Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie Feijoa

10 úžasných prínosov pre zdravie Feijoa

Už ste niekedy počuli o Feijoa ovocie? Zaujíma vás, čo to je a čo to môže robiť? Toto ovocie je pôvodom z Južnej Ameriky, a prichádza s množstvom zdravotných výhod.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Feijoa ovocie - Krátky:

Feijoa ovocie, tiež nazývaný ako guavasteen, je báječný ovocie pôvodne pestovaná v Južnej Amerike. To je v súčasnosti pestuje v Spojených štátoch a na Novom Zélande (1).

load...

Feijoa strom vyzerá malý ako ker a je známy pre svoje zdravie. Toto ovocie je teraz v kombinácii s jogurtom, zmrzliny, ovocné šťavy, džemy a chvenie vo svojom výhodnom chuť. Plody chutí sladko, a jeden dostane jedinečnú zmes chutí ananás, jahody, banánu a guava. Možno to je dôvod, prečo je Feijoa označovaný ako ananás guava na mnohých miestach.

Feijoa alebo ananás guava ovocie je prirodzeným zdrojom mnohých životne dôležitých živín telo potrebuje. Poďme sa pozrieť na iných zdravotných výhod Feijoa ovocie.

1. Nabité vitamíny a minerály:

Feijoa ovocie je bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov. Šálka ​​Feijoa ovocie obsahuje zodpovedajúce kalórií, vápnik, meď, železo, prírodné tuky, proteíny, horčík, mangán, fosfor, vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, zinok a vitamín C. Preto je toto ovocie je vysoká na nutričný obsah.

load...

2. Boon počas tehotenstva:

Feijoa je považované za zdravé ovocie pre tehotné ženy. Feijoa je bohaté na kyseliny listovej, čo je veľmi dôležité pre tehotné ženy a môže chrániť proti chudokrvnosti. Anémia vedie k únave a závraty. Tieto dva problémy môžu byť zmiernené, ak zahrnúť toto ovocie vo vašej každodennej stravy, keď ste tehotná, pretože Feijoa je bohatá na železo. A s vysokou RBC, môžete zaistiť správny vývoj rastúceho dieťaťa.

3. Bohaté na vlákninu:

Feijoa ovocie je dobre známy pre svoje vláknité obsah a je široko používaný pre zmiernenie niektorých ochorení čriev. To môže zmierniť zápchy a tiež zaisťuje, že netrpia nadúvaním.

4. Jód kúzlo:

Feijoa je bohatý na jód (2). Preto, toto ovocie je vysoko odporúčané pre tých, ktorí trpia nedostatkom jódu. Tí, ktorí trpia hypotyreózou a strumy by mal rozhodne vziať druhý pohľad na tohto ovocia, pretože nedostatok jódu môže viesť k spomaleniu metabolizmu, priberanie na váhe, citlivosť na chlad, suchej kože, slabosť, depresívne nálady, a zápcha.

5. Posilňuje pamäť a mozog funkcie:

Feijoa, ak pravidelne konzumovaný, môže prispieť k posilneniu funkcií mozgu a spomaliť nástup poklesu vekom spojený kognitívne, demencie a Alzheimerovej choroby. Plodom je prínosom pre seniorov, ktorí boli diagnostikovaní s skorých štádiách Alzheimerovej choroby a demencie.

6. Chráni pred poškodením voľnými radikálmi:

Feijoa je bohatá na životne dôležitých vitamínov a antioxidantov, ktoré môžu znížiť oxidačný stres a nižší výskyt poškodením voľnými radikálmi (3). Voľné radikály sú známe, že spôsobujú predčasné starnutie. Predovšetkým oxidačný stres je myšlienka byť príčinou mnohých ochorení vrátane rakoviny.

7. Posilňuje imunitu a chráni pred Bežné prechladnutie:

Pravidelná konzumácia Feijoa môže zvýšiť imunitu a poskytujú ochranu proti nachladnutiu. Pravidelne konzumovať ovocie, vďaka obsahu vitamínu C, môžete zabezpečiť, vaše telo môže bojovať bežné choroby.

8. Ponúka ochranu proti niekoľkým rakoviny:

Ovocie môže boju proti negatívnym účinkom stresu a zvyšuje hladiny kyslíka v bunkách (4). Tým sa znižuje výskyt poškodenie voľnými radikálmi, a môže ísť dlhú cestu pri znižovaní rizika vzniku rakoviny.

9. Robí divy na koži:

Vzhľadom k tomu, v Feijoa úrovne výživy sú vysoké, krásu a kozmetický priemysel začal používať extrakt Feijoa v mnohých svojich výrobkoch. V skutočnosti je buničina z tohto ovocia, spolu s jeho semenami, najlepšie funguje ako prirodzený exfoliant na koži.

10. Znižuje riziko vzniku depresívnych porúch:

Feijoa ovocie je bohaté na mnoho životne dôležitých živín a vitamínov potrebných pre fungovanie tela. Nedávna štúdia naznačuje, že konzumácia dvoch porcií tohto ovocia za deň znižuje riziko vzniku depresie. Je to v dôsledku prítomnosti protizápalových zlúčenín a antioxidanty, ako je napríklad resveratrol. Je zistené, že je požehnanie, a je tiež označovaná ako mozgu potravín, pretože pomáha pri zlepšovaní pamäte a znižuje hladinu úzkosti a stresu.

Preniknúť do divov rozprávkovej Feijoa a vychutnať bohatý výnosy prírody pre dobré zdravie. To je jeden z ovocia, ktoré si jednoducho nemôže ignorovať, pretože prináša vynikajúce zdravotný prínos pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Ako ste našli tento príspevok? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...