Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov Guarany pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných prínosov Guarany pre pokožku, vlasy a zdravie

Často sa hovorí, že dobré veci prichádzajú v malých baleniach. To platí najmä pre plody rastliny guarana. Tieto malé, červené a exotické plody môže urobiť svet dobré pre naše telo.

Aké sú Guarana Bobule?

 • Guarana je horolezec patriaci do rodiny Maples a pochádzajúce z Brazílie.
 • Známy pre jeho coffee-bean veľkosti plodov, táto rastlina je zabalené s dobrú koncentráciu 2 - 4,5% kofeínu.
 • Sú prirodzeným zdrojom rozpútal energie; Je bohatý na tanín, xanthan, teobromín a teofylín.
 • Veľmi účinný doplnok stravy, toto ovocie je k dispozícii vo forme tabletiek, rovnako ako prášok. Bohatá Prítomnosť kofeínu z neho robí vyhľadávaný prísada do rôznych limonád, nápojov, rovnako ako Guarana energetických nápojov.

Spoznajte o rôznych výhodách Guarana má v obchode pre vás práve tu...

Výhody Guarana:

1. Prírodné zdroje energie:

Obsah kofeínu v Guarana je väčšie ako množstvo prítomné v kávových zrnách. To je úžasná energia booster robí. Prírodný stimulant, zabraňuje únave. Zabraňuje tiež ponorte na energetických hladinách spustil kvôli svalové napätie.

load...

2. AIDS v chudnutí:

Úloha kofeínu pri podpore chudnutia je založená jedna. Ovocie je tiež známe, že majú chuť k jedlu potláčajúce vlastnosti. Čaj pripravený pomocou Guarana bol používaný od nepamäti k potlačeniu hladu, dláždiť cestu pre chudnutie.

Štúdie tiež ukazujú, že toto ovocie vyzve nervového systému indukuje lipolýzu, kde sa používajú tuky uvoľňované do krvi vo forme energie pri cvičení. Čím lepšiu rýchlosť lipolýzy účinnejšie chudnutie bude.

3. Prírodný liek na stres:

Tiež známy ako magické ovocie, je známe, že majú upokojujúce vlastnosti. Šálka ​​čaju s týmto ovocím mohla skutočne pomôcť zmierniť stres a zlepšuje náladu. Kofeín je známe, že majú pozitívny vplyv na náladu, a to zvyšuje bdelosť a pocit pohody.

load...

4. Lepšie Mental Health:

Spolu s uľahčením lepšie schopnosti učenia, Guarana je tiež známe, že môžu pomôcť pri zlepšovaní duševného výkonu. Môžete ju použiť spolu s ženšen pre lepšie duševných síl. Toto ovocie má potenciál na zlepšenie krvného obehu, čím podporuje lepšie duševné zdravie. Čím lepšie je hladina krvného obehu, tým väčšia úľavy dostanete z migrény a bolesti hlavy.

5. Lepšie Tráviaci systém:

Pri použití spolu s Mletá kurkuma, môže byť použitá pre zlepšenie trávenia silu. Prírodný liek na nadúvanie a hnačky, Guarana bol použitý v celej Európe na liečbu zadržiavanie vody. Ovocie je tiež známe, že sú užitočné pri liečbe črevné problémy a pomáha pri odstraňovaní odpadové a toxické látky nahromadené v črevách, a teda pôsobí ako prírodné detoxikačné činidlá.

6. Prírodné afrodiziakálne:

Tento doplnok stravy je známy po celom svete pre svoje prírodné afrodiziakálne vlastnosti. Prítomnosť kofeínu v tejto ovocia obohacuje ju so svojimi vrodenými libida stimulujúce vlastnosti. To znamená, pravidelné užívanie môže pomôcť osobe viesť blažený sexuálny život.

7. Dobré pre kardiovaskulárneho systému:

Vrodene obdarený antioxidanty, Guarana pomáha v boji proti voľným radikálom, ktoré ovplyvňujú fungovanie kardiovaskulárneho systému. Vyplachovanie týchto prvkov a tým zvyšuje výkon kardiovaskulárneho systému, vedenie rôznych ochorení srdca v šachu.

