie krku. Poďme sa pozrieť na ne:

load...

Hlavné prostriedky pre udusilo v krku:

1. Varená ryža:

Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre priduseným hrdlom je prehltnúť kus varenou ryžou. Je to preto, varená ryža lepí na objekte a preto je ťažké a vyvíja tlak na objektu do a umožňuje posunúť ďalej dole do žalúdka.

2. Pat na zadnej strane:

Táto náprava sa ukázala byť účinným liekom prehltnutia krku. Ak je osoba zažije udusilo v krku, všetko, čo musíte urobiť, je bum ho rázne na zadnej strane. To bude stimulovať záchvat kašľa, ktorý môže ďalej tlačiť prekážku až do žalúdka. Tento liek je obzvlášť účinný v prípade malých detí, keď sa držia hore nohami získať dodatočné účinky gravitácie.

3. Raw Egg:

Prehĺtanie surové vajcia môžu účinne liečiť obštrukcie hrdla. Len prasknúť surové vajcia v šálke a hodiť ho do krku pre úľavu.

4. Voda:

Ako všetci vieme, voda hrá dôležitú úlohu pri uľahčovaní hladké trávenie, a to nie je o nič menej účinný pri riešení udusenia krku. Pomaly odpíjal vodu bude stimulovať proces prehĺtanie a preto odstráňte prekážku. Na rozdiel od vody, je vhodné do svojho jedálnička zaradiť viac tekuté potraviny tak, aby obštrukcie kĺže dole pomaly.

load...

5. Kaša Foods:

Roztlačené ovocie ako papája a banány sú dobré prírodné prostriedky pre priduseným hrdlom, pretože sú mäkké a ľahko na krku. Vyhnite sa jesť tvrdé potraviny, pretože môžu spôsobiť zranenie krku. Tiež sa zabránilo jesť tupo a v zhone, pretože to povedie k ďalšiemu zvýšeniu problém.

6. Ocot:

Ak je obštrukcie v krku spôsobený kúsky kostí, ako je kuracie kosti, rybie kosti atď kloktanie s octom môže účinne poskytnúť úľavu. Dôvodom je, že ocot môže zmäkčiť kosť takže je menšia a teda ľahšie prehĺtať. Po kloktanie s octom, prehĺtať kus varené zemiakovou kašou, aby sa to doma liečba účinnejšia.

7. Clematis:

Clematis je známy pre svoje terapeutické vlastnosti. Odvar pripravený z koreňa plamienku je v skutočnosti účinné prírodný prostriedok pre dusenie hrdlo. Všetko, čo musíte urobiť, je variť koreň plamienok vo vode a pridať nejaký hnedý cukor a ocot tohto odvaru. S ohľadom na tento odvar dvakrát trikrát denne po každú polhodinu pomôže zmäkčiť zdroj obštrukcie, a preto ho odstrániť.

8. Heimlich manéver:

Táto metóda vymyslel pán Heimlich sa ukázala byť účinná v mnohých situáciách priduseným hrdla spôsobené kuracie kosti, hovädzie mäso, párky v rožku, mince, prášky a sladké. Ak je vidieť objekt spôsobuje prekážku, môžete použiť metódu prst švihnúť vytiahnuť ho von. Avšak, je potrebné byť opatrný pri použití tejto metódy, pretože to môže spôsobiť kŕče v zadnej časti krku robiť ešte horšie. Preto, v prípade, že obeť môže umiestniť na zadnej strane krku, sa môže pomaly vytiahnite marenia záležitosť, najmä ak sa jedná o veľký kus mäsa.

9. Orange Juice a citrónovou šťavou:

Jedná sa o jednu z najstarších nápravných opatrení používaných v prípade rybia kosť je príčinou priduseným hrdlom. Môžete piť pomarančovú alebo citrónovú šťavu odstrániť túto prekážku. Kyselina citrónová v týchto štiav sa predpokladá, že zmäkčenie kosti tak, že sa zmenší a presunie sa do žalúdka.

10.Teorie pomoc pre dojčatá:

Dojčatá často trpia priduseným hrdlom. V takom prípade je vhodné držať dieťa pozdĺž predlaktia s tvárou dole tak, že hlava je nižšia ako nohy. Pri zachovaní dieťa v tejto polohe, dodať päť rýchlych rán na chrbte v medzi lopatkami. Avšak, ak je to neefektívne, môžete sa obrátiť na dieťa znovu a dať štyri ťahy na hrudi so svojimi dvoma prstami.

Udusilo v krku vôbec nie je dôvod k panike, a to najmä potom, čo s vedomím týchto domáce opravné prostriedky! Avšak, ak sú tieto lieky nefungujú a vo veciach zhoršujú, je vhodné, aby ihneď konzultovať s lekárom.

Už ste niekedy mali pridusený v krku? Čo ste urobili získať úľavu od neho? Podeľte sa s nami v komentároch!

load...