Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov pre Radicchio

10 úžasných prínosov pre Radicchio

Farbenie ponuke je blázon-dôkaz spôsob, ako zaručiť dobré zdravie. Teraz prichádza, červená 'vegetarián nabitý všetkými výhodami zelenej listovej zeleniny. Veríte v silu špenát? Potom budete obdivovať čakanky za všetko, čo vám môže ponúknuť!

Chceš vedieť viac? Pokračuj v čítaní.

Čakanka v kuchyni:

Keď hovoríme o zelenej listovej zelenine, že sa všetci zhodneme, že sú potrebné v našej strave. Koľko z nás usilovne patria tieto výborný-potraviny pravidelne? Čo robíme, aby naše rodiny jesť tie zelené? Skúste čakanky, bratranec známeho šalátu. To má všetky živiny, že greeny, aby vám pritom menu zaujímavé (1).

load...

Čakanka je pozornosť hmatať s jeho jasne červenej farby a zreteľných bielych žíl. Je to kapusta podobná zelenina, ktorá vyzerá štrajkujúci vedľa ďalších greeny. Sfarbenie je unikátny aj tým, že svedčia o bohatej antioxidačné prítomnosť. Čakanka môže byť použitý zamieňajú s ďalšími zeleninou v kuchyni, pretože je nielen univerzálna, ale má mnoho zdravotných výhod.

Čakanka nutričný profil:

Ak hľadáte pre zložku, ktorá dáva vysokú hodnotu pre zdravie za veľmi málo kalórií, potom čakanka je vaša voľba. Čerstvé listy radicchio vážiaci 100gm obsahujú sotva 20 kalórií. Listy príjemne obsahujú vysoké množstvo rastlinných fytonutrientov a antioxidantov, ako sú Zea-xantín.

Žiť až do svojej meno ako superfood je listová zelenina je dobrým zdrojom týchto živín. Tieto zahŕňajú kyselinu listovú, vitamín A, C, vitamín B1, B3, B5 B6, E, vitamín K, selén, železo, meď, mangán, draslík, fosfor, vápnik a zinok. Živiny, ako sú tieto sú požadované v našej strave doplniť telo. Pracujú v mnohých spôsobov, ako zlepšiť naše zdravie.

load...

Nasledujú úžasné zdravotné prínosy čakanky.

1. Analgetický:

Čakanka je analgetické a sedatívne účinky boli známe už od staroveku, kedy rímsky filozof propagovaných svoje liečebné vlastnosti. Rastlinný bol obdivovaný pre svoju schopnosť liečiť nespavosť a čistí krv. Zložka s názvom lactucopicrin, čo činí čakanka jeho horkú chuť, je antimalariká a tiež analgetické a sedatívne účinky (2).

2. Chráni oči:

Prítomnosť luteín a zeaxantín v čakanky pomáha filtračnej škodlivé UV žiarenie zo slnka. To chráni oči pred makulárnej ochorenia súvisiace s vekom. To je lepšie ako slnečné okuliare.

3. Brain Health:

Vitamín obsah čakanka je K je dostatočne vysoká, aby zabezpečila zdravé neuróny v mozgu. To tiež zaisťuje obmedzené škody z prírodných ochorení, ako je Alzheimerova. Vitamín K hrá kľúčovú úlohu v zdraví kostí, ako (3), (4).

4. Zvyšuje vylúhovanie:

Čakanka má podporujúce vplyv na produkciu žlče, čo posilňuje trávenie. Zlepšenie trávenia podporuje zdravý tráviaci systém a očistenie. Zeleninová môže pomôcť vyhnúť sa trávenie a ďalších súvisiacich otázok.

5. Chudnutie:

Vláknina je účinným nástrojom na udržanie tuku preč. Čakanka s vysokým obsahom vlákniny, pomáhať v plnšie žalúdky, hladšie trávenie a vylučovanie. Vláknina dáva pocit sýtosti, čo vám znemožňuje prejedanie. To podporuje chudnutie (5).

6. Heart Friendly:

Čakanka má veľa kvalít sú veľmi prospešné pre srdce. Vlákno znižuje hladinu cholesterolu, kým zvýšená produkcia žlčových podporuje rovnaké. Okrem toho, že pomáha pri čistenie krvi a odstránenie škodlivé toxíny, čím sa udržuje účinný obehový systém. Čakanka udržuje dobré kardiovaskulárne zdravie prostredníctvom viac ako jedným spôsobom.

7. Ovládanie Diabetes:

Prítomnosť inulínu v čakanky prirodzene riadi diabetes regulovaním hladiny cukru v krvi. Pravidelná konzumácia tejto zeleniny vo vašej strave udržuje hladinu cukru v krvi stabilnú, a tiež zabraňuje akékoľvek iné príbuzné choroby.

Rakovina 8. Súboje:

Vzhľadom k bohatej antioxidant obsah čakanky, to nie je prekvapujúce, že listy pomáhajú v boji proti poškodeniu voľnými radikálmi. Kontrolujú rast rakovinových buniek a zabrániť vzniku niekoľkých typov rakoviny (6).

9. Lovely Skin:

Čakanka ponúka celé spektrum B-komplex vitamínov, ktoré načerpať kožu, oči, nechty. Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre mnoho životne dôležitých bunkových procesov, ako sú premeny energie. Dôležité je, že pre dosiahnutie optimálnych červených krviniek (7), je nutné folátu.

10. Lepšie Odolnosť:

To je možné preto, vitamínu C v čakanky. Červená zeleniny zvyšuje imunitu, ako vitamín C, je tiež antioxidant, ktorý podporuje hojenie rán a detoxikáciu (8). Vitamín tiež podporuje zdravé prostredie žalúdka a stavia kolagénu.

Medzi ovocie a zeleninu, tie červené farby a sú považované za najlepšie pre celkové dobré zdravie. V čakanky, dostanete zelenej listovej zeleniny v prospech červenej farebnej jeden.

Dúfam, že tento príspevok sa vám pomohla. Prosím ťa, napíšte nám so svojimi pripomienky v priestore pod. Boli by sme radi počuť od vás!

load...