Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov esenciálneho oleja Spikenard

10 úžasných prínosov esenciálneho oleja Spikenard

Vedeli ste, že by ste mohli vymeniť svoj dezodorant s arália esenciálny olej? Vedeli ste, že arália esenciálny olej môže pomôcť jasné bakteriálne infekcie? Aké ďalšie výhody má arália silice majú? Prečítajte si tento príspevok a zistiť všetko o výhodách arália esenciálneho oleja.

Čo je arália Esenciálny olej?

Arália alebo muskroot je éterický olej odvodený z kvetov, a v závislosti na tom, kto je zmiešaním oleja, môže kvety meniť (1). Arália silice bol parfum po celé stáročia. Je ťažké určiť, čo presne zložka, ale Jatanmasi (2), kvitnúca rastlina Himalayan z Indie, je hlavným kandidátom.

Teraz, keď máme hrubú predstavu o arália silice, poďme sa pozrieť na niektoré z jeho výhod, medzi ktoré patria:

1. Antibakteriálne:

Nardového korenie éterický olej je účinný liek na mnoho kožných ochorenie spôsobené bakteriálnou infekciou. Arália nielen pomáha eliminovať baktérie z kože, ale je možné ho použiť vnútorne rovnako. Môžete ho použiť na rany, aby im pred nakazením bakteriálnych infekcií. Arália éterický olej tiež pomáha liečbe bakteriálnych infekcií u mechúr, obličky a žalúdok. Arália tiež pomáha liečiť pleseň nôh, cholera, otravu jedlom, septik, a tetanus (3).

load...

2. Antifungálne:

Spolu s antibakteriálnou vlastnosť arália to, že protiplesňové vlastnosti esenciálneho oleja z neho robí účinný prostriedok proti kožným infekciám. Arália nielen lieči hubové infekcie kože, ale tiež pomáha odstrániť otravu z jedla a iné vnútorné plesňové problémy. Arália olej pomáha jednoduchosť dermatitída, svrbenie kože, kožné deformity a psoriázy (4).

3. Protizápalový:

Arália éterický olej je účinný protizápalový prostriedok. Pomáha zmierniť väčšinu foriem zápalu, či už to má vplyv na nervovú sústavu, dýchacie alebo tráviaci systém. Lokálna aplikácia tohto oleja môže pomôcť zmierniť kožné zápaly, ako (5).

4. Dezodorant:

Nardového korenie éterický olej má zemitý pach k nej. Vôňa upokojuje myseľ a upokojuje telo. Arália olej upokojuje nervy a éterický olej je účinný dezodorant. Takže nabudúce pôjdete von, DAB dve kvapky nardového korenie na zápästie a vône božské. Vôňa pomáha upokojiť bolesti hlavy a nevedie kožu vredy alebo alergie ako ostatné syntetické dezodoranty robiť (6).

load...

5. Laxatívne:

Arália je účinným preháňadlo; to pomáha zmierniť mnoho žalúdočných ťažkostí, ako je zápcha a nesprávne vylučovanie. Preháňadlá pomôcť, ale môžu mať škodlivé účinky na tráviaci systém. Nardového korenie éterický olej má len málo vedľajších účinkov a nie je tak tvrdá ako preháňadlá na tráviaci systém. Laxatíva môžu vyschnúť svoje črevnej steny a vylučovacie ústrojenstvo, zatiaľ čo arália nemá také účinky (7).

6. Upokojujúce:

Arália silica je silný sedatívum a pomáha udržiavať fyzickú, duševnú a psychickú rovnováhu v tele. To môže pomôcť zmierniť vaše nespavosť a tiež zápal tráviaceho a nervového systému. Ak máte pocit, podráždené, depresívne, úzkosť, panický alebo zlosť, zvážte otrela trochu nardového korenia éterický olej na zápästí. To je tiež veľmi účinný pri sedatívne nervový utrpenie a je to silný relaxancium (8).

7. Maternicovej:

Nardového korenie éterický olej je účinný maternice, čo znamená, že podnecuje vylučovanie estrogénu a progesterónu, dva hormóny sú dôležité pre udržanie správneho zdravie a reprodukčné schopnosti svojich pohlavných orgánov (9).

8. Ďalšie výhody:

Nardového korenie éterický olej má mnoho iných zdravotných výhod. Lieči alergie, zmierňuje hemoroidy, lieči kŕčové žily a tiež znižuje bolesti angíny. Olej má tiež preukázateľne regeneráciu buniek aktivity. Arália olej podporuje prekrvenie a okysličenie buniek, tkanív, svalov a orgánov. Aromatherapists použiť nardový olej na dosiahnutie duševný pokoj.

Typicky arália silica sa zmieša s olejmi, ako je kadidlo silica myrha silice a ďalšie, ako je petit obilie, oranžové, ruže a šalvie silice. Môžete si tiež vytvoriť zmes.

Veríme, že post užitočné. Povedzte nám niečo o inom nardového korenie esenciálny olej používa, že ste si vedomí. Pridať komentár nižšie.

load...