Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie Matty Riceovej

10 úžasných prínosov pre zdravie Matty Riceovej

Má ryža len niekedy udrieť vás ako preťaženie nezdravých sacharidov? Ste unavení, že bude musieť nájsť nové exotické náhradiek jedla a držať krok vaša strava? Worry nie viac! Rustikálne a nabitý s výživou, sme zúžil najzdravšie druh ryže pre vás. Je matta ryža hovoríme o! Tu budeme diskutovať o Matta ryže dávok v detaile.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Choďte do toho a čítajte ďalej!

Matta Rice - Krátky:

Matta Rice, tiež známy ako Rosematta ryža, Palakkadan Matta ryža, Kerala Red ryža alebo Red predvarenej ryže, je z miestnych zdrojov z oblasti Palakkad Kerala, India. Používa sa v širokej škále potravín, Matta ryža môžu byť mal ako prostý ryža, alebo môžu byť použité, aby sa idlis, appams a občerstvenie, ako sú murukku a kondattam.

load...

Pestuje v hustej čiernej bavlnenej pôdy v niektorých častiach Kerala a Karnataka, tieto nažltlé červené zrnká ryže majú svoju vlastnú jedinečnú vôňou a chuťou. Nie je to len to, že to má jemnú zemitú chuť, ktorá je skvelým doplnkom k jahňacie, hovädzie mäso a iné herné mäsa robí. A čo viac, dáme vám desať zdravotných výhod skutočne presvedčiť vás zaradiť Matta ryžu v ďalšom jedlom!

Top Matta ryža Výhody

Pozrite sa tu jedny z najlepších zdravotných výhod Matta ryže.

1. Živín Rich:

Iné, než svoju jedinečnú chuť, červená oplodie tejto odrody ryže má vysoký obsah živín. Oplodie je zdravý vonkajší plášť z ryžového zrna. Viac často ako ne, leštené ryža odrody majú tendenciu stratiť tento cenný vrstvu, keď sú brúsené von objavovať lesklé a čisté. Matta ryža alebo Kerala červenej ryže, však zachováva túto vonkajší plášť pre všetky jeho prirodzené dobro. Vďaka zvýšenému množstvo minerálov, vitamínov, vlákniny a viac, Matta ryža platí aj pre zlato so svojím príspevkom k zdravšej strave.

load...

2. Nie je to len sacharidy:

Par-varu tejto ryže ďalšie pomôcky na zachovanie výživy, takže môžete byť v pokoji s vedomím, že vaše posledné jedlo bolo nielen plné sacharidov. Sa rozhodnú vziať neleštitěnou variantu Matta ryža, takže si nenechajte si ujsť na neuveriteľných výhodách ukrytých vo vonkajšom povlaku týchto ryžových zrniek.

3. Best zdrojom horčíka:

Matta Rice je tiež výborným zdrojom horčíka. Horčík je dôležitým makro-minerálneho potrebné denne pre dobré zdravie. To je použité v niekoľkých enzymatických reakcií v tele, a jeho nedostatok môže viesť k mnohým zdravotným stavom.

Pol šálky Matta ryža má takmer 42 g horčíka (1). Z napomáhanie pri prenose nervových signálov k prevencii ochorení srdca a osteoporózy, Horčík je životne dôležitou súčasťou zostať zdravý!

4. Znižuje riziko niektorých chorôb:

Konzumujúci celá Matta zrnka ryže môže výrazne znížiť riziko srdcových ochorení a niektorých druhov rakoviny. Vzhľadom k nižšiemu obsahu tuku, nasýtených tukov a cholesterolu, Matta ryža je srdce priateľský, udržať tie dôležité cievy jasné z drevákov a zrazenín.

