Zdravie a wellness

10 úžasných prenatálnych jogy Asanas, ktoré uľahčia pôrod

10 úžasných prenatálnych jogy Asanas, ktoré uľahčia pôrod

Jóga je jedným z najlepších foriem cvičenia, ktoré môžete vykonať, keď čakáte. To je obzvlášť výhodné, keď ho kombinovať s ľahkým kardio, ako je chôdza. Pomáha Super úzkosti, ešte vzrušená mamičky-k-byť zostať vo forme a riešiť všetky fyzické a emocionálne zmeny s ľahkosťou.

Ako Joga pomáha v priebehu tehotenstva

Na začiatku, joga vám pomôže uvoľniť. Tehotenstvo vyvoláva veľa emócií. Na rozdiel od eufórie, máte tendenciu mať desivé, negatívne myšlienky taky. Cvičenie jogy upokojuje myseľ a pripravuje telo na extrémne zmeny, ktoré prejde v nasledujúcich mesiacoch.

Pomáha tiež tón svaly, udržiavať integritu a rovnováhu a zlepšuje krvný obeh. Cvičenie jogy znižuje dopad na kĺby. Keď cvičíte jogu, ho kombinovať s dýchaním, a full jóga dych alebo Ujjayi robí divy, keď čakáte. Inhalovať pomaly nosom plne naplniť vaše pľúca, a potom pomaly vydychujte prepísať vám za prácu. To tiež vlaky, aby si zostal v pokoji, keď to budete najviac potrebovať. Bolesť a strach, aby vaše telo produkovať adrenalín, a to vedie k menšej produkcii oxytocínu. Oxytocín je hormón, ktorý pomáha priebeh práce. Cvičí jogu pravidelne počas tehotenstva vám pomôže odolať nutkaniu sprísniť svoje telo, keď cítite bolesť. Budete mať možnosť relaxovať a riadiť cez prácu rýchlo.

load...

Prenatálna Jóga 101

A. Jóga Tipy: prvom trimestri B. Jóga Tipy: druhom trimestri C. Jóga Tipy: treťom trimestri D. 10 Ľahký Jóga ásany, ktoré si môžete precvičiť v priebehu tehotenstva

 1. Utkatasana
 2. Virabhadrasana Aj
 3. Virabhadrasana II
 4. Trikonasana
 5. Utthita Parsvakonasana
 6. Bitilasana
 7. Balasana
 8. Malasaña
 9. Baddha Konasana
 10. Shavasana

E. Bezpečnostné pokyny pre tehotné ženy cvičia jogu

A. Jóga Tipy: v prvom trimestri

Vaším prvom trimestri by mal byť veľmi namáhavá. Aj keď tam nie je moc rozdávať svoje tehotenstvo externe, telo je zaneprázdnený vytvoriť systém podpory života pre svoje dieťa. Hormóny sa uvoľňujú postaviť sliznice maternice, a objem krvi zvyšuje. Následnému poklesu krvného tlaku, pretože srdce je zaneprázdnený čerpacia všetky tie ďalšie krv. Svalového tkaniva relaxovať a kĺby uvoľní. To umožňuje maternice pretiahnuť a vytvoriť priestor pre dieťa rastie. Prvá časť prvého trimestra je tiež čas, kedy ste s vysokým rizikom potratu. Preto sa toľko deje v tele, je dôležité vybrať správny druh fyzickej aktivity na vytvorenie vhodného prostredia v maternici a pre zaistenie správnej implantáciu embrya a uchytenie placenty.

load...

V prvom rade je nutné poradiť so svojím lekárom, či je v poriadku pre vás začať alebo pokračovať s jogou. Akonáhle sa dostanete čistý lístok od lekára, je treba informovať svojho inštruktora jogy o svojom tehotenstve.