8. Prirodzené Antidote pre menštruačných problémoch:

To je požehnaním pre ženy, ktoré sú náchylné k bolestivej menštruácii. Reguluje cyklov a je tiež známe, že pomôcť v odstránení predmenštruačných príznakov. Ženy, ktorí majú pocit, letargický a opotrebované počas menštruácie, môžu využiť pomoc Guarana k zlepšeniu ich energetickej hladiny.

9. Prírodné riedenie krvi Agent:

Prítomnosť katechínov a kofeín umožňujú tieto plody pôsobia ako antiagregačné činidlá. Tieto zložky pomáhajú pri znižovaní rizika rôznych kardiovaskulárnych ochorení, ako je trombóza, lebo zabraňuje krv stenčovanie, sústruženie, lepiť ', a tvoriť zrazeniny.

10. Natural Analgetikum:

Kofeín prítomný v Guarana stimuluje krvný obeh. Čím lepší krvný obeh, tým menšie bolesti skúsenosti zranenia. Pôsobí ako prírodný analgetikum, a tým pomôcť tým, ktorí trpia neustále bolesti hlavy, migrény, rovnako ako menštruačné bolesti a ďalších.

Ďalšie výhody Guarana?

Spolu s vyššie uvedenými výhodami, toto ovocie je prospešný v nasledujúcich cestách tiež:

 1. Prirodzene mierne diuretikum
 2. Zmierniť bolesti spôsobené v dôsledku reumatoidnej artritídy
 3. Zabraňuje kôrnateniu tepien a ďalšie podobné zdravotné problémy
 4. Prírodné tonikum a stimulant
 5. Zabraňuje pošvový výtok
 6. Prirodzeným liekom na opicu
 7. Vrodené antidepresívne vlastnosti
 8. Známy pre svoje antiseptické vlastnosti

Ako používať Guarana?

Tradične ľudia používajú, aby sa ½ až 1 šálka Guarana semien infúzie raz až trikrát denne. Tinktúry pripravené v pomere 4: 1 sa odporúča dvakrát denne.

Ak používate doplnok vo forme kapsúl alebo prášku, obmedziť príjem na 3 až 6 gramov, rovnomerne rozdelené cez tri doses.You môžu používať prášok v mnohých rôznymi spôsobmi

1. Guarana Tea / Coffee- Make čaj pridaním vriacej vody, sáčok čaju / kávy, mlieka a cukru 1 lyžička prášku

2. Smoothies- Mix až 1 lyžička prášku s ovocnými šťavami, a jogurtom

3.Juice - Mix až 1 lyžička prášku do vášho obľúbeného džúsu.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní Guarana:

Kým štúdie odporúčajú, aby sa 300 miligramy príjmu kofeínu denne, je zvyčajne bezpečné a prospešné pre väčšinu dospelých, mali by ste dávať pozor na svoje consumption.Always poraďte sa pred prijímaním nejaké povzbudzujúce prostriedky a musí byť na pozore pre všetky varovné príznaky.

 • Guarana semien extrakty sú známe vyvolať nervozitu, nespavosť, bolesti hlavy, úzkosť, búšenie srdca, a vysokej úrovne krvného tlaku v niektorých, je vhodné, aby uplatniť pri používaní tohto doplnku.
 • Tehotné ženy by sa mali držať ďalej od tohto dodatku ako štúdie ukazujú, že príjem kofeínu v nadmernom množstve (viac ako 300 mg denne) by mohlo brzdiť s vývoja plodu, a dokonca vyvolať potrat.
 • Dojčiacich matiek sa tiež odporúča udržať kontrolu na zahrnutie tohto dodatku v zhone stratiť dieťa váhu vzhľadom k jeho chuti k jedlu potláča nature.It je hojne bohatý na caffeine.and nemusí byť odporučené, zatiaľ čo dojčiace.
 • To je potenciálnym zdrojom kofeínu a nie je vhodné pre príjem tohto dodatku tesne predtým, než narazí na lôžko, najmä ak trpíte akúkoľvek porúch spánku.

Rovnako ako u všetkých druhov ovocia, zeleniny a potravinových doplnkov, Guarana tiež prichádza s radom výhod a opatrenia. Cross poraďte sa so svojím dietológom a lekárom skôr, než si pustiť na svojej ceste s týmto kofeínu načítaný doplnok využiť to v najlepším spôsobom.

load...