Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie kukuričného hodvábu

10 úžasných prínosov pre zdravie kukuričného hodvábu

Stáva sa vám často vyhadzovať povrazca, hodvábna vlákna od konca kurích ôk, keď ich dostanete? No, tak nerobia odteraz, pretože tieto vlákna, tiež známy ako kukurica hodváb, môže byť vyrobený do čaju, ktorý je dodávaný s celou radou zdravotných výhod.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Corn Silk - prehľad:

Kukurica hodváb obsahuje stigmasterol a sitosterol, ktoré sú vysoko účinné pri prevencii ochorení srdca a vysoký cholesterol. Má tiež rastlinné kyseliny, ktoré pomáhajú pri zlepšovaní ústnej a ochorenia kože, ako aj reguláciu hladiny glukózy v tele. Najbežnejší spôsob, ako využiť kukuričné ​​hodváb je vo forme čaju. Rozhodne by ste mali urobiť corn hodváb čaj základom vo vašom dome.

load...

Tu je 10 hlavných výhod môžete získať z kukuričného hodvábu čaju:

1. Obsahuje vitamín C:

S corn hodváb čaju, dostanete veľa vitamínu C. To je silný antioxidant, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu voľnými radikálmi a kardiovaskulárnych ochorení. To tiež stimuluje krvný obeh, čo je nevyhnutné pre optimálne fungovanie všetkých životne dôležitých orgánov tela.

2. Zníženie hladiny cukru v krvi:

Kukurica hodváb čaj je skvelý pre ľudí s vysokým krvným tlakom. To pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi tým, že zvyšuje hladiny inzulínu v tele. Je to tiež vynikajúci prírodná liečba zlyhania srdca, diabetes, vysoký cholesterol, atď.

load...

3. Znižuje dnu:

Kukuričné ​​hodváb čaj má veľa skvelých vlastností. Tie pomáhajú pri znižovaní bolesti, ktorá je spojená s dnou. Začnite tým, že pije 3 šálky kukurice hodvábu čaju denne. Akonáhle získate úľavu od bolesti, znížiť ju na 1 šálku denne.

4. Zaobchádza Bedwetting:

To je problém, že deti a dospelí čelia. Kukurica hodváb čaj je veľmi efektívny domáci liek na bedwetting. Odborníci odporúčajú piť 1 šálka kukuričné ​​hodváb čaju pred spaním na liečbu tohto problému.

5. Pomáha vyrovnať sa s problémami s obličkami:

Kukurica hodváb čaj je tiež skvelý domáci liek na problémy s obličkami. Je veľmi účinná pri liečbe stavov, ktoré sú spojené s obličkami, vrátane bolestivé močenie, infekcia močových ciest, infekcia močového mechúra, zápal močového ústrojenstva, obličkových kameňov, atď

6. Zvyšuje vylúhovanie:

Tento prospešný čaj pomáha pri podpore trávenia a liečenie zažívacích problémov. Výskum ukázal, že kukurica hodváb čaj môže stimulovať sekréciu žlče v pečeni. Táto žlče je uložený v žlčníku, čo má za následok správne trávenie potravy.

7. Ovládanie Krvácanie:

Jednou z mnohých výhod pitia kukurica hodváb čaj je, že poskytuje svoje telo s vitamínom K v dobrom množstve. Tento vitamín je dôležitý pre kontrolu krvácania, najmä pre ženy, ktoré prechádzajú pôrodu.

8. Zvýšenie Moč:

Ako už bolo spomenuté, kukurica hodváb čaj je účinná prírodná liečba pre problémy s obličkami. To preto, že pomáha pri zvyšovaní množstva moču. Ak k tomu dôjde, môžete vyhnúť mnohým problémom s obličkami as toxíny a iné škodlivé látky efektívne prepláchnuť z vášho tela.

9. Dodáva živiny:

Kukurica hodváb čaj je tiež výborným zdrojom beta-karoténu, riboflavínu, mentol, tymol, selén, niacín, a limonénu, okrem iného základné živiny. Tie sú k dispozícii vo všetkých rastlinných potravín, a to robí tento čaj veľmi prospešné pre vaše zdravie.

10. Zachádza vyrážky a varí:

Kukurica hodváb čaj môžu byť tiež použité topicky na liečenie kožných problémov, ako sú vyrážky, vredy a pomáha pri zmierňovaní svrbenia a bolesti spôsobené hmyzom, škrabancov a menšie rezy. Má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri prevencii infekcií.

Ako si vyrobiť Corn Silk Tea:

Tvorba kukurica hodváb čaj nie je nijako zložité. Všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Variť 1 polievková lyžica kukuričného hodvábu (nasekané) v 1 šálku vody.
 2. Akonáhle je hotovo, pokrytie panva a nechajte ho lúhovať 15 až 20 minút.
 3. Keď je dostatočne chladný na pitie, môžete pridať 1 lyžičku surového medu, ak budete chcieť. To osladí čaj pre tých, ktorí dávajú prednosť takhle.
 4. Môžete uložiť zostávajúce čaj v chladničke po dobu 2 až 3 dní.

Dávka závisí od stavu, ktorý trpí, rovnako ako vaše telesnej hmotnosti. Všeobecné odporúčania pre dospelých je 1 pohár, dvakrát až trikrát denne. Odborníci odporúčajú nepiť corn hodváb čaj tesne predtým, než idete spať. Dávka pre deti by mali byť zodpovedajúcim spôsobom znížené. Než začnete používať tento čaj ako liek na akomkoľvek stave, uistite sa, že by ste sa poradiť so svojou zdravotnou poskytovateľa starostlivosti, aby sa ubezpečil, že to nie je v rozpore so žiadnou medikáciu.

