Zdravie a wellness

10 úžasných jedál a diétu na zväčšenie výšky

10 úžasných jedál a diétu na zväčšenie výšky

Výška bola vždy dôvodom na obavy pre všetkých z nás. Ľudia z krátkej výšky často trpia nízkou dôverou a komplexu menejcennosti, keď tvárou v tvár so svojimi vyššími náprotivky. Aj keď existuje celý rad produktov dostupných na trhu, ktoré sľubujú zvýšenie výšky, často nefungujú, ako bolo zamýšľané. Väčšinou výška je závislá na génoch a na správny druh jedla a riadneho výkonu do určitej miery. Muži aj naďalej rásť až do veku dvadsiatich piatich rokov, zatiaľ čo ženy dosahujú tam plnú výšku vo veku osemnásť alebo devätnástich.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic.

Výška sa riadi druhom hormónu ľudský rastový hormón (HGH). To je vylučovaný hypofýzou, čo zvyšuje telesnú výšku. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby sa potraviny, ktoré pomáhajú funkciu HGH.

load...

Zoznam výšky Zvýšenie Foods

Aj keď je telesná výška je daná geneticky, to je tiež dobre známym faktom, že rast závisí na niektorých vonkajších faktorov a výživa je jedným z nich. Poor výška môže byť dôsledkom pomalého rastu v dôsledku nedostatočnej výživy. Tak, po vyváženú stravu, je absolútne zásadné pre zlepšenie rastových vyhliadok, a to najmä počas dospievania rokov, aby si dobre stavané telo. Je potrebné správne stravovanie a cvičenie, aby sa dosiahla optimálna výšky a telesnej hmotnosti. Uistite sa, že vaše telo dostane rôzne typy živín za účelom vybudovania silné svaly, väzy a šľachy. Mnoho vápnika, minerálov, vitamínov a proteínov by mali byť zahrnuté vo vašej strave. Tu je to, čo potrebujete, aby vaša strava špeciálne ako potrava pre zvýšenie výšky.

A. Proteíny:

Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi nášho tela, a tak môže pomôcť zvýšiť výšku tým, že stavia rôzne tkanivá. Tam obsahujú aminokyseliny, ktoré sú určené pre rastové hormóny a sú nevyhnutné pre udržanie zdravých kostí, svalov, tkanív, orgánov, kože a zuby. Pôsobí tiež ako enzýmy, ktoré stimulujú biochemické reakcie organizmu, ako je trávenie, dýchanie a vylučovanie. Nedostatok bielkovín môže spôsobiť niekoľko zdravotných problémov, ako sú straty hmoty svalov, abnormálny rast, slabý imunitný systém a neadekvátne psychický vývoj.

Z tohto dôvodu, sacharidy by mali byť nahradené potraviny, ktoré sú bohaté na bielkoviny, ako sú ryby, vajcia, mlieko a legumes.Protein je nevyhnutnou zložkou v potravinách pre zvýšenie výšky.

load...

B. Minerály:

Potraviny obsahujúce minerálne látky, ako je horčík, fosfor, fluór, jód, železo a mangán takisto zohrávať dôležitú úlohu pri zvyšovaní výšky a telesnej rast.

Vápnik je životne dôležitý minerál nevyhnutný pre rast a udržiavanie silných kostí. Sýtené nápoje, nadmerné soli, cukru, tuku a káva by mala byť obmedzená, pretože pôsobia ako inhibítory vápnika, čo nepriaznivo ovplyvňuje váš rast. Nelegálnych drog a nadmerné fajčenie môže tiež senzácia svoj rast a mať iné škodlivé účinky na vaše zdravie.

C. Vitamíny:

Vitamín D je nevyhnutný pre vývoj silných a zdravých kostí a jej nedostatok môže mať za následok poruchu rastu kostí, slabé a krátke zákona. Okrem toho je nutné v tele pre vstrebávanie vápnika. Okrem vitamínu D, ďalšie vitamíny, ako je vitamín A, vitamín B1, vitamín B2 alebo riboflavín, vitamín C alebo kyselina askorbová a vitamín F sú tiež nutné pre normálny rast. Tie sú väčšinou obsiahnuté v ovocí a zelenine.

Nižšie je zoznam potravín, ktoré vám môžu pomôcť pri zvyšovaní svoju výšku prirodzene.

