Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov ruže

10 úžasných prínosov ruže

Po prvé, dajte nám odpovedať na otázku, čo je rukolou. Rukolou, známy tiež ako záhradné rakety, je výživná listová zelenina. Používa sa v mnohých receptov, ktoré sú pikantné a korenie ochutené pokrmy. To je známe pre svoje dobré chuti a je zahrnutá do šalátov kvôli jeho aromatickú chuť. Tieto rukolou listy sú tiež známe, že byť dobrým zdrojom esenciálnych živín. Zdravotné prínosy rukolou výsledkom dobrého prítomnosť rôznych vitamínov a minerálov. Tu budeme diskutovať o niektoré zo zdravotných výhod spojených s týmto zeleniny. Toto listovej a zelenej zeleniny je obohatená o hlavných živín, ktoré nemôže byť uzavreté väčšina zeleniny.

Rukola Výhody pre zdravie:

Obsah 1. Kalórie:

Rad ľudí sa obávajú o kalórií, ktoré konzumujú, keď jej svoje obľúbené zeleniny. Dávajú prednosť šaláty plnšie jedla. Vzhľadom k menšiemu obsahu kalórií v rukolou, môžu sa rozhodnúť k tejto zeleniny v podobe misky alebo dokonca do šalátov každý deň.

2. Obsah vlákna:

Ruccola má vysoký podiel vlákien, ktoré je známe, že pomáha procesu trávenia v tele. Tieto vlákna ťažiť metabolizmus Všeobecne sa proces trávenia postarané.

load...

3. Proti rakovine:

Rukola je dobre známy pre túto dávku, pre ktoré je vysoko odporúčané lekármi. Činidlá spôsobujúce rakovinu sú uvedené beh s bohatými, voľnými radikálmi inhibičné antioxidačných vlastností tejto zeleniny.

4. Kyselina listová:

Rukolou, ak sú konzumované aj v množstve, ktoré zodpovedá šálky na dennej báze, môže dať nejaké dobré výhody tehotné ženy. Jeho obsah kyseliny listovej pomáha zabrániť defekty neurálnej trubice v dieťa.

5. Optimálne regulácia zdravie:

Rukola je tiež známy pre prítomnosť niektorých dôležitých vitamínov, ako je tiamín, niacín, Vitamín B - 6 etc, ktoré pomáhajú propagovať optimálne telesné zdravie.

load...

6. Kostná zdravie:

Vitamín K je prítomný v rukolou v dobrom množstve, ktoré poskytne kosti svojho tela všetky výhody sily a formácie.

7. Alzheimerova choroba a absorpcie vápnika:

Obsah vitamínu K od zeleniny tiež pomáha pri výrobe chorobných liekov s Alzheimerovou chorobou a pri absorpcii vápnika.

8. Výhody Vitamín A:

Rukola je známe, že je bohatý na vitamín A. Teda, lekári odporúčajú jeho príjem tým pacientom, ktorí potrebujú pomoc pri liečbe chorôb súvisiacich s pľúc, kože a ústnej dutiny.

9. Vitamín C výhody:

Tento obsah vitamínov je známe, že zvýšenie celkovej zdravie tým, že antioxidačná aktivita, že to so sebou prináša.

Obsah 10. Karotenoidov:

Niektoré choroby, ako svalovú degeneráciu a rakoviny môže byť riadená.

Nutričné ​​hodnoty:

V asi 2 g porcie rukoly nachádza 0 gram kalórií, 0 gram cholesterolu, 0 gram tuku a 1 mg sodíka. Obsah proteínov je asi 0,1 g a ďalšie živiny, ako je vápnik, železo, horčík, fosfor a vitamíny A, C, D, E a K sú v dobrých pomeroch.

Takže máte v pláne zahrnúť rukolou do svojho jedálnička? Podeľte sa s nami. Zostať fit, zostať zdravý!

load...