Nesmiete mať príliš veľa obmedzení vo svojom ranom štádiu tehotenstva. Ale uistite sa, že budete postupovať podľa pravidiel a dopriať v bezpečných cvičenie. Musíte udržať si hydratovaná a pred a po tréningu piť dostatočné množstvo vody. Práce na svoj dych, a koordinovať svoje pohyby s hlbokým dýchaním. Musíte začať počúvať svoje telo a veriť, čo hovorí. Pozrite sa na úpravy, ak sa začnete cítiť bolesť alebo nepohodlie pri nácviku s ásany.

Keď príde na pózy, ktoré môžete prevádzkovať v tomto štvrťroku, všetky základné pózy sú v poriadku praktizovať.

 • Väčšina stojace pózy, vyvažovanie pózy a pózy nôh, posilňovanie, sú v poriadku.
 • Pri precvičovaní vyvažovacieho pózy, uistite sa, že stojí blízko steny, takže môžete okamžite držať ho v prípade, že budete pociťovať závrat alebo stratiť rovnováhu.
 • Noha posilnenie pózy a panvového dna predstavuje zvýšenie krvný obeh, a to pomáha, aby sa zabránilo kŕče.
 • Snažte sa vyhnúť pózy, ktoré zahŕňajú dvere otočné, pretože bude klásť veľa tlaku v brušnej dutine.
 • Sediaci hip otvárače sú ideálne, pretože pomáhajú zlepšiť flexibilitu a prípravka za ľahkú prácu.
 • Uistite sa, že ste nepreháňajte tieto ásany.
 • Vyhnite sa intenzívne brušnej prácu. Maternica je v tomto bode príliš jemná.
 • Vyhnite sa backbends, inverzie, uzavreté zvraty a intenzívny Vinyasas.
 • Dalo by sa praktizovať Shavasana, ale začať trénovať sami na boku ležiace modifikácie (uvedenú nižšie).

Späť na obsah

B. Jóga Tipy: v druhom trimestri

V čase, keď sa dostanete na štvrtom mesiaci tehotenstva, môžete začať zobrazovať. Brucho začína naťahovať, pretože vychádza v ústrety rastúce dieťa. Prsia tiež stala plnšie a mliečne kanáliky sú stimulované. Panvica kĺby sú uvoľnené, a brucho väzy roztiahnutá. To všetko kladie veľa hmotnosti a tlak na zadnej strane, ako sa vaše telo bojuje udržiavať rovnováhu.

Ak nemáte žiadne komplikácie a mať zdravé tehotenstvo, bude hormóny zníženie krvného tlaku v dôsledku všetkých ďalších tekutín. Tie by mohli mať bolesti hlavy, pocit závratu, a možno ani nevšimnete, opuchy nôh a rúk. Môžete vidieť zisk hmotnosti o tomto štádiu. Môžete tiež začať dochádzať k problémom so spánkom.

V tejto fáze tehotenstva, jóga je všetko o zmiernenie nepohodlie. Je dôležité, aby ste informovali svojho inštruktora presne to, čo si myslíte, takže vám môžu pomôcť prekonať tieto problémy. Do tejto doby, je potrebné si uvedomiť, že nie je možné tlačiť sa v priebehu tréningu.

 •  Držať pózu len tak dlho, ako vám vyhovuje.
 • Použite vankúše kdekoľvek je potreba, aby vaše rastúce bruško maximálny komfort.
 • Máte tiež akceptovať, že vaše rastúce bruško zmení váš zmysel pre rovnováhu. Urobte si čas na tréning.
 • Stojaci pózy sú bezpečné praktizovať počas tohto štvrťroka.
 • Musíte si byť vedomí, ktoré svaly pracujú v ktorom Asano, takže môžu zodpovedajúcim spôsobom chrániť.
 • Použite stoličku, ak je to nutné, ale nie namáhať vaše panvovej oblasti.
 • Hrudný i bedrový otvárače sú ideálne pre tento štvrťrok.
 • Akonáhle prejdete týždeň 20, ležiaci na chrbte je absolútna ne-ne. Hmotnosť maternice nesie ťažko na dutej žily, žily, ktorá nesie krv z dolnej časti tela k srdcu, a to by mohlo byť nebezpečné.
 • Dalo by sa tiež cvičiť pózy, ktoré zvyšujú krvný obeh v nohách.
 • V tejto fáze, môžete tiež začať robiť Pranayama. To vás naučí ovládať svoj dych a upokojiť. Dýchacie techniky vám pomôžu pri pôrode. Avšak, vyhnúť sa cvičenie pránájáma, ktoré zahŕňajú zadržiavanie dychu alebo zmeniť prúdenie vzduchu. To by mohlo znížiť prívod kyslíka k plodu.
 • Na tomto mieste je tiež nutné, aby sa zabránilo záhyby, backbends a pózy na bruchu alebo chrbte.
 • Zvraty a obraty je potrebné sa vyhnúť príliš.

