Zdravie a wellness

10 úžasné zdravotné prínosy marhuľové šťavy

10 úžasné zdravotné prínosy marhuľové šťavy

Vznikal v Číne, použitie marhúľ začala takmer pred tisíc rokmi. K dispozícii po celom svete dnes, marhule sú obľúbené medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií. Tento pižmový koláč ovocia možno surova, varené, sušené, alebo dokonca ako džús. To sa používa pre výrobu džemy, tekvice a želé. Podobne ako u sliviek, má mäkký, štipľavú mäso pod tenkou vonkajšou kožu. Dokonca aj semená z plodov môže byť použitá na extrakciu silice.

Marhuľa je sladké ovocie s širokú škálu zdravotných výhod. Jedným z najlepších spôsobov, ako ťažiť z výhod tohto chutného ovocia je cez odšťavovania. Ale skôr, než šťavy vaša marhule, je potrebné odstrániť jamy ovocie. Tiež zaistí, že marhule ste odšťavovania sú úplne zrelé, alebo skončíte s pohári plnou šťavy, ktorý jednoducho nie je pitná.

Marhuľová šťava môže byť silná, ale môžete pridať citrusové ovocie alebo jablko ju zriediť a robiť to chutnejšie. Naložený s živín a minerálov, marhule prácu udržať telo zdravé a fit. Marhuľová šťava tiež poskytuje rovnaké výhody ako surový marhule.

load...

Top 10 Výhody Šťavy marhuľovej (Khubani Ka Ras):

Marhuľová šťava je prospešné pre zdravie. Denná dávka šťavy môže byť len vec, ktorú potrebujete, aby zostali na zdravý najlepšie váš. Niektoré z výhod, ktoré možno odvodiť z marhuľovej šťavy sú:

1.Skin A Vlasy:

Marhuľa je bohatým zdrojom vitamínu C a pomáha zlepšiť pružnosť pokožky. To tiež pomáha, aby sa vlasy silné a krásne. Prítomné v marhuľovej šťavy živiny podporujú rast vlasov a zastaví padanie vlasov.

2.Bone Zdravie:

Ak budete potrebovať silné kosti, piť marhuľovej šťavy! Obsahuje veľké množstvo vápnika, železa, medi, fosforu a mangánu, ktoré sú nevyhnutné pre silné kosti. To tiež pomáha, aby sa zabránilo súvisiace s vekom problémami kostí, ako je osteoporóza.

load...

3.Constipation:

Marhuľa je bohatým zdrojom vlákniny. Všeobecne platí, že všetky prítomné vlákien v ovocí je stratená počas procesu juicing. Ale to nie je tento prípad s marhúľ! Marhuľová šťava zachováva väčšinu vlákniny a pomáha uľaviť od zápchy. Preháňadlo vlastnosť ovocie zaisťuje plynulejšie pohyby čriev.

4.Healthy Heart:

Marhuľa je zázrak ovocie, ktoré pomáha udržiavať srdce zdravé a silné. Chráni srdce pred mŕtvice, infarkty a aterosklerózou. Obsah vitamínu C v plodoch chráni srdce pred voľnými radikálmi, zatiaľ čo draslík uvoľňuje cievy a tepny, zníženie krvného tlaku. Potravinová vláknina v marhuľovej pomáha vyčistiť cievy a tepny zošrotovanie cholesterolu a znižuje tlak na srdce.

5.Prevents Rakovina:

Marhuľová šťava pomáha predchádzať rakovine. Antioxidant a karotenoidy pomáhajú k liečbe rakoviny. To tiež znižuje voľných radikálov v tele. Marhuľová šťava sa skladá z lykopénu, ktorý pomáha predchádzať rakovine.

6.Anemia:

Anémia je častým problémom, ktorý trápi ženy všetkých vekových kategórií. Bohatá na železo a meď, marhuľa spoluvytvára hemoglobínu v tele. Pomáha v boji s príznakmi, ktoré prichádzajú s anémiou, ako je únava, metabolickú funkciu, slabosť, závraty a zažívacích problémov.

7.Prevents Poruchy oka:

S luteínom, zeaxantín, a karotenoidov, marhuľa pomáha, aby sa zabránilo ochorenia druh očí. Štúdie ukazujú, že očné poruchy, ako je šedý zákal, degenerácia svalov, a glaukóm je významne znížená konzumáciou marhuľovej šťavy. To tiež prispieva k zlepšeniu zraku.

8.Better Brain Fungovanie:

Marhule obsahuje dobré množstvo horčíka a fosforu. Tieto minerály pomáhajú zlepšiť fungovanie mozgu a tiež pracovať, aby sa krvný tlak na normálnu úroveň.

9.Healthy Tehotenstvo:

Väčšina tehotných žien sa potýka s rannú nevoľnosť. Spotreba marhuľovej šťavy pomáha usadiť nevoľnosť a zažívacie ťažkosti. Pikantné šťava z marhúľ tiež poskytuje navyše vápnik, železo, minerály, vitamíny a antioxidanty potrebné pre tehotné ženy.

10.Longevity:

Spotreba marhúľ a jeho šťava bola spojená s dlhovekosťou. Vitamín A v ovocí má antioxidačné vlastnosti starnutia. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí konzumujú marhule ako celok alebo ako šťava má dlhší a zdravší životnosť ako ostatné.

Apricot je známy ako nektár Boží, a právom! S toľko ponúknuť, marhuľový nektár šťava je určite požehnanie z nebies vyššie!

Bol to článok o Šťavy marhuľovej dávok užitočná? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...