5. Znížiť riziko vzniku cukrovky:

Jeden z najlepších matta ryže dávok obsahuje účinnú liečbu cukrovky 2. Typu. Type 2 Diabetes mellitus je jedným z najrozšírenejších chronických ochorení dnes ovplyvňuje obrovské populácie po celom svete, vrátane detí (2). Nekontrolovaný Type 2 Diabetes môže spôsobiť oslabujúci chorobnosť v takmer každom systéme telesného orgánu, ktorý ovplyvňuje a zhoršuje kvalitu života.

Celozrnná ryža Matta bolo preukázané, že zníženie rizika a výskyt tohto ochorenia obávaný vo svojich spotrebiteľov. Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu horčíka a vápnika, a to najmä v jeho oplodí, Matta ryža chráni pred rozvojom inzulínovú rezistenciu a zlepšuje optimálny príjem glukózy a zabezpečiť, aby vám zostať zdravý a bez chorôb.

6. Spĺňa svoj denný Fibre Požiadavka:

Najužitočnejšie uprostred dnešnej dobe rýchleho občerstvenia mánia a rafinovaných potravín, Matta ryža spĺňa svoju dennú dávku vlákniny na pomoc trávenie. Bohaté na vlákninu, udržuje váš tráviaci systém beží hladko. Vláknina pomáha dodať objem a mazanie vašich stolice, bez ohľadu na vaše pravidelná strava môže byť podobné (3). Bohaté na vlákninu, bude Matta ryža pomôže spracovať! Nie je to len to, že jeho obsah s vysokým obsahom vlákniny sa budete cítiť plnšie, aj keď jete menej. To znamená, že budete jesť správne množstvo vášho denného príjmu kalórií. Presne to, čo ste hľadali, ktorý vám pomôže schudnúť!

7. Spomaľuje vstrebávanie sacharidov:

Vysoký obsah vlákniny tiež zvyšuje jej antidiabetické vlastnosti tým, že spomaľuje vstrebávanie sacharidov. To pomáha kontrolovať cukru spech krvi, ktoré obvykle sprevádza vysoko cukor s nízkou vlákien jedlo.

8. Zdrojom vitamínov A a B:

Okrem horčíka, Matta ryža tiež pridáva ďalšie vitamíny a minerály do svojho jedálnička. Jeho živiny bohatá srsť obsahuje štedré množstvo vitamínu A, a niektoré formy vitamínu B. To sú nesmierne dôležité pre udržanie mnoho systémov tela a žiť zdravo.

9. Znižuje zvýšený krvný tlak:

So svojím vysokým obsahom vlákniny a nízkym glykemickým indexom, červená Matta ryža môže nepriamo pomôcť znížiť krvný tlak! Jedným z dôvodov hypertenzia je tendencia jesť príliš veľa. Matta ryža vám pomôže zostať fit tým, že vám pocit skoré sýtosti, takže môžete riadiť a do istej miery aj ovládať svoje hypertenziu!

10. Veľká zdrojom vápnika:

Čím vyšší je obsah vápnika v tejto ryži tiež robí to zdravšie ako konvenčné biela ryža, že väčšina ľudí prospech. Táto biela ryža má obvykle stratil väčšinu z jeho zásadné výživy v priebehu procesu leštenia. Vápnik je nevyhnutný u všetkých vekových kategórií a obdobiach života.

Z hrá dôležitú úlohu v raste v priebehu detstva je rozhodujúci zložkou svalovej zdravie a funkciu vápnika tiež udržuje vaše kosti a zuby silné a zdravé (4). Zvlášť dôležité pre ženy po menopauze, Matta ryža dopĺňa svoj jedálniček s nutnou dávkou vápnika, vás chráni pred bolestivé a zdĺhavé ochorenia, ako je osteoporóza a oslabené kosti.

Teraz, keď viete, všetky výhody Matta ryže zostať bez stresu s vedomím, že každé jedlo urobíte, sa môžete tešiť nielen teší svoje jedinečné a farebné chuťou, ale tiež zostať fit a zdravý s každým sústom!

Ako sa tento príspevok na ryžových dávok Matta vám nejako pomôcť? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...