1. Mlieko:

Vápnik je nevyhnutný pre rast a udržiavanie silných kostí a pôsobí ako výšky posilňovača. Mlieko je vynikajúcim zdrojom vápnika. Okrem toho má vitamín A, ktorý zachováva vápnika v tele. To tiež obsahuje proteín, ktorý pomáha pri budovaní našich buniek. Mlieko sa ľahko štiepia a umožňuje maximálnu asimilácii proteínov. Odstredeného mlieka bez tuku a obsahuje 100% bielkovín. Aspoň 2 až 3 poháre mlieka, odporúča sa každý deň.

2. Dairy Foods: 

Okrem mlieka, mliečne výrobky by takisto mali byť konzumované za to, že vplyv na výšku. Mliečne výrobky, ako je syr, Paneer, jogurt, šľahačkou a zmrzlinou sú bohaté na vitamíny A, B, D a E. Tiež obsahujú bielkoviny a vápnik. Vitamín D a vápnika sú nevyhnutné pre rast. Nedostatok vitamínu D môže mať za následok nízku výškou zisk. Získanie dostatočné množstvo vápnika je tiež dôležité, a to najmä v období puberty.

3. Ovocie a zelenina: 

Okrem zvyšujúcej sa nadmorskou výškou, ovocia a zeleniny zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravého životného štýlu. Sú výborným zdrojom vitamínov, vlákniny, draslíka a foláty. Vitamín A pomáha pri vývoji kostí a tkanív. Ovocie, ako sú melóny, grapefruit, papája, mango, mučenky, melón a marhule sú bohaté na vitamín A. Vitamín A je tiež nájdené v zelenine, ako je mrkva, hrášok, tekvica, brokolica, špenát, kapusta, sladkých zemiakov atď Okrem toho, citrusové ovocie, jahody, zemiaky a paradajky tiež obsahujú vitamín C, ktorý pomáha vo zdravý rast kostí a prispieva k výške človeka.

4. Chicken: 

Chick je jeden z najvyšších zdrojov proteínov medzi potravín živočíšneho pôvodu. V skutočnosti, že poskytuje väčšie množstvo proteínov do telesa pre vytváranie tkaniva a svalov.

5. Hovädzie: 

Okrem kuracieho, hovädzieho, je tiež dôležitým zdrojom bielkovín, ale tiež obsahuje tuk, ktorý zvyšuje hladinu cholesterolu.

6. Pre škrob a obilia: 

Škroby a zrná sú hlavnými zdrojmi energie v našom tele. Okrem toho poskytujú vitamín B, vlákniny, železo, horčík a selén. Vzhľadom k tomu, že poskytujú požadované kalórií, malo by byť ich spotreba sa zvýšila, a to najmä počas puberty, kedy deti prechádzajú rýchlym rastovej fázy. Hnedá ryža, popcorn, celozrnný a celozrnná cestoviny sú prospešné pre správny rast.

7. Vajcia: 

Vajcia sú tiež dobrým zdrojom bielkovín. Ich biele bielok má 100% bielkovín, ale by ste sa mali vyvarovať jarmo, pretože obsahuje tuk. Vajcia tiež obsahujú vitamín B2, ktorý je tiež známy ako riboflavín. Za účelom zvýšenia výšky 3 až 6 vajec by sa mali prijať na dennej báze.

8. Sójové bôby:

Sójové bôby obsahujú najvyššie proteíny medzi všetkými vegetariánskych jedál. Čistý proteín obsiahnutý v sóji, zlepšiť kostnej a tkanivovú hmotu. Pre rastúcou výškou, sa odporúča 50 gramov sóje každý deň. Vegetariáni môžu splniť ich požiadavky bielkovín zo sójových bôbov, ktoré sú veľmi výživné.

9. Ovsené vločky: 

Ovsené vločky je tiež skvelý zdroj rastlinných bielkovín. Pomáha pri zvyšovaní svalovej hmoty a zníženie tuku. Je vhodné, aby sa 50 g ovsených vločiek na raňajky každý deň.

10. Coral Vápnik: 

Ako názov napovedá, koralové vápnik sa získava z morských koralov. Pomáha pri zvyšovaní kostnej hmoty, čo spôsobuje, že kosti rastie na dĺžku. To vápnika by mali byť prijaté v ranom veku pre získanie maximálnych výsledkov.

Tak, výška je genetický faktor, ale môže byť tiež významne ovplyvnené správnu výživu. Jesť zdravé jedlo spolu s primeranou fyzickou aktivitou môže prispieť na skvelý spôsob, ako rozšíriť svoje výšky.

Toto je zoznam našich diétnych potravín rastie! Ešte zanechajte nám komentár.

load...