Zdravie a wellness

10 úžasné zdravotné prínosy Microgreens

10 úžasné zdravotné prínosy Microgreens

Každý očakáva, že žiť dlhý a zdravý život, ale ako by ste mohli zvládnuť to, ak máte radi k jedlu? Odpoveď je jednoduchá - jesť zdravo, a za to, že všetko, čo je potrebné hľadať v vaše jedlá sú microgreens.

Zaujíma vás, čo microgreens sú a ako môžu byť prospešné pre vás? Prečítajte si tento príspevok o tom informovaný!

Microgreens- Stručný

Ako už názov napovedá, microgreens sú miniatúrne zeleninu. Oni náhodou sú tak malé, pretože sú zozbierané len pre 2 - 4 týždne po tom, čo sa klíčiť. Prichádzajú v rôznych farebných variantoch a majú veľa príchuťou. Príprava jedál s microgreens za následok nielen prakticky príťažlivé pokrmov, ale aj lákavých lahôdok. Dodávajú veľkú textúru na jedlo a slúžiť ako pulzujúca ozdobu na akejkoľvek doske.

load...

Nižšie sú uvedené zdravotné výhody microgreens.

1. High Level beta-karoténu

Lekári hovoria, že mrkva je dobrá pre oči. To preto, že obsahujú zlúčeniny známe ako beta-karotén. Beta-karotén je tiež nájdené v niektorých microgreens vo vyšších množstvách. Táto zlúčenina je typ karotenoidu. Môže bojovať s chorobou spojených s očí a dokonca sa vraj zabrániť diabetu 2. Typu (1). Luteín a zeaxantín sú ďalšie karotenoidy nájdené v týchto malých zeleniny, ktoré sú známe, aby sa zabránilo šedý zákal a makulárnej degenerácie v oku. Oni tiež chrániť oči pred škodlivými UV lúčmi.

2. Fabulous zdroj vitamínu K

Microgreens majú obrovské množstvo vitamínu K v nich. Štúdia Yale pomohol zistiť, že keď boli hrachu microgreens vystavené svetlu, oni produkovali vyššie hladiny vitamínu. Vitamín K má mnoho výhod pre telo. Podporuje zdravie kostí tým prevenciu osteoporózy a budovanie silné kosti a chrupavky spoločne s vápnikom. Tento vitamín tiež zlepšuje hustotu kostí. Ďalšia vec, o Vitamín K je, že podporuje krvnú zrážanlivosť a znižuje krvácanie z nosa a lieči krvácanie ďasien.

load...

3. Viac Výživa Than zrelí Listy

Listy microgreen zeleninou sú výživnejšie než ich zrelých verzií. Štúdia amerického ministerstva poľnohospodárstva z dostupných 25 microgreens bežne stanovené, že sa prvé mladé listy alebo cotyledons zo semenáčikov sú veľmi výživné. V skutočnosti sa jedná o 4 - 6 krát viac výživnejšie. Tieto cotyledons sú dodávky potravín mladé rastliny a majú cenné živiny, ktoré mladí rastlina bude potrebovať, aby prežil. Takže, jesť sa nám ponúkajú rovnakú úroveň intenzívnu výživu.

4. Zdroj antioxidantu vitamínu C

Microgreens sú významným zdrojom vitamínu C (2). Každý typ microgreen má zdravé dávky vitamínu zabalené v nej, ale množstvo sa líši od jedného typu na iný. Vitamín C je dôležitý pre vývoj silnej imunity proti nachladnutiu. Pomáha pri hojení rán a pomáha rozvíjať trvanlivé spojivového tkaniva tým, že podporuje tvorbu kolagénu. Vitamín tiež pomáha telu pri vstrebávaní železa z potravy a pôsobí ako antioxidant.

5. Využívať výhody Vitamín E

Látky bohaté na vitamín E majú schopnosť slúžiť telo v mnohých smeroch. Druh vitamínu E v microgreens je známy ako tokoferol (3). Udržiavanie diéty obsahujúce tento vitamín zlepší schopnosť tela vytvárať červené krvinky a znižuje šance na rakovinu a srdcové ochorenia, v závislosti na University of Maryland Medical Center.

6. Powerhouse antioxidantov

Antioxidanty prevenciu a odstránenie škôd bunka spôsobené voľnými radikálmi. To z nich robí veľmi dôležité, najmä v našej strave. Microgreens sú plné antioxidantov, ktoré sú užitočné k telesu (4). The Journal of American Society for Horticultural Science uviedol, že sadenice šalátu majú najvyššiu úroveň antioxidantov po 7 dňoch od klíčenie. Takže hŕstka microgreens môže byť veľmi prospešné pre udržanie dobrého zdravia.

7. Lepší ako Klíčky

Klíčky sú pripravené, že namáča vo vode po dobu niekoľkých dní. Avšak microgreens rastú v pôde takmer jeden až šesť týždňov, čo im umožňuje absorbovať minerály a ďalšie živiny zo zeme. To znamená, že majú lepší nutričný obsah než klíčky. Je však potrebné dbať na použitej vody, aby rast klíčkov, ako kontaminovaná voda môže mať za následok otravy potravinami a iných chorôb, ako sú Salmonella a Escherichia coli.

8. Voľný Od Chemicals

Micro greeny trávia veľmi málo času v pôde. Takže neexistuje žiadna skutočná potreba používania pesticídov a herbicídov pri ich pestovaní. To robí to menej pravdepodobné, že pre nich preniesť na chemické látky, keď bol spotrebovaný, čo microgreens veľmi zdravú voľbu zeleniny.

9. Dobre kombinovať s zdravých potravín

Microgreens sú chutné a sviežim. Dodávajú krízy a krásnu textúru na potraviny. Tieto detské vegetariáni sú dobré k jedlu, pretože sú spárované s inými zložkami. Je si môžete vychutnať v šaláte s inými zeleniny a nejaké ovocie, pridajte ich do polievok, dať ich do sendviče, alebo ich použiť ako ozdoba, aby sa na farbu v iných potravinách.

10. Rastúce Microgreens je relaxačný

Zahradničení je relaxačné činnosť a považovaný za veľký stres buster. A pestovanie vlastnej zeleniny, zníži svoje starosti chemikáliami, toxíny a iné škaredé veci, ktoré by mohli byť v potravinách. Produkujúce microgreens je veľmi jednoduchá a nezaberie veľa úsilia. Proces rastu a starostlivosti je veľmi krátka, takže takmer každý môže urobiť. Navyše nemusíte mať záhradu za to. Budete potrebovať hrniec, zásobník alebo akýkoľvek kontajner, ktorý bude obsahovať 1 ½ až 2 palce bahna. Naplňte ju zeminou a potom sa rozšíril na microgreen semená ste zvolili nad ním. Zakryť tenkou vrstvou pôdy. Potom voda im, aby blato vlhké. Teraz už len stačí držať zalievanie je až rastú za pár dní. Po ktoré si môžete strihať ich stonky a vychutnať si ich v lahodne zdravé jedlo.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...