Ako si vyrobiť Corn Silk alkoholu tinktúra:

Ak chcete si tinktúru z kukuričného hodvábu, všetko, čo potrebujete urobiť, je:

 1. Vezmite malú pohár a naplňte ju asi ¼ s nakrájanou kukurice hodvábu.
 2. Naplniť ten zvyšok s vodkou alebo inou vysokou medzou alkoholu.
 3. Zakryte pohár a nechajte dve zložky vylúhovať po dobu 4 až 6 týždňov v chladnom a tmavom mieste. Uistite sa, že sa trepe občas.
 4. Kmeň a trvať asi ¼ až ½ lyžičky niekoľkokrát denne. Mali by ste znížiť dávku pre menšie deti.
 5. Môžete kombinovať lyžicu medu, aby to lepšie chuť, a to najmä ak ste ho dávať deťom.

Môžete uložiť túto kukuricu hodvábnou alkoholu viac ako rok, pretože má dlhú životnosť.

Ako si vyrobiť Glyceria alebo glycerín tinktúra:

Ďalším spôsobom, ako zachovať svoju kukuričného hodváb je použiť rastlinný glycerín, namiesto alkoholu, aby sa tinktúru. Glyceria je lepšia voľba pre deti, domáce zvieratá a tých, ktorí nemajú konzumovať alkohol. Všetko, čo musíte urobiť, je:

 1. Potom čerstvé kukurica hodváb a glycerínu (asi 2 až 3 krát väčšie množstvo).
 2. Blend dva v kuchynskom robote, kým nebude dôkladne nasiaknutých.
 3. Zmes nalejte do pohára, prikryte a uložte na chladnom a tmavom mieste. Uistite sa, že sa trepe každý deň.
 4. Po 2 týždňoch, odstrániť ho, a za použitia jemné sito, kmeň Glyceria. Môžete tiež použiť niekoľko vrstiev tenká.
 5. Odborníci odporúčajú počiatočná dávka ¼ až ½ lyžičky niekoľkokrát denne. Znížiť dávkovanie pre deti.

Rovnako ako tinktúry alkoholu, to Glyceria má dlhú životnosť a môžu byť skladované po dobu asi rok.

Corn Silk pre domáce zvieratá:

Ako už bolo spomenuté, kukurica hodváb môže byť použitá na liečbu svojich miláčikov rovnako. To je považované za účinný prírodný liečba ochorení dolných močových ciest mačiek. Použitie čerstvých kukurica hodváb čaj je najlepšia voľba, ak sa jedná o močový trakt, ktorý potrebuje liečbu. Avšak, môžete tiež použiť Glyceria.

Dávkovanie pre domáce zvieratá:

Corn Silk Tea: to navrhol dávka tohto čaju je asi ¼ šálky za 20 libier telesnej hmotnosti 2 krát denne.

Glyceria: Odporúčaná dávka tohto čaju je ¼ lyžičky na 20 libier telesnej hmotnosti dvakrát denne. Táto liečba sa neodporúča pre gravidných zvierat.

Mali by ste sa poradiť so svojím veterinárom pre ďalšie pokyny na liečbu konkrétneho stavu vášho domáceho maznáčika.

Corn Silk Tea a jej dobrota:

Tam je konštantná výskum prebieha na kukuričné ​​hodváb čaju a ako to môže mať prospech svoje zdravie. Ak hľadáte pre jemnú prírodný prostriedok, ktorý pomáha pri zlepšovaní svoje zdravie, to je vynikajúcou voľbou, ktoré by ste mali určite vyskúšať. Má veľkú chuť a je naložený s antioxidantmi, vitamíny a minerály. To tiež obsahuje polyfenoly, ktoré udržujú širokú škálu chorôb preč. To robí kukurica Silk čaj prospešný nápoj, nech sa snažíte liečiť určitú podmienku alebo jednoducho chcú zlepšiť svoje všeobecné celkové zdravie.

Podľa výskumníkov, kukuričné ​​hodváb má iné výhody, rovnako. Je zistené, že je účinný prírodný liečba podmienok, vrátane ochorenia prostaty, obezity, PMS a piestik tunela syndróm. Takže, ako vidíte, pitie šálku alebo dva z kukuričného hodvábu čaju každý deň môže mať mnoho skvelých efektov na vaše telo a dá vám mnoho výhod.

Rovnako ako u všetkých prírodných prostriedkov, je potrebné poradiť sa s lekárom pred začatím. Je veľmi dôležité, aby sa ubezpečil, že sa neberie žiadne lieky, ktoré majú nepriaznivý vplyv na vaše zdravie v kombinácii s prírodný liek. Tiež by ste sa mali uistiť, že nemáte žiadne podmienky, ktoré vedú k ďalším komplikáciám pri použití opravných prostriedkov, ako je kukurica hodváb čaju. Či užívate kukuričného hodváb čaj na liečbu zdravotného stavu alebo chcú získať všetky živiny, ktoré má ponúknuť, uistite sa, že ste o ňom diskutovať so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti vopred.

Kukurica hodváb čaj je skvelý spôsob, ako získať veľa základných živín a liečbe a prevencii širokej škály ochorení a chorôb. Jedná sa o all-prírodný prostriedok, ktoré by ste mali zvážiť, či je súčasťou vašej každodennej stravy a získať veľa výhod, ktoré ostatné potraviny nemusí byť schopný dať.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...