Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre zdravie a využitie paradajkovej polievky

10 úžasných prínosov pre zdravie a využitie paradajkovej polievky

Nezdá sa vám jednoducho milujem teplý, plnenie a chuť balené rajskú polievku počas mrazivých zimných dňoch? Som si istý, že nikto z nás nemôže odvrátiť od pohľadu na tohto lahodného, ​​červené krikľavých farbách polievku. Tu sa dozviete o Výhody paradajková polievka

Paradajková polievka je jedným z najčastejšie z polievok v Indii. Paradajky sú prvé pražené, dusená a neskôr premení v kaši, aby sa krémovou a bohatý džús. Tento zdravý, nízkokalorické jedlo ide najlepšie s grilovanou sendviče. Môžete ho slúžiť ako upokojujúci obeda alebo ako sofistikovaného štartér na večierku.

 Zdravie Výhody paradajková polievka:

Každá misa paradajková polievka vrie s niekoľkými živín, ktoré sú veľmi prospešné pre zdravie. Obsahuje vitamín E, A, C, K, esenciálne minerály a antioxidanty, ktoré môžu udržať si zdravý a fit. Prínosy pre zdravie paradajková polievka patrí:

load...

1. Bone Health:

Vitamín K a prítomnosť vápnika v paradajková polievka vám pomôže získať zdravé kosti. Lykopén v paradajková polievka zvyšuje kostnú hmotu, boj osteoporózy. Konzumácia paradajková polievka často znižuje krvný hladiny TNF alfa o 34%. Nedostatkom lykopén môže zvýšiť oxidačný stres v kostiach a prinášajú nežiaduce zmeny v tkanivách. Môžete mať tieto problémy na uzde tým rajskú polievku pravidelný počas svojich jedle!

2. Kardiovaskulárne zdravie:

Vysoké hladiny vitamínu C v paradajková polievka poskytujú ochranu arteriálnej. Posilňuje srdce a chráni ju pred chorobami, ako je upchatie tepien a mŕtvice. To znižuje ukladanie tukov v cievach, znižuje zlý cholesterol. Paradajková polievka tiež zabraňuje zhlukovaniu krvných doštičiek buniek v krvi.

3. Choroba-boj lykopény:

Ako už bolo spomenuté predtým, paradajková polievka je zabalené s lykopénu, pigment, ktorý dáva ovocí svoju svetlú farbu. Spracovaných paradajok obsahuje viac lykopénu ako tie surovín. Lykopén neutralizuje poškodenie oxidačné spôsobené voľnými radikálmi, molekulu, ktorá spôsobuje starnutie. Strava bohatá na lykopén môže tiež pomáhať v boji proti chronickým ochorením a mŕtvice. Šálka ​​paradajková polievka poskytuje 13,3 mg lykopénu. To je dosť, aby sa vaše telo bojového fit!

load...

4. Krvný obeh:

Selén v paradajková polievka podporuje krvný obeh, prevenciu anémie. Jedným z úžasných výhod paradajková polievka! Jedna porcia paradajková polievka poskytuje 7 mikrogramov selénu vo výške 11% odporúčanej dennej dávky.

5. Duševné zdravie:

Vysoké koncentrácie medi v paradajkovej polievky impulz nervovej sústavy. Draslík pomáha pri prenose nervových signálov. Všetky tieto zabezpečí, že vaše duševné zdravie zostáva prvotriedne.

6. Vitamíny:

Paradajková polievka je vynikajúcim zdrojom vitamínu A a C. Vitamín A je nevyhnutný pre vývoj tkaniva. Aktivuje gény novorodených buniek, pomáha sa rast na zrelú tkanivo. Misa paradajková polievka poskytuje je vyžadovaná 16% dennej odporúčanej hodnoty vitamín A. Vitamín C udržať zdravé šľachy a väzy. Paradajková polievka poskytuje 20% dennej odporúčanej hodnoty vitamínu C. Takže, miska plná paradajková polievka denne môže určite pomôže udržať telo zdravé!

7. Chudnutie:

Paradajková polievka výhody strata hmotnosti, keď sa pripravuje s olivovým olejom. To môže byť veľmi prospešné pre tých, ktorí sú na chudnutie stravy. Je bohaté na vodu a vlákniny, ktorá vás udrží v plnej po dlhšiu dobu. Diéta odporúčame rajskú polievku spáliť kalórie a ukladanie tukov z tela. To je určite báječný spôsob, ako schudnúť, že jo?

8. Rakovina:

Paradajková polievka obsahuje antioxidanty, ako lykopén a karotenoidov, ktoré môžu pomôcť zabrániť možnosti vzniku rakoviny u mužov i žien. Vysoká úroveň antioxidantov v paradajková polievka znížiť oxidačný stres a chronický zápal. Konzumácia paradajková polievka trikrát týždenne môže pomôcť zabrániť prsníka, prostaty a rakoviny hrubého čreva. To tiež chráni telo pred žalúdka a hrubého čreva a konečníka.

9. Mužskú plodnosť:

Výskumníci tvrdia, že misa paradajková polievka denne môže zvýšiť plodnosť u mužov. Lykopén v paradajková polievka môže obrátiť spermie do super-spermie! V prieskume vykonávaného na univerzite v Portsmouth, šesť zdravých mužov boli požiadaní, aby konzumovať paradajkovej polievky denne po dobu 2 týždňov. Výsledok bol zistený značný nárast ich počtu spermií. Paradajková polievka tiež pomáha upratovať voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť neplodnosť u mužov. Takže, ak sa snažíte otehotnieť, pridajte paradajkovú polievku do svojho jedálnička!

10. Diabetes:

Paradajková polievka môže byť skvelým doplnkom stravy diabetika je. To obsahuje chróm, je minerál, ktorý pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi.

Pozor:

Jedinou nevýhodou paradajková polievka je jeho vysoký obsah sodíka. Misa paradajková polievka obsahuje jednu tretinu denný limit. Nadmerná spotreba sodíka zvyšuje krvný tlak, ktorý môže poškodenie obličiek, srdca a ciev. Ak budete kupovať balené rajskú polievku, vybrať ten s nižším obsahom sodíka.

Som si istý, že máte radi paradajková polievka-väčšina z nás! Ale teraz môžete flámu na ňom bez pocitu viny. Misa paradajková polievka môže byť najlepším priateľom svoje zdravie to!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách paradajková polievka. Máte radi paradajkovú polievku? Vedeli ste, že obsahuje toľko výhod? Máte nejaké špeciálne paradajková polievka recept? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie!

load...