Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov jeruzalemského artičoku pre zdravie

10 úžasných prínosov jeruzalemského artičoku pre zdravie

Topinambury sú známe pod niekoľkými rôznymi menami a sú sunchokes, sunroots, atď. To hľuzy nie je v žiadnom prípade v súvislosti s domácim artičokov, ktorý sa pestuje v Severnej Amerike. Pripomínajúce zemiaky, hľuzy môžu byť konzumované v mnohých ohľadoch. Má sladkú a orechovú príchuť k nemu pri varení. Pestované v záhradách, jeden môže využívať výhody tohto zázračného hľuzy ľahko. Aj napriek tomu, že názov je zavádzajúci, možno len ťažko spochybniť výhody, ktoré možno získať z hľuzy. Táto hľuza ponúka mnoho zdravotných výhod.

Top 10 Zdravie Výhody z topinambur:

Existuje mnoho výhod, ktoré možno získať z tejto hľuzy. Tu je 10 pozoruhodné výhody sú pozoruhodné:

1. Doplnok stravy:

Existuje mnoho historických záznamov tohto hľuzy sú používané ako doplnok stravy. Dôvodom je, že hľuza obsahuje veľa živín, ktoré sú dobré pre naše telo. Používanie topinambury ako doplnok stravy zabezpečuje, že naše telo dostane jej výplň živín.

load...

2. Glykémie:

Od dávnych čias, to hľuza bola pridaná k strave znížiť hladinu cukru v krvi. Vysoké hladiny inzulínu sú odpojené do nižšieho čreva, kde sa živia dobré baktérie. Takže, ak trpíte cukrovkou, pomocou topinambury vám pomôže udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

3. Ovládanie Cholesterol:

Ak máte vysoké hladiny cholesterolu v krvi, potom budete chcieť mať nejaké topinambury. Táto hľuza umožňuje naše telo metabolizovať tuky rýchlejšie. Tiež normalizuje hladinu cholesterolu v krvi a chránia nás pred niekoľkými kardiovaskulárnych ochorení.

4. Dobrým zdrojom bielkovín:

Existuje mnoho hľuzy, ktoré ľudia jedia, ale žiadna nie je tak bohaté na bielkoviny ako topinambury. Môžete si vytvoriť zdravej populácie a polievky pomocou tejto hľuzy. Proteín je ideálna zelenina pridať do svojho jedálnička robí.

load...

5. Great Detox Agent:

Hľuzy obsahuje aminokyseliny, ktoré sú bohaté na síru. To má zásadný význam pre vaše strava, a je užitočné pre svoje zdravie. Tento bohaté na síru aminokyseliny udržuje spojivového tkaniva flexibilné. To na druhej strane umožňuje naša pečeň ľahko detoxikovať svoje telo.

6. Žehlička Rich:

Väčšina z našej strave dnes vystrihnuté dôležité minerály ako železo. Naše telo potrebuje železo pre správne prúdenie krvi a zrážanie krvi. Táto hľuza ponúka základnú dávku železa pre naše telo, ktoré možno ľahko asimilovať.

7. Warehouse draslíka:

Udržuje správnu hladinu draslíka môže znížiť pravdepodobnosť infarktu. Aby sa zabránilo účinkom nadmerného sodíka, naše telo potrebuje draslík. Pridaním tejto draslík bohaté hľuzy je dobré pre naše srdce.

8. Bowel Movement Easy:

Topinambury sú dobré pre reguláciu stolice rovnako. Hľuzy obsahuje non- stráviteľné inzulín. Tento non-stráviteľné inzulín vytvára objem a je v bezvedomí so stolicou. Ľudia, ktorí trpia zápchou môžete použiť tento hľuzu získať úľavu.

9. Zabraňuje rakoviny hrubého čreva:

Hľuzy nemusí priamo mať žiadny vplyv na rakovinu hrubého čreva. Ale je známe, že diétna vláknina inzulín, ktorý je odvodený od tohto hľuzy, sa používa pre potlačenie rakoviny hrubého čreva. Vrátane Topinambur vo vašej strave môže ísť dlhú cestu, aby sa zabránilo rakoviny hrubého čreva.

10. Črevné Odolnosť:

Existuje mnoho chorôb, ktoré môžu objaviť sa v dôsledku jedlo, ktoré jeme. Jeden spôsob, ako zostať zdravý je umožniť dobré baktérie v našich črevách zabiť zlé baktérie. Tento zdravý hľuza posilňuje črevnú imunitu a udržuje naše telo zdravé.

To sú niektoré zo známych výhod, ktoré človek môže tešiť tým, že konzumuje topinambury v pravidelných intervaloch. Existuje mnoho ďalších! Takže to, čo je znemožňujú užívať tento zdravé hľuzy?

Viete o akýchkoľvek iných výhod topinambur? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...