Druhý trimester je známe, že je najlepšie tehotenstvo. Objatie a užite si to!

Späť na obsah

C. Jóga Tipy: treťom trimestri

Teraz ste dosiahli svojho konečného štádia tehotenstva. To trimestri skončí v práci a pôrodu. Do tejto doby, ste mohli získať takmer 10 až 15 kilogramov. Kým menej ako štvrtina z nich je skutočná váha dieťaťa, zvyšok je pre podporný systém, ktorý udržuje vaše dieťa nažive. Táto extra hmotnosť môže byť príčinou značného nepohodlie. K dispozícii je celý rad tlaku na vnútorných orgánov v dôsledku rozšírenej maternice. To začína spôsobovať časté močenie, pálenie záhy, zvierania na bokoch, dýchavičnosť a bolesť v dolnej časti chrbta. Spánok je prerušený, a pohybujúce sa stáva obtiažnou. Kĺby stane nestabilnou a panva rozširuje. Vaše telo je prepping pre dodanie v tomto štádiu. Do konca trimestri, všimnete si, svalové kontrakcie a sporadickú sprísnenie steny maternice, ako vaše telo sa pripravuje na kontrakcie. To je dôležité, pretože kontrakcie bude tlačiť svoje dieťa dole. Keď sa hlava dieťaťa rieši sama krčka maternice na konci tehotenstva, zistíte, že je ťažké sedieť a chodiť. Krčka maternice sa rozťahujú pomaly a panvového dna zmierni. To všetko sa bude diať, až sa ísť do práce. To bude uvedené do prasknutia vašej steny maternice, ktoré bežne poznáme ako "vodná lámanie."

Všetky tieto zmeny uskutočniť v poslednom trimestri docela stresujúce pre nastávajúce matka. Je dôležité, aby ste presmerovať svoju myseľ od negatívnych myšlienok, a aby vaše telo v čele.

Kým cvičenie jogy, si uvedomiť, že cieľom je úplne uvoľniť. Musíte byť pohodlné, takže sa uistite, používať rekvizity.

 • Nedržte ásany cvičíte príliš dlho.
 • Uistite sa, že máte stenu pre podporu po celú dobu. V niektorých prípadoch nemusí byť schopný vyvážiť veľmi dobre v tejto dobe, a pokles je posledná vec, ktorú chcete práve teraz!
 • Prax ásan, ktoré vám pomôžu budovať silu v nohách. To vám pomôže vyrovnať lepšie.
 • Tiež je potrebné chrbtica prestavať a vštepiť správne cirkulácia krvi.
 • Hip otvárače sú tiež dôležité. Oni odstrániť tlak na spodnej časti chrbta a pomôcť zmierniť bolesť. Tieto ásany tiež zabezpečí jednoduchú prácu.
 • Panvovej plachty pomôže tlačiť dieťa dole, a tiež podporujú správnu polohu dieťaťa.
 • V tomto štvrťroku sa pozornosť musí byť viac na dýchanie a menej na ásany. Použite svoj dych V tejto fáze spojiť so svojím dieťaťom. Váš dych je to, čo sa kŕmenie a podnecuje svoje dieťa. Keď si uvedomíte, že vaše spojenie so svojím dieťaťom je povinný byť silnejší.
 • Inverzie, backbends a intenzívnej brušné práce sú absolútnou ne-ne v tejto fáze.

