Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie a výživovú hodnotu Fava Beans

10 úžasných prínosov pre zdravie a výživovú hodnotu Fava Beans

Premýšľali ste niekedy, ako prospešné Fava fazuľa sú? A viete, že môžu byť konzumované, bez toho aby museli starať o priberanie na váhe? Master zdroj bielkovín a rozpustnej vlákniny, táto zrná sú bez nasýtených tukov, čo je dobrý pochúťka, aby sa tešil spolu s mnohými ďalšími výhodami.

A chceli by ste vedieť, čo sa tieto dávky? Ísť dopredu a čítať!

1. Dobré pre srdce:

1 šálka fazuľami získa 36 g rozpustnej vlákniny. Štúdie naznačujú, že požitie rozpustná vláknina naložených potravín môže pomôcť udržať hladinu cholesterolu, ako aj hladiny cukru v krvi pod kontrolou [1]. Tieto varianty vlákien tiež pomôcť pri znižovaní hladiny low-density lipoprotein alebo zlého cholesterolu, a tým chrániť svoje srdce.

load...

2. AIDS v chudnutí:

Dostanete asi 40 gramov bielkovín od 1 šálka porcia Fava fazuľa. Podľa European Journal of Clinical Nutrition, ľudia, ktorí konzumovali jedlo bohaté na vysokým obsahom bielkovín a vysokým obsahom vlákniny mohli vidieť lepšie výsledky ako tí, ktorí boli na high-sacharidov, s nízkym obsahom tukov. Celková strata tuku bol tiež vyšší, zatiaľ čo tam bol pokles v čistých hladiny cholesterolu. [2]

3. Balíčky živinami:

Fava fazuľa sú naložené živín v hojnosti. Tieto bôby sú pokladov troves najrôznejších minerálov a vitamínov. Niektorí z tých, horčík, draslík, železo, meď, fosfor, vitamín B1, a tiamín, s len ¼ šálky čím sa získa 10% až 19% odporúčanej dennej dávky.

Kým vitamín B1 je nevyhnutný pre normálne fungovanie vášho centrálneho nervového systému, meď hrá dôležitú úlohu v udržiavaní vaše imunita, krvného obehu, a kosti vyvážené a zdravé.

load...

Horčík a fosfor sú nevyhnutné pre udržanie krvný tlak a zdravie kostí, zatiaľ čo železo je kyslík transportér. [3]

4. Dobrým zdrojom kyseliny listovej a mangánu:

Fava fazuľa sú super dobrým zdrojom mangánu a kyseliny listovej. Kým prvý hrá typickú úlohu v metabolizme bielkovín a sacharidov, folát je známe, že je nutné pre srdcové zdravie, imunitu, a syntézy červených krviniek. [4]

5. AIDS v boji proti depresii:

Áno, to bob by mohlo pomôcť v boji proti depresii. Podľa štúdií, fazuľa, balené bohato s dopamínom aminokyselín, môže robiť zázraky pri zlepšovaní nálady a tým pomôcť pri zmierňovaní depresívne stavy.

6. Pomáha vyhnúť hladné zvierania:

Fazuľou sú načítané s dobrou dávku bielkovín a vlákniny. Štúdie naznačujú, že vlákniny a bielkovín pomôcť udržať vás plnšie po dlhšiu dobu [5]. Je to pomerne nízkokalorické potešenie, s ½ šálky varených fazúľ Fava dáva len 95 kalórií. Rozbiť hrsť varených fazúľ s korením podľa vášho výberu a použiť ho ako nátierka na celom vašom toast zrná za chutnú desiatu.

7. Dobrý pre tehotné ženy:

Tehotné ženy potrebujú železa a vápnika [6]. Fava fazuľa sú ideálnou potravinou, že žena môže užívať v priebehu tehotenstva a dojčenia. Kým fazuľa stretnúť asi 14% z RDA železa, oni sú tiež známi na to, aby dostatočné množstvo vápnika. Zápcha skúsený počas tehotenstva sa tiež držal v šachu, pretože tieto fazuľa sú naložené s rozpustnej vlákniny. Je tiež ľahko vyplní tehotná žena hore a dá jej dostatok energie.

8. Dobré pre liečbu Parkinsonovej choroby:

Fava fazuľa sú dobrým zdrojom levodopy. Levodopa je rovnaký chemický nájdete na lieky používané na liečbu Parkinsonovej choroby [7]. Aj keď množstvo tejto látky sa môže líšiť v závislosti od typu fazuľou, 3 uncí čerstvé, zelené fazuľou zhruba získa 50 mg až 100 mg tejto látky.

Podľa vykonaných štúdií o vplyve tejto strukoviny na Parkinsonovu chorobu, struky by mohla ponúknuť úľavu od príznakov tohto stavu v lepším spôsobom ako tradičné lieky. Ľudia, ktorí trpia touto duševnou poruchou môže zahŕňať asi 4 unce týchto fazule denne lepšie vyrovnať sa s týmto stavom.

9. Dobrý zdroj vitamínu C:

Fava fazuľa sú dobrým zdrojom vitamínu C a tohto vitamínu, ako všetci viete, je veľmi silný antioxidant. Antioxidačné povaha vitamínu C pomáha eliminovať voľné radikály, ktoré, ak sa nechá unharnessed, indukovať oxidačné poškodenia [8]. Tieto oxidačné poškodenia ďalej vyvolať nástup predčasné starnutie príznakov, ako je jemné linky a vrásky, rôzne typy rakoviny, a to aj oslabiť imunitný systém. 100 gramov surových fazule vám získa 1,4 mg vitamínu C.

10. Pomáha na udržanie rovnováhy tekutín v tele:

Byť dobrým zdrojom draslíka, môžete vždy spoľahnúť na týchto variantoch fazule udržiavať rovnováhu hodnotách pH v tele. Zodpovedajúce hladiny draslíka sú zásadné pre normálne fungovanie telesných buniek, rytmické srdcový tep a svalovej fungujúce [9]. Len aby ste nepresahujúcu pridelenú hranicu alebo pádu krátke na to.

Teraz, keď viete o dobrote fazuľou, tu je žalobníček náhľad do výživovej hodnoty týchto potravín bohatých proteínov.

Fava Beans výživové hodnoty:

Fava fazuľa, zrelé semená, surové
Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 341 kcal
Sacharidy 58,29 g
Diétne vlákno 25 g
Tuku 1,53 g
Proteín 26,12 g
Vitamíny
Tiamín (bl) 0,555 mg
Riboflavín (b2) 0,333 mg
Niacín (b3) 2,832 mg
Vitamín b6 0,366 mg
Folát (b9) 423 ug
Vitamín c 1,4 mg
Vitamín k 9 ug
Minerály
Vápnik 103 mg
Železo 6,7 mg
Horčík 192 mg
Mangán 1,626 mg
Fosfor 421 mg
Draslík 1062 mg
Sodík 13 mg
Zinok 3,14 mg

Už ste niekedy skúšali Fava fazuľa v potravinárskom režime? Ako sa užíva? Ak ste novým fazuľou a jeho prínos pre zdravie, potom už len začať používať hneď a žať dobrotu pre lepšie zdravie.

A podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...