Zdravie a wellness

10 úžasných použití Neem Powder

10 úžasných použití Neem Powder

Všetci sme si vedomí liečivých hodnoty neem, nie? Jedná sa o dobre známy bylina v Indii, ktorá bola použitá pre rôzne účely od nepamäti. Okrem toho, Neem prášok má mnoho mnoho využití. Chceš sa dozvedieť viac o neem práškových dávok? Čítajte ďalej!

Neem - prehľad:

Botanický názov tohto stromu Neem je Azadirachta indica. Tento strom je pôvodom z Indie, Mjanmarska, Srí Lanka, Bangladéš, Pakistan, atď, ale teraz sa pestuje po celom svete pre svoje liečivé a liečivé vlastnosti. So všetkými jej časťami vlastniť liečivé hodnoty, táto bylina je vhodná pre liečenie rôznych chorôb. Antibakteriálne, antiseptické, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti neem aby to dôležité pre ľudské zdravie.

Dnes neem získala ohromnú hodnotu na trhu pre komerčné využitie. Neem olej sa používa v kúpacích pleťové vody, mydla, kozmetike a ako repelent hmyzu rovnako. Jeden môže používať Neem listy v liečbe očných problémov, krvácajúceho nosa, črevné červy, žalúdočné ťažkosti, strata chuti do jedla, atď Môžu tiež liečiť kožné ochorenia, kardiovaskulárne ochorenia, sennej nádchy a diabetes, ústne a problémy s pečeňou. Neem semená sa rozomelú na prášok, ktorý sa cez noc namočeným vo vode a nastriekaný na plodiny, aby preč hmyz (1).

load...

Pokiaľ ide o Neem prášok, to má väčšina liečivých hodnôt neem. To môže byť používané interne v čaji forme; to môže byť pridaný do kuchyne alebo používať externe tiež. Skôr, Neem prášok bol dokonca použitý ako antikoncepcia. V súčasnej dobe sa používa v kozmetike, mydlá, pleťové vody, atď. Príjem neem prášku bolo zistené, prospešné pri liečení zažívacie ťažkosti. To tiež zvyšuje imunitu a pôsobí ako čistič krvi.

Neem Práškové Výhody

Ako už bolo uvedené vyššie, Neem prášku je prospešné pre vaše zdravie rôznymi spôsobmi. Nižšie sú prvej desiatke použitie Neem prášku.

1. Lupy:

Lupiny je neškodný, ale môže zničiť vaše vlasy pôvab a môže byť nepríjemné. Lupiny dochádza v dôsledku odlučovanie odumretých buniek z pokožky hlavy, alebo odlupovanie suchej pokožky hlavy. Neem prášku vám môže pomôcť pri liečbe lupín. Môžete pridať neem prášok do vody a táto zmes sa týkajú vašich vlasových korienkov, a potom konzumovať vodu. Nechaj to po dobu 30 minút a dôkladne opláchnite. S pravidelným používaním tohto nápravného opatrenia, môžete sa zbaviť lupín.

load...

2. Kožného ochorenia:

Pásový opar nie je nezvyčajné. Ide o hubové infekcie kože, označený v tvare prstenca červenej šupinaté plochy. Niekedy tieto škvrny dostať svrbí a dráždivé. Neem prášku bolo zistené, účinná pri liečbe kožného ochorenia, pretože je plesňová infekcia, a neem má silné fungicídne vlastnosti. Na liečbu kožného ochorenia, mix neem prášku s vodou. Môžete pridať niekoľko kvapiek olivového oleja, ak vaša pokožka je suchá. Použiť túto pastu na postihnuté miesta a opláchnite po 10 - 15 minút s vlažnou vodou. Postupujte podľa tohto procesu denne po dobu niekoľkých dní získať znateľné výsledky.

3. Vši:

Vši sú parazitárne hmyzu, ktoré žijú v ľudských vlasoch. Oni sú nákazlivé. Živí sa malým množstvom ľudskej krvi, čo nepriaznivo ovplyvňuje vaše zdravie. Neem má tú vlastnosť, že inhibuje rast vši. Zabraňuje tiež vši vajcia od vyliahnutia. Ak ste sa trápi vši, môžete pripraviť pastu z Neem prášku a vody. Môžete tiež pridať henna prášok, aby bol silnejší a hladšie. Naneste ju na vlasy a opláchnite po vysušení. Môžete použiť túto metódu obdeň alebo 2 - 3 krát za týždeň na úľavu.