Späť na obsah

D. 10 Ľahký Jóga ásany, ktoré si môžete precvičiť v priebehu tehotenstva

Teraz, keď máte možnosť nahliadnuť do toho, čo sa deje vo vašom tele v každej fáze, a to, čo je potrebné urobiť, aby vám pomohol von, pozrite sa na tieto ideálnych ásan, ktoré vás podporia prostredníctvom svojho tehotenstva. Aj keď sa jedná len o málo, ale zázraky pre vás. Ale uistite sa, že budete cvičiť tieto prenatálnej jógy ásany iba pod vedením inštruktora. To nie je čas experimentovať.

Späť na obsah

1. Utkatasana

Tiež známy ako - Stolička Pose

Výhody - Tento Asano stimuluje svaly na nohách, najmä boky a stehná. Váha tela je na stehná a nohy. Tento Asan tóny a ich posilňuje. To je počas tehotenstva nevyhnutné preniesť niektoré stres a hmotnosti z chrbta a brucha na nohy. To Asano tiež zvyšuje krvný obeh v končatinách, čím sa zníži a zabráni opuchu.

Ako na to - Predpokladajme, že Tadasana a ľahko pokrčte kolená. Znížte svoje zadok tak, že to vyzerá, ako by ste sa sedí na pomyselnej stoličke. Nadýchnite sa a rozšíriť svoje paže nad hlavou. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, ako si udržať tok váš dych ísť. Release.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že budete cvičiť tento ásany vedľa múru alebo stoličku vedľa teba pre okamžitej pomoci v prípade, že stratí rovnováhu.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1 & 2

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

2. Virabhadrasana Aj

Tiež známy ako - bojovník Pose I

Výhody - Tento Asano vám umožní preskúmať hornej časti tela. Váš hrudník otvára, a vaše nohy sú posilnené. To tiež obnovuje zdravie chrbtice a pripravuje ho, aby sa hmotnosť rastúce maternice. To tiež uvoľňuje myseľ a pomáha sústrediť sa a vyváženie.

Ako na to - Začnite tým, že umiestni obe vaše nohy hip-šírka od seba. Teraz, pivot na ľavej nohe, a nechal pravú nohu tvárou dopredu. Oblúk ľavej nohy musí byť v súlade s pravou nohou. Znížte panvicu a prevziať výpad. Zdvihnite ruky nad hlavu a pozerať sa dopredu. Podržte predstavovať iba tak dlho, ako je to pohodlné. Uvoľnite a opakujte s ľavou nohou vpred.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že budete cvičiť tento ásany vedľa múru alebo stoličku vedľa teba pre okamžitej pomoci v prípade, že stratí rovnováhu. Tiež, ako vaše tehotenstvo postupuje, znížiť rozšírenie nohy k zníženiu napätia na panvového dna.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana I

Späť na obsah

3. Virabhadrasana II

Tiež známy ako - bojovník Pose II

Výhody - podobne ako Warrior Aj tento Asano tiež vám umožní preskúmať hornej časti tela. To vám pomôže otvoriť hrudník a rozšíriť svoju hornej a spodnej časti tela. Nohy sú posilnené tiež. Virabhadrasana II funguje aj na chrbte a posilňuje chrbticu. To pomáha to niesť váhu rastúce maternice. Naučíte sa zaostriť, rovnováhu, a to predovšetkým, vaše telo sa učí, aby sa upokojila.

