Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie Snake Gourd (chichinda)

10 úžasných prínosov pre zdravie Snake Gourd (chichinda)

Ako často sú Snake tekvica do svojho jedálnička? A vedeli ste, že had tekvica vám môže pomôcť kontrolovať diabetes, a dokonca zbaviť horúčky? Nie je to len títo dvaja, super-zelenina sa ponúka nepreberné množstvo ďalších zdravotných výhod rovnako!

Zaujíma vás, čo to je? Prečítajte si tento príspevok zistiť!

Snake tekvica Výhody - Top 10:

1. Fever:

Bolo zistené, Snake tekvica, ktorá je známa tiež ako Trichosanthes cucumerina, ktoré pomáhajú znižovať žlčových horúčku. Ak pridáte trochu chiretta a medu, účinnosť had tekvice sa zvyšuje a bude môcť rýchlo a účinne liečiť žlčových horúčku. Mnoho prípadov bolo zaznamenaných, kde sa používa had tekvica spolu s lístkami koriandra, kde bolo zistené, že táto zmes je účinnejšia pri liečbe žlčových horúčku. Táto šťava sa používa ako dávidlo prinútiť zvracanie. Bolo zistené, že je účinný pri liečbe malarickej horúčky i (1).

load...

2. Diabetes:

Snake tekvica bola prednesená k pomôcť zmierniť dopady diabetu. Hoci čínsky terapie pravidelne obsahuje hadej tekvica v liečbe diabetu, rastlinný je všeobecne nízkokalorické potraviny. To z neho robí ideálny potraviny, ktoré pomáhajú udržiavať váhu pod kontrolou, napriek tomu poskytujú správnej výživy pre ľudí s diabetikov typu II (2) činí.

3. Problémy Srdce:

Snake tekvica extrakt je jedným z najlepších prostriedkov pre arteriálne ochorenia, ako je búšenie srdca a ďalších podmienok, ako je bolesť a stres na srdce. Extrakt bol známy zlepšiť krvný obeh, čo zaistí, že budete trpieť menej srdcovými problémami. Ak chcete získať najlepšie výsledky, mať najmenej dve šálky had tekvica extraktu denne (3).

4. Žltačka:

Bolo zistené, že had tekvica listy, aby boli účinné v boji proti chorobám ako je žltačka. Môžete prijímať 30 - 60 gramové dávky listov, rozdrvené spolu s corianders semená trikrát každý deň využiť výhody hadej tekvica (4).

load...

5. Preháňadlá:

Snake tekvica šťava je silné preháňadlo, ktorý pomáha flush toxíny z tela. Rastlinný môže byť tiež sušené, ale táto metóda nie je zvyčajne tak dobré, ako juicing hadiu tekvica. Je to dobrý zažívacie, ktorá pomáha v tráviacom procese. Listy pôsobí ako dávidlo, zbaviť telo toxínov a tiež pomáhajú čistiť črevá. Môžete prehltnúť 1 - 2 čajové lyžičky had tekvica šťavy každé ráno získať výhody plynúce z tejto zeleniny. Snake tekvica semená sú tiež používané ako zvlhčovacie činidlo pre liečenie závažných prípadov suchého zápchy (5).

6. Lieči lupy:

Jeden z najpopulárnejších použitie hadieho tekvica je jeho účinnosť pri rokovaní s lupinami. Nielen, že môžete lokálna aplikácia pomôže zbaviť lupín, zeleniny môže tiež prispieť k zníženiu príznakov ochorenia. Proste trieť zdravé množstvo tejto šťavy do pokožky hlavy a ponechať tak na pol hodiny, než sa umyť. Snake tekvica šťavy zvyčajne stimuluje telo k zvýšeniu produkcie tekutiny a hydratuje pokožku hlavy. Môžete tiež zvážiť použitie tohto extraktu lokálne, pretože liečba bude pracovať na požitie alebo lokálnej aplikácii rovnako (6).

7. Nízky obsah kalórií:

Snake tekvica je nízkokalorické potraviny. Poskytuje väčšinu potrebných živín bez pridania tuku v tele. V skutočnosti, to je celkom nízky obsah kalórií, takže si môžete byť istí, že by ste nemal byť uvedenie na váhu navyše by napcháva na tejto zeleniny (7).

8. Alopecia:

Extrakt z hadej tekvice listov je veľmi efektívny pri riešení liečbe vlasov a vlasovej pokožky poruchy, ako je alopécia, čo zvyčajne vedie k čiastočnému a niekedy aj úplnej strate vlasov. Pre tento osobitné zaobchádzanie, je potrebné použiť šťavu lokálne na postihnuté miesto (8).

9. Bohaté na minerály:

Snake tekvica je jedným z najzdravších zeleniny, pretože je bohatý na esenciálne minerály, ako je horčík, vápnik a fosfor. Tieto minerály zlepšenie telesných funkcií a podporovať silnejšie kosti a zuby.

10. Lieči Zápcha:

Snake tekvica je bohatá na vlákninu, ktorá je jedným z najlepších liekov pre zmäkčenie stolice a zníženie účinkov nadúvanie a zápcha (9) robí.

Tak prečo čakať? Teraz, keď viete z mnohých zdravotných výhod had tekvica, premýšľať o tom, vrátane tejto zeleniny do svojho jedálnička. Povedzte nám, aké sú vaše skúsenosti s hadím tekvica boli. Zanechať komentár nižšie!

load...