4. Akné / Pupienky:

Už ste niekedy používa neem prášok na akné alebo vyrážok? Väčšinou sú to olejovitá kože ľudí, ktorí trpia tohto problému. Antiseptický, antioxidanty, antifungálne, antivírusové a protizápalové vlastnosti neem pomôcť pri liečbe akné alebo pupienkov. Práškové Neem listy sú hlavnou zložkou väčšiny používaných tvárových krémov.

Ako sa zbaviť akné alebo pupienky, môžete pridať neem prášok do jogurtu alebo hlinkou. Zmiešajte Neem prášku a jogurt, bieliace zeme a vody. Naneste ju na tvár. Opláchnite po zaschnutí. Tento postup opakujte 2 - 3 krát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

5. Neem Prášok v zubnej paste:

Neem prášok môže byť pridaný do zubnej pasty aj. Bolo zistené, že je veľmi prospešné pri liečení orálnych / problémy so zubami. To bojuje s chorobou ďasien a udržuje ústa zdravé a klíčkov-free, bojuje proti zápach z úst, ničí baktérie v ústach, bráni a znižuje plaku, bojuje dutín, atď. Neem prášok je úplne ústnej priateľský.

6. Sinusitis:

Sinusitída je zápal sínusu; to môže byť chronický alebo akútny. Môžete použiť neem prášok ako nosové kvapky na liečbu zápalu vedľajších nosových dutín. To pomáha pri znižovaní zápalu. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku prášku neem v šálke horúcej vody a s 2 - 3 kvapky dvakrát denne pre úľavu.

7. Športové Foot:

Mykóza nôh je časté ochorenie kože na nohách. Je to nákazlivé a môže šíriť do ďalších častí tela rovnako. K liečbe mykózy nôh, môžete použiť neem práškovou pastu. Tradične sa používa na upokojenie podráždenie kože, Neem prášok môže byť tiež použitý ako netoxické huba požiaru noha prášku (2).

Všetko, čo musíte urobiť, je, aby pastu kombináciou neem prášku a vody. Naneste ju na postihnutých oblastiach pravidelne. Antiseptické, anti-hubové a anti-bakteriálne vlastnosti Neem pomoc v boji proti atléta noha chorobe.

8. Psoriáza:

Psoriáza je chronické kožné ochorenie, ktorá sa vyznačuje strieborné / červené, svrbivé, šupinatá bolestivé škvrny spôsobené v dôsledku silnejšieho rastu buniek. Neem prášok môže účinne liečiť psoriázu. Buď si môžete vziať neem prášok interne alebo externe aplikovať. Pre vnútorné použitie, môžete si vziať jednu čajovú lyžičku prášku neem a 1 - 2 čajové lyžičky kurkumy prášok s vlažnou vodou dvakrát denne. Prípadne môžete použiť vodu a Neem prášku pastu z vonka do postihnutých oblastí denne.

9. Ekzém:

Ekzém je chronické kožné ochorenie. Jedná sa o zápal epidermálnej vrstvy kože. Príznaky ekzému patrí červené, svrbenie a suché miesta na koži. Je častejšia u detí a dojčiat než u dospelých. K liečbe ekzémov, môžete pastu s použitím vody, neem prášok, a niektoré kurkumu. Použiť túto pastu na postihnuté miesto. Neem prášok sa ukázala byť účinná pri poskytnutí úľavy od ekzém.

Strata 10. Vlasy:

Vypadávanie vlasov sa stáva častým problémom v týchto dňoch u mužov i žien. Tam môže byť niekoľko príčin vypadávanie vlasov. Ale Neem prášku môže výrazne pomôcť pri znižovaní padania vlasov. Na tento účel si môžete pripraviť pastu z Neem prášku a vody. Môžete tiež pridať aloe vera k nemu. Použiť túto pastu na hlave / root dvakrát týždenne asi 20 - 30 minút pred vaňou.

Vyššie uvedené Neem prášku výhody a použitia hovorí o jeho obrovskej liečivé hodnoty. Neem prášok sa chová ako lacná domáci liek na niekoľko zdravotných problémov, ktorým čelíme v našom každodennom živote. Z tohto dôvodu je vhodné, aby bolo súčasťou vašej kuchyne.

Dúfame, že tento príspevok na neem práškových dávok sa vám pomohla. Daj nám svoju cennú spätnú väzbu od komentovanie v poli nižšie!

load...