Ako na to - Rozšírte svoje nohy tak, že sú hip-šírka oddelený. Otočiť pravú pätu a bod prstami smerom von. Použite ľavú pätu k zemi sami. Oblúk ľavej päty by mali byť v súlade s pravou nohou. Nižší boky a vyžarujú všetku svoju energiu tak, ako by ste natiahnuť ruky. Paže musia byť v súlade s ramenami. Môžete sa tešiť. Dýchať dlhá a hlboká a držať pózu len kým vám vyhovuje. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že budete cvičiť tento ásany vedľa múru alebo stoličku vedľa teba pre okamžitej pomoci v prípade, že stratí rovnováhu. Tiež, ako vaše tehotenstvo postupuje, znížiť rozšírenie nohy k zníženiu napätia na panvového dna.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

4. Trikonasana

Tiež známy ako - trojuholník Pose

Výhody - Tento Asano posilňuje nohy a umožňuje čerstvej množstvom prietok krvi v celom tele. To zaisťuje, že vaše dieťa dostane všetky živiny, ktoré mali v bohaté na živiny krvi a čistý kyslík presunúť do oblasti brucha. Obeh krvi a lymfy eliminuje zbytočné toxíny. Váš chrbát sa pretiahol, a vaše telo je ohnutá. Budete cítiť svieži a napätím, ako budete praktizovať tento ásany. V prvom trimestri, táto Asano by vám pomôžu vysporiadať s rannú nevoľnosť.

Ako na to - Položte si nohy od seba. Zdvihnite ruky a položil je rovnobežná s podlahou. Dlane musí smerovať nadol. Teraz otočte ľavú nohu pod uhlom 45 stupňov, a pravá noha v uhle 90 stupňov. Päty by mala prísť do priameho smeru. Jemne otáčať telom doprava. Rozšíriť hornej časti tela a pomaly ohnite smerom k podlahe. Tvoja pravica by sa mali dotýkať pravú nohu a ľavou rukou, musí byť predĺžená smerom nahor. Premeňte svoj zrak k ľavej ruky. Držať pózu, kým sú pohodlné, a potom uvoľnite. Opakujte na druhej strane.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že budete cvičiť tento ásany vedľa múru alebo stoličku vedľa teba pre okamžitej pomoci v prípade, že stratí rovnováhu. Môžete tiež použiť blok alebo rekvizity pre podporu svojho nižšiu ruku, ako si urobiť tento ásany. Uistite sa, že necíti žiadny tlak na chrbte alebo v bruchu, keď budete cvičiť tento ásany. Znížiť rozšírenie svojich nôh, ako vaše tehotenstvo postupuje.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

5. Utthita Parsvakonasana

Tiež známy ako - Rozšírená Side Angle Pose

Výhody - Je to jeden z najlepších jogy predstavuje pre tehotné ženy, pretože sa tiahne a posilňuje nohy. Pomáha znižovať opuchy nôh v poslednom trimestri tehotenstva. Prostredníctvom tohto ásany, boky a hrudník otvoria. To umožňuje pre krvný obeh a stimuluje brušné orgány. Váš chrbát a chrbticu sú natiahnuté a masíroval a bolesť sa zníži. To Asano pomáha zvýšiť výdrž. To zmierňuje zápchu, čo je hlavný problém v prvom trimestri tehotenstva.

Ako na to - Rozšírte svoje nohy a umiestniť ich hip-šírka od seba. Otočiť pravú pätu a bod prstami smerom von. Uzemnenie ľavú pätu. Oblúk ľavej päty by mali byť v súlade s pravou nohou. Nižší boky a natiahnuť ruky. Teraz sa pomaly ohnúť svoje telo tak, že pravá ruka dotkne pravú nohu a ľavú ruku rozširuje smerom nahor. Zmeňte svoj pohľad na ľavej paži. Zhlboka sa nadýchnite a potom držať pózu len kým vám vyhovuje. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že budete cvičiť tento ásany vedľa múru alebo stoličku vedľa teba pre okamžitej pomoci v prípade, že stratí rovnováhu. Môžete tiež použiť blok alebo rekvizity pre podporu svojho nižšiu ruku, ako si urobiť tento ásany. Uistite sa, že necíti žiadny tlak na chrbte alebo v bruchu, keď budete cvičiť tento ásany. Znížiť rozšírenie svojich nôh, ako vaše tehotenstvo postupuje.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Utthita Parsvakonasana

Späť na obsah

6. Bitilasana

Tiež známy ako - Krava Pose

Výhody - Tento Asano, na začiatku, zbavuje chrbát. To naťahuje chrbticu a umožňuje cirkuláciu krvi a spinálnej tekutiny. To znižuje tlak, ktorý váha brucha pridáva k chrbtici. Spočiatku to Asano upokojuje myseľ a znižuje účinky rannú nevoľnosť. Ako ste si palec smerom k vašej cieľovej trimestri, to pomáha dieťa krok správnym smerom s hlavou smerom k krčka maternice. To tiež podporuje push, že dieťa potrebuje k pohybu smerom k krčka maternice. Avšak, je nutné vykonať tento ásany pod vedením jogy inštruktora.

