Zdravie a wellness

10 úžasné zdravotné prínosy molokí

10 úžasné zdravotné prínosy molokí

Sú vysoké hladiny krvného tlaku, aby vaše životné neporiadok? Myslíte si, že vaša hladina cholesterolu oslabovať energiu a vitalitu zo svojho života? Čo keď existuje jedna jediná zložka, ktorá vám pomôže v boji proti tejto problematiky, okrem mnohých iných bežných problémov?

Hovoríme o molokhia listy tu! Táto málo známa zelenina je široko používaný pre jeho mnoho známych zdravotných výhod. Chcete vedieť, čo sú zač? Pokračovať s vašou čítanie!

Zdravie Výhody Molokhia - Top 10:

1. Znižuje krvný tlak:

Bolo zistené, že Molokhia listy aby sa znížilo riziko hypertenzie, tým účinne pomáha znižovať krvný tlak. Molokhia listy sú bohaté na draslík, a pretože draslík je známy vazodilátor, pomáha uvoľniť tepny. Táto vlastnosť draslíka pomáha zlepšiť okysličenie a znižuje kardiovaskulárne kmeň (1).

load...

2. Zlepšuje krvný obeh:

Molokhia listy sú bohaté na železo, ktorý nielen zvyšuje tvorbu červených krviniek, ale tiež vedie k zlepšeniu krvného obehu. Železo je potrebné pre krvi prenášať kyslík a nedostatok železa obvykle vedie k anémii. Strava bohatá na železo zaisťuje, že krvný obeh je na optimálnej úrovni, čo vám pomôže zostať energický (2).

3. Podporuje trávenie:

Molokhia listy sú bohaté na vlákninu, a to z nich robí zvlášť dobré pre váš tráviaci zdravie. Vláknina je objemové činidlo, ktoré pomáha zmierniť podráždenosť podmienok, ako je nadúvanie a zápcha (3).

4. Znižuje hladinu cholesterolu:

Molokhia listy boli preukázateľne znižujú krvný tlak, a sú obzvlášť bohaté na vlákninu. To z nich robí jeden z najlepších prostriedkov pre zníženie hladiny cholesterolu. Bolo zistené, vláknina pomáha znížiť zlý (LDL) cholesterolu, čo priamo znižuje riziko vás zmluvné arteriálne ochorenie, ako je mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo dokonca aterosklerózy (4). '

load...

5. Zmierňuje nespavosť:

Molokhia je bohaté na množstvo nevyhnutných minerálov, najviac pozoruhodne horčíka. Magnézium bolo dokázal pomôcť odstrániť poruchy spánku, ako je nespavosť a dokonca aj chrápanie poruchy ako apnoe. Horčíka spúšťa uvoľňovanie hormónov, ktoré uvoľniť telo a upokojiť nervy. Zvýšenie príjmu horčíka bol priamo spojený s pravidelným a lepší spánok cyklov (5).

6. Posilňuje imunitu:

Molokhia listy sú bohaté na vitamíny A, C a E. Je obzvlášť účinná pre imunitný systém. Vitamín C je jedným z najúčinnejších antioxidantov, ktoré nielen eliminuje voľné radikály, ale tiež pomáha podnecovať WBC výrobu (6). WBC obvykle napádajú patogénov a infekcií ako prvý. Vitamínov A a E sú antioxidačné vitamíny, ktoré zabraňujú poškodeniu voľnými radikálmi. Spotreba Molokhia listov pomáha zlepšiť imunitu.

7. Antikarcinogénne:

Spolu s ďalšími dôležitými minerálmi a živiny, molokhia je bohatý na antioxidačné vitamíny A, C a E (7), (8). Antioxidanty sa obvykle chránia telo pred voľnými radikálmi s rakovinou indukovať a obmedziť šírenie rakovinových buniek a nádory. Vysoký obsah antioxidantov molokhia listov z neho robí ideálny anti-karcinogénne robí.

8. Posilňuje Bone Zdravie:

Molokhia je plná dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré majú mnoho zdravotných výhod. Niektoré z nich boli nájdené na podporu zdravia kostí a chráni jeden proti chorobám, ako je osteoporóza a artritických podmienok. Železo, selén, vápnik a horčík sú len niektoré z podstatných minerálov, ktoré molokhia listy obsahujú (9), (10).

9. Protizápalový:

V ľudovom liečiteľstve, ktoré Molokhia listy široko používané ako anti-zápalových látok. Jedným zo základných antioxidantov, ktoré tvoria molokhia je vitamín E, obzvlášť účinná protizápalová látka, ktorá sa zvyčajne lieči a lieči príznaky zápalu. Ak trpíte reumatoidná artritída, zápal močového mechúra alebo iných zápalových stavov, zvážte pridanie molokhia ponecháva do svojho jedálnička (11).

10. Mobilný Rast:

Molokhia listy obsahujú veľa dôležitých živín a minerálov, ktoré nielen pomoc pri správne fungovanie organizmu, ale tiež pomáhajú vytvárať nové bunky, kožu, väzy, svaly a orgánových systémov. Ako molokhia je obzvlášť bohaté na horčík, to je veľký jedlo, ktoré zvyšuje bunkového rastu. Horčík pomáha vytvoriť nový organický materiál, a je nevyhnutná pre správny rast buniek (12).

Takže dúfame, že všetky tieto zdravotné prínosy z Molokhia vám bude prehodnotiť svoj jedálniček. Povedzte nám o svojich skúsenostiach s molokhia listami tu. Zanechať komentár nižšie!

load...