Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov čaju z čajovníkov pre zdravie

10 úžasných prínosov čaju z čajovníkov pre zdravie

Premýšľali ste niekedy, či existuje nejaký zvláštny druh čaju, ktoré môžu byť veľmi prospešné pre vás? No, potom máte odpoveď - v podobe Chasteberry čaju.

Čaj je dodávaný s celou radou zdravotných výhod, a to najmä pre ženy. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Chasteberry - Krátky:

Vedecký názov Chasteberry je Vitex agnus-castus. Strom dostane jeho meno z dávnych čias, kedy sa verilo, že má schopnosť potlačiť sexuálnu túžbu (1). Strom je tiež označovaný ako strom mníšske a mníšske korením, pretože podľa US založeného Národného centra pre doplnkové a alternatívnej medicíny, mnísi v dávnych dobách používali strom, aby upustila od pokušenia.

load...

Chasteberry čaj môže ukázať ako veľmi účinný liek na liečbu alebo niektorých zdravotných problémov. Nižšie sú jeho výhody.

1. Zvyšuje plodnosť:

Štúdia zverejnená v Journal of reprodukčnej medicíny uvádza, že ak ženy, ktoré trpia problémami s plodnosťou dostali Chasteberry čaj spolu s zeleného čaju a niektorých vitamínov, ktoré zaznamenali nárast hladiny progesterónu (2). Tento ženský hormón je pre zdravú maternici potrebné. Tieto ženy tiež došlo k nárastu počtu dní, kedy telesná teplota bola priaznivejšia pre ovuláciu. Vzhľadom k týmto zlepšeniam 33 percent testovaných osôb otehotnela po konzumácii čaju po dobu 5 mesiacov.

2. Antikarcinogénne:

Štúdia vykonaná vo Švajčiarsku zistil, že Chasteberry čaj mal protirakovinové účinky. Mohlo by účinne ničí rakovinové nádory. Extrakty zo stromu zastavil malígne bunky množenie a tiež spôsobili tieto bunky zomrieť. Chasteberry čaj môže byť účinná pri liečbe niektorých typov rakoviny, rovnako ako u hrubého čreva, pŕs a vaječníkoch.

load...

3. Považuje príznaky menopauzy:

Menopauza môže byť ťažký čas pre ženy. Zažívajú návaly tepla, únava, zmeny nálad a mnoho ďalších príznakov (3). Typicky, liečba je hormonálna substitučná terapia, ktorá je pomerne kontroverzné. Avšak, menopauzálny ženy teraz môžu obrátiť na Chasteberry čaj, pretože môže vyvážiť ženských hormónov, a tým zmierniť príznaky menopauzy. Praktizujúci celostnej medicíny odporúčame kombinovať Chasteberry čaj s čiernym cohosh pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Posilňuje Žena libida:

Bolo zistené, Chasteberry čaj z kvetov stromu k zvýšeniu ženské libido. Menopauzálny ženy a tie, ktoré v plodnom veku môže konzumovať tento čaj zvýšiť ich túžbu, aby sa mohli stále užívať pohlavný styk. Toto zvýšenie libida je pripisovaná prítomnosti fytoestrogénov prítomných v Chasteberry.

5. Zvyšuje ponuku materského mlieka:

Tam je neoficiálny dôkaz, ktorý ukazuje, dojčiace matky, ktorí konzumujú malé množstvo Chasteberry čaju skúsený zvýšený prísun materského mlieka. To môže byť možné, pretože čaj pomáha zvýšiť hladiny prolaktínu v tele. Prolaktín je ženský hormón, ktorý reguluje produkciu mlieka. Keď ste dojčiaca matka, to je najlepšie najprv poradiť so svojím lekárom / gynekológa skôr, než začnete Chasteberry čaj k zvýšeniu produkcie mlieka, pretože tam nie sú žiadne potvrdené štúdie, ktoré by toto tvrdenie podporili.

6. Znižuje príznaky PMS:

V štúdii publikovanej v časopise British Medical Journal (BMJ), sa zistilo, že ženy, ktoré boli uvedené Chasteberry všimol zníženie PMS symptómy, ako je podráždenosť, prsníkov, bolesti hlavy a zmeny nálad, v porovnaní s druhou skupinou žien, ktorí neboli , t. Štúdia uvádza, došlo k zníženiu o 50 percent symptómov PMS v skupine, ktorá bola spotrebovaná Chasteberry čaj. Z toho dôvodu, že môže byť s konečnou platnosťou povedať, že konzumácia Chasteberry čaju môže pomôcť znížiť predmenštruačných príznakov syndrómu (4).

7. Antioxidačné vlastnosti:

Chasteberry čaj má antioxidačné vlastnosti, podľa štúdie zverejnenej v US National Library of Medicine National Institutes of Health. Extrakty zo stromu obsahujú niekoľko antioxidanty, ktoré pomáhajú ničiť voľné radikály, (5). Ak si neviete, voľné radikály sú zodpovedné za spôsobenie oxidatívny stres v bunkovej úrovni, a tento stres sa hovorí, že hlavnou príčinou mnohých ochorení vrátane rakoviny a predčasné starnutie.

8. Znižuje epileptických záchvatov:

Štúdia zverejnená v US National Library of Medicine National Institutes of Health ukazuje, že Chasteberry čaj má schopnosť znižovať epileptické záchvaty. Keď bol použitý extrakt zo stromu v laboratórnom prostredí na samcov, hlodavce došlo k zníženiu záchvatov, ako aj v dĺžke kŕčov, založená na dávkovanie danej. To ukazuje, že presvedčivo právo dávka Chasteberry má schopnosť riadiť a / alebo znížiť epileptické záchvaty.

9. Liečba Osteoporóza:

Tam je takmer žiadny výskum vykonáva na mužskej osteoporózy, a existuje len veľmi málo možností liečby k dispozícii pre mužov s diagnózou choroby. Avšak, toto môže byť minulosťou, ako vyplýva zo štúdie uverejnenej v US National Library of Medicine ukazuje, že Chasteberry mohol byť práve ideálne liečbu mužskej osteoporózy. V nastavení laboratórnych, potkany, ktoré boli uvedené Chasteberry extrakty vykazovala vyšší hustoty kostného tkaniva v porovnaní s tými, ktoré boli uvedené zmes estradiolu a testosterónu.

10. Znižuje riziko rakoviny prostaty:

Kým Chasteberry sa používa hlavne pre ženské ochorenie, ale tiež môžu byť použité pre mužov znížiť pravdepodobnosť vzniku rakoviny prostaty. Anti-karcinogénne vlastnosti, spolu so schopnosťou Chasteberry k znižovaniu hladiny testosterónu Zdá sa, že potlačenie vývoja rakoviny prostaty. Chasterberry čaj je prírodný a ekologické prístup k vyváženie hormónov v tele, a preto má schopnosť znižovať riziko vzniku rakoviny prostaty.

Zatiaľ čo vedci sa stále objavujú početné zdravotné výhody Chasteberry čaju, rozhodne to má pozitívny vplyv na zdravie mužov i žien. Takže, ak chcete konzumovať tento čaj, by ste mohli robiť sami, láskavosť.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Viete, ako sa robí Chasteberry čaj? nám hovorí tým, že komentuje v poli nižšie!

load...