Ako na to - V ideálnom prípade by to Asano sa vykonáva v kombinácii s Marjariasana a spoločne sa ásany sa nazývajú Cat-Cow. Robiť Bitilasana, musíte najprv prísť na svojich štyroch. Nadýchnite sa a zdvihnite bradu vyzerať ako váš chrbát prechádza do konvexné polohy. Potom presunúť do Marjariasana vdýchnutím a zdvíhanie chrbtice ho zaokrúhliť tak, že sa stane konkávne. Potom, aby vaše bradu k hrudníku. Zopakovať dve ásany prípadne v koordinácii s dychom. Tieto ásan je nutné vykonať každý aspoň päťkrát pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že necíti žiadny tlak na chrbte alebo v bruchu, keď budete cvičiť tento ásany. Zastaviť, akonáhle vy. Môžete tiež použiť tento ásany sa spojiť so svojím nenarodeného dieťaťa. Predstavte si, že obal sa okolo svoje dieťa, ako to budete robiť ásany.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1 a 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Bitilasana

Späť na obsah

7. Balasana

Tiež známy ako - Pose Detský

Výhody - Tento Asano je relaxačný póza. Uvoľňuje obe zadné a myseľ. Najlepšie na tom je, že to robí tak, bez toho, aby žiadny tlak na brucho. To Asano tiež káble a masáže vnútorných orgánov, čo je stimuluje. To tiež uvoľňuje zachytený napätie vo svaloch a zlepšuje krvný obeh. Pomáha bitka závraty, únava a nevoľnosť, že prvý trimester tehotenstva so sebou prináša.

Ako na to - Príďte na svojich štyroch. Prineste si nohy k sebe, a rozšíriť kolená. Odpočinúť brucho na vaše stehná a umiestniť svoje zadok na nohy. Aby vaše čelo sa dotýkať zeme. Natiahnuť ruky, alebo ich umiestniť vedľa seba, spolu s nohou, s dlaňami otočenými nahor.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že necíti žiadny tlak na chrbte alebo v bruchu, keď budete cvičiť tento ásany. Zastaviť, akonáhle vy.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

8. Malasaña

Tiež známy ako - Garland Pose

Výhody - K Malasaña je ďalšia póza, ktorá pracuje hlavne na nohách, najmä na bokoch a stehnách. Posilňuje ich tak, že môžu podporiť váš ťažké brucho. To tiež zlepšuje krvný obeh a zaisťuje dobrú úsek vo vašich bokov a stehien. Rozširuje vaše boky a otvára panvovej oblasti.

Ako na to - Squat na zem, uistite sa, vaše nohy sú spolu, a zadok sú nad podlahou. Ak sa cítite pohodlne, zdvihnite svoje telo na bruškách chodidiel. Pridajte sa k svojim dlane v strede, a lakte po stranách kolien mierne odpočinku. Tlačiť kolená s lakťami čo najširší. Držať pózu, kým sú pohodlné a potom uvoľnite.

Tehotenstvo Modifikácia - Uistite sa, že necíti žiadny tlak na chrbte alebo v bruchu, keď budete cvičiť tento ásany. Môžete použiť vankúše alebo bloky, ktoré podporia vaše boky, zatiaľ čo cvičí tento ásany v neskoršej časti tehotenstva.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1, 2, 3 (s dohľadom)

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

9. Baddha Konasana

Tiež známy ako - ševci Pose, Butterfly Pose, Bound Angle Pose

Výhody - To je ďalšie úžasné Asano pre ženy do praxe. Zlepšuje zdravie svojho reprodukčného systému. Praktizovanie tohto ásany pomáha otvárať panvu. Z tohto dôvodu, to zaručuje jednoduché práce, ak pravidelne praktikuje (nepreháňajte). To Asano zlepšuje krvný obeh a upokojuje myseľ.

Ako na to - Posaďte sa na podložku sa vaše nohy natiahnuté. Potom zložiť kolená a pripojiť sa vaše nohy v stredu. Narovnať chrbát, ako si urobiť si pohodlie. Držte nohy so svojimi dlaňami. Uistite sa, že ste dobre v póze, ako ho držať po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

Tehotenstvo Modifikácia - by ste nemali nepríjemné pocity na chrbte alebo brucha. Avšak, ak áno, okamžite zastaviť. Ak sú škáry v bedrách sa zdalo, že uvoľní z dôvodu tehotenstva, uzemniť svoje zadok na vankúši. Tiež role pár uterákov a umiestniť ich pod kolená, aby sa zabránilo rozšíreniu boky príliš veľa.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1 a 3 (s dohľadom)

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

10. Shavasana

Tiež známy ako - Corpse Pose

Výhody - Tento Asano úplne uvoľňuje myseľ a telo. To vám dáva dávku energie, takmer okamžite. Z tohto dôvodu, to robí divy v čelili záchvaty únavy, ktoré sa dejú v priebehu tehotenstva. To Asano pomáha bojovať vedľajších účinkov tehotenstva a uľavuje od bolesti, nevoľnosť a rannú nevoľnosť. Zakaždým, keď sa cítite smutní alebo unavení, urobte tento ásany a dobrý pocit okamžite.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbte, s dlaňami odpočíva vedľa teba, smerujúce nahor. Zavrieť oči a relaxovať, ako umiestniť ruky pozdĺž tela. Dýchať.

Tehotenstvo Modifikácia - Ak ste tehotná, je odporúčané proti naplocho na chrbte. Takže praktizovanie tohto ásany sa obráti na ľavej strane. Použite vankúš pod narastené brucho na jej podporu. Môžete tiež umiestniť vankúš pod hlavu pre väčšie pohodlie.

Najlepšie k praxi v - trimestri 1 (plochý späť pod dohľadom), 2, 3 (na ľavej strane)

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

E. Bezpečnostné pokyny pre tehotné ženy cvičia jogu

Rovnako ako s nejakou formou cvičenia, nezabudnite vziať tieto niekoľko rýchlych opatrení, ak ste tehotná.

1. Vyhnite sa backbends, inverzie, ramenné stojanov a headstands. 2. Vyhnite hlboké zvraty a ásany, ktoré znamenajú ležiace na bruchu. 3. Nezabudnite, že pohodlie je na prvom mieste. Netlačte sami. Robiť len toľko, koľko vaše telo vám umožní. 4. Koncentrát na dýchanie. 5. Dbajte na vašej praxe. Nezabudnite, že sa starajú o dvoch ľuďoch - svoje dieťa aj seba. 6. Kedykoľvek budete cítiť nepríjemne alebo máte pochybnosti o akomkoľvek pocite cítite sa poraďte s lekárom a vášho inštruktora. 7. Používať rekvizity je to nutné.

Späť na obsah

Tehotenstvo je jedným z najkrajších zážitkov v živote. Ide o zväzok zmiešaných emócií, a test vašej vytrvalosti. Stretnete s čistou radosť a skutočnú lásku k niečomu, čo je vyrobená z časti vás a muža naozaj milujete. Nenechajte hormóny, emócie a bolesť močiare vás. Objatie jóga - budete plaviť nielen prostredníctvom svojho tehotenstva s ľahkosťou, ale toľko obávaný prácu taky. Mala si niekedy niektorý z týchto prenatálnej jógy predstavuje v priebehu tehotenstva? Povedzte nám, ako sa im pomôcť tým, že komentuje